Jump to content

bellek read olamadı.

pcmemo

Recommended Posts

Tek Bir Cevabı Yok..

Yazılımsal bir hata olabilir yüksek ihtimalle.. Ya da virüs'ten de kaynaklanabilir... Senin Bilgisayarının İçeriğini Görmeden Belirleyemeyiz. Ancak Genel olarak bunlardır..

Bu Hatayı Nasıl Çözeceğim?

En Kestirme Yol -Sistem Geri Yükleme-

Selametle

Tek Bir Cevabı Yok..

Yazılımsal bir hata olabilir yüksek ihtimalle.. Ya da virüs'ten de kaynaklanabilir... Senin Bilgisayarının İçeriğini Görmeden Belirleyemeyiz. Ancak Genel olarak bunlardır..

Bu Hatayı Nasıl Çözeceğim?

En Kestirme Yol -Sistem Geri Yükleme-

Selametle

sistem geri yükleme yaptım ve sorun hala var benim düşüncem ramde bir bozukluk olduğu.ancak bunu nasıl test ederiz.yada başka nasıl bir çözüm olabilir.virüs taraması yaptım tertemiz

Ram ile ilgili bir sorun değil. En basit ispatı ise format atıldığında bu hatanın giderilmesi. Eğer ram olsaydı format çözüm olmazdı. Bu sistemle ilgili bir sorun.

Öncelikle Antivirüs update et.

Daha sonra spy ve trojan clean prograıyla bilgisayarı gözden geçir.

Ağır ram gerektiren programları açmadan işlem yapmayı dene.

ve bu arada sistem geri yükleme tarihini erken ayarlamış olabilirsin. Yani o tarihte'de aynı sorun olabilir. Daha erkene almayı bir dene

Selametle

1.sistemini yeniden kur hala aynı problem devam ediyorsa

2.ram ini kontrol et başka bir ram ile dene sorun hala devam ediyor ise

3.hdd ni quick deil normal formatla sorun hala devam ediyor ise

4.başka bir hdd ile tekrar dene tüm bunlar çözüm olmadıysa

5.anakartına yeni bios yükle hala daha devam ediyorsa

6. ve son çözüm olarak yeni bir bilgisayar almayı ciddi ciddi düşünebilirsin ( bu yarı şaka yarı ciddi bir öneriydi )

• 5 ay sonra...

arkadaşlar bu sıorun bendede var ve formatla falan çözülecek bi şey değil.ben cafeciyim ve her pc de var.nette arıyorum herkez bu hatadan dertli ama çözüm yok sadece 1 tane formda samsung hdd lerin böle bi şey yaptığını ve onunda samsungun sitesinde tamir dosyası olduğu yazıyor.ama ben bulamadım ama şu var o formda dedidği gibi mbende ki hdd lerin hepsi SAMSUNG sanırım çözüme biraz yakklaştık bulan olursa yazsın kolay gele :)

arkadaşlar bu sıorun bendede var ve formatla falan çözülecek bi şey değil.ben cafeciyim ve her pc de var.nette arıyorum herkez bu hatadan dertli ama çözüm yok sadece 1 tane formda samsung hdd lerin böle bi şey yaptığını ve onunda samsungun sitesinde tamir dosyası olduğu yazıyor.ama ben bulamadım ama şu var o formda dedidği gibi mbende ki hdd lerin hepsi SAMSUNG sanırım çözüme biraz yakklaştık bulan olursa yazsın kolay gele :lol:

saçma bi yaklaşım olmuş 5 senedir belki samsung hdd kullanıyorum hala daha bilgisayarımda 3 tane 400 lük samsung var ve hiç böyle bir sorunum olmamıştı yukarda verdiğim çözümlerden en az bir tanesi işe yaramalı ( sonuncusu kesin çözüm zaten de o hariç diğerleri )

Bu Hatanın donanımsal bir yanı yok sadece sistemden kaynaklanıyor yada eksik bir yazılım var format atıp sistemi yeniden kurun directx falan oyunlar için ne gerekiyorsa yükleyin oyunu doğru kurun ve crackleyin büyük ihtimalle oyun çalışacaktır yanlız oyunun sistem özelliklerine bakmayı unutmayın belki donanımınız oyunu kaldıracak güçte olmayabilir.

arkadaşım oyunlarla alakalı değil bu hata belki bazı arkadaşlarda öledir ama bende ikide bir çıkıyor ve işin tuhaf tarafa 1 senedir sorunsuz çalışan makinalarda yapmaya başladı.

ha arkadaşım sana gelince yeni pc almak çözüm değil 17 tane pc var ayrı ayrıo cafede ve hepsinde aynı sorun var ve daha hiç bir sitede bi açıklaması yok.

büyük ihtimal bu hata windows tarafından olamaz çünkü bu kadar acemi bi çeviri dünyanın bir numaralı firması bu kadar amatör bir çeviri yapmaz ( bellek read olamadı ) :lol:

dedimya yaklaştığım tek ipucu formun birinde bu hatanın samsung hdd lerden kaynaklandığı ve sitesinde programı olduğu yazıyor onu araştırıyorum.kesin bi sonuca ulkaşırsam yazarım.

bide şu var abi ya düşünsene googleden bellek read olamadı die arat dünya kadar sorunlu insan var bunun bi mantıklı açıklaması olması lazım yani aynı anda herkezin rami bozulmuş olmaz değil mi ????? :p:):):)

Mesela internet exp açıp hemen kapatınca bende de bi kaç kez oldu ama sürekli olan bişey değil program kendini toparlamdan kapatınca oluşan bi durum bi nevi kararsızlık o kadar önemli bişe değil bu olay birazda sistemin yavaşlamasıyla oluşabilir..

Arkadaşlar ben office 2007 yi taşınabilir yaptım sonra power point kısayoluna tıklayınca bellek read olamadı yazisı beliriverdi.bu donanımla ilgili değil.yazılımla ilgilidir.(Benim görüşüm)Zira aynı taşınabilir ofis 2007 nin word ve excel ini açınca çatır çatır çalışıyor.Yine bu sefer ofis 2007 yi tam olarak yükleyipte taşınabilir yaptım ve power point te tıkladığımda normal bir şekilde çalıştı.Demekki ilkinde bir yerde hata yaptım.Bir fikir vermesi açısından yaşadığım bu sorunu dile getirmek istedim.Saygılarımla

bazeb bi oyun bi program çalıştırdığımda karşıma bu çıkıyo

bellek read olamadı diye.,

sorunu nedir anlamadım.önceden böyle bişey yoktu yeni yeni olmaya başladı.

bence hiren's boot cd yi dene ram problemi olma ihtimali yüksek. hiren's boot cd de ram test araçları var onlarla dene

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...