Jump to content

Laptopa Gelen Interneti Kablosuz Yapma

oguzhan3598
 Share

Recommended Posts

1 yılı aşkın Connectify kullanıyorum,alternatifleri var fakat donanımım desteklemedi,bende Connectify de karar kıldım.Kesinlikle Connectify öneririm üstüne yoktur.
Programı indirip kurun ardından görev yöneticisinden Connectify adı altındaki uygulamaları sonlandırın ve Program Files de ki Connectify klasörünü masaüstüne taşıyın. indirdiğiniz dosya da crack diye klasör olacak içindeki uygulamayı çalıştırıp,uygulama yolunu masaüstü olarak ayarlıyoruz ardından Activate butonuna basıp aktif oldu uyarısı geldikten sonra pc yi yeniden başlatıyoruz..

Güle Güle kullanın.

Link:

https://cloud.mail.ru/public/f9f0d67267bb/Connectify.8.0.0.30686.rar

merhaba arkadaşlar leptopuma bağladığım kablolu interneti evde laptobu kullanarak bir wifi gibi kullanabilirmiyim.yardımlarınız için teşekkürler

[spoiler](alıntı)

1- Sağ alt köşedeki simgelerden ağınızla olan simgeye tıklayıp, açılan pencereden "Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç"a tıklıyorsunuz.

2- Açılan pencereden "Yeni Bağlantı veya Ağ Kurun"a tıklıyorsunuz.

3- "Bağlantı veya Ağ Kur" penceresi açıldı. Şimdi altlarda "Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) ağ kur" u seçip alttaki ileri butonuna tıklayın

4-  karşınıza alttaki pencere çıkıyor. İster okuyun ister ileriye basıp geçin.

5- Açılan pencerede kutular var, onları dolduruyoruz. Geçici ağımıza bir isim veriyoruz. Türkçe karakter kullanmayın. "Güvenlik Türü" seçeneğini "WEP" olarak seçiyoruz. Diğer seçeneği işaretlediğimde benim telefon bağlantı kuramadı. Belki tesadüfi bir problemdir ama siz yine de "WEP" yapın. "Güvenlik Anahtarı" bölümüne de bir şifre yazın. İster basit ister zor bir şifre yazın, fakat başkalarının da bu ağa bağlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Buradaki işimiz bitti. İleri deyip devam ediyoruz.

6- Ağ kullanıma hazır fakat yapmanız gereken son bir işlem kaldı. Ağı internet bağlantısı paylaşımına açmak. Alttaki şovalye kalkanı sembolünün yanındaki" İnternet Bağlantısı Paylaşımını Aç" a tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencereyi kapatıp, telefonumuzdan kablosuz ayarlarına girerek ağı bulup bağlanıyoruz.

İşlem tamamdır. Yalnız adı üstünde "Geçici Ağ Bağlantısı" Onun için bilgisayarınızı her açıp kapadığınızda yeniden ağ kurmanız gerekiyor.

[/spoiler]

Edited by yineben

[spoiler](alıntı)

1- Sağ alt köşedeki simgelerden ağınızla olan simgeye tıklayıp, açılan pencereden "Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni Aç"a tıklıyorsunuz.

2- Açılan pencereden "Yeni Bağlantı veya Ağ Kurun"a tıklıyorsunuz.

3- "Bağlantı veya Ağ Kur" penceresi açıldı. Şimdi altlarda "Kablosuz geçici (bilgisayarlar arası) ağ kur" u seçip alttaki ileri butonuna tıklayın

4-  karşınıza alttaki pencere çıkıyor. İster okuyun ister ileriye basıp geçin.

5- Açılan pencerede kutular var, onları dolduruyoruz. Geçici ağımıza bir isim veriyoruz. Türkçe karakter kullanmayın. "Güvenlik Türü" seçeneğini "WEP" olarak seçiyoruz. Diğer seçeneği işaretlediğimde benim telefon bağlantı kuramadı. Belki tesadüfi bir problemdir ama siz yine de "WEP" yapın. "Güvenlik Anahtarı" bölümüne de bir şifre yazın. İster basit ister zor bir şifre yazın, fakat başkalarının da bu ağa bağlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın. Buradaki işimiz bitti. İleri deyip devam ediyoruz.

6- Ağ kullanıma hazır fakat yapmanız gereken son bir işlem kaldı. Ağı internet bağlantısı paylaşımına açmak. Alttaki şovalye kalkanı sembolünün yanındaki" İnternet Bağlantısı Paylaşımını Aç" a tıklıyoruz. Daha sonra açılan pencereyi kapatıp, telefonumuzdan kablosuz ayarlarına girerek ağı bulup bağlanıyoruz.

İşlem tamamdır. Yalnız adı üstünde "Geçici Ağ Bağlantısı" Onun için bilgisayarınızı her açıp kapadığınızda yeniden ağ kurmanız gerekiyor.

[/spoiler]

ustam bunu yapmaya çalıştım fakat bi türlü şifreyi kabul etmiyor

ustam bunu yapmaya çalıştım fakat bi türlü şifreyi kabul etmiyor

1. Açılan pencerede kutular var, onları dolduruyoruz. Geçici ağımıza bir isim veriyoruz. Türkçe karakter kullanmayın. "Güvenlik Türü" seçeneğini "WEP" olarak seçiyoruz. Diğer seçeneği işaretlediğimde benim telefon bağlantı kuramadı. Belki tesadüfi bir problemdir ama siz yine de "WEP" yapın. "Güvenlik Anahtarı" bölümüne de bir şifre yazın. İster basit ister zor bir şifre yazın, fakat başkalarının da bu ağa bağlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

[spoiler]http://picturf.com/i/48N[/spoiler]

Edited by yineben

1. Açılan pencerede kutular var, onları dolduruyoruz. Geçici ağımıza bir isim veriyoruz. Türkçe karakter kullanmayın. "Güvenlik Türü" seçeneğini "WEP" olarak seçiyoruz. Diğer seçeneği işaretlediğimde benim telefon bağlantı kuramadı. Belki tesadüfi bir problemdir ama siz yine de "WEP" yapın. "Güvenlik Anahtarı" bölümüne de bir şifre yazın. İster basit ister zor bir şifre yazın, fakat başkalarının da bu ağa bağlanabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

[spoiler]http://picturf.com/i/48N[/spoiler]

yapıyorum fakat ağınızı korumak için güçlü bir parola yazın diye bir hata veriyor çok denedim

Hocam ağ bağdaştırıcıları bölümüne gel iki bağdaştırıcıyı seç bağlantıyı köprüle de. ikinci olarak kablosuz ağ bağdaştırıcı ayalarında iki bilgisayar arasında bağlantı kur gibi bir seçenek var yeni ağ kur de ssid ve şifre belirle o şifre üzerinden kullanabilirsin. Ben xp üzerinden yapmıştım win 7 de de yaptım da uzun zaman oldu. (çok sağlıklı olmaz o yüzden pc yi devamlı açıktutmanız gerekir.