Jump to content

mavi ekran hatası

pcmemo

Recommended Posts

bilgisayar çok zorlanırsa yani kasarsa ve yeni bişr donanım takılırsa.yalnız arada bir oluyo.mavi ekran hatası veriyo.

nasılbi çözüm bulabilirim.daha yeni yeni olmaya başladı önceden böyle bir soruyn yoktu.

Dediğin mavi ekran Hataya Bağlı olarak değişir.

Büyük çoğunluğu RAM'lerin hatasıyla meydana gelir.

Hata kodunu falan verirsen daha fazla yardımcı oluruz!

Yazılımla mı yoksa donanımla mı alakalı olduğunu.

5 dk önce bilgisayar mavi ekran hatası vermeye başladı şimdide arkadaşımın bilgisayarında mp3 bile alamıyorum.

ağ bağlantıları açık paylaşım açık.ama kopyala diorum .kendi bilgisayarıma almak istediğimde ise disk yazmaya karşı korumalı gibi bir hata veriyor.

lütfen yardım edin!!!!

eğer bilgisayarı çok zorladığın durumlarda oluyorsa Ram de veya büyük ihtimalle diskte olabilir çünkü Ram in yetersiz kaldığı durumlarda işletim sistemi Hdd nin belirli bir kısmını Ram in devamıymış gibi gösterir eğer kullanılan sektörlerde problem varsa mavi ekran hatası dediğimiz hatalardan birisi ile karşılaşabilirsin yedek al diski komple formatla (quick format değil) böylece hata varsa görebilirsin veya işletim sistemi otomatik olarak bunu düzeltebilir donanımsal değil ise... iyi çalışmalar...

az önce de cevap yazdığım gibi muhtemelen hdd kısmında bi problem vardır... bu arada üzerime vazife değil ama az önce açtığın konunun altına yazsaydın yeni konu açmak yerine sanırım daha kolay çözüm bulabilirdin hem de pek kalabalık etmemiş olurdu...

herşey için saolun.anlaşılan bizim ram fazla dayanmıyacak haziranı çıkarsın bi köşeye atıcam zaten :blush:

yanlız şu ağdan hala bi dosya alamıyorum :S

ağdan ddosya alabilmen icin dosyanın bulunduğu klasör ve o klasör icindeki programlar diğer kullanıcılar tarafından kulllanılmmamalı.

ağdan ddosya alabilmen icin dosyanın bulunduğu klasör ve o klasör icindeki programlar diğer kullanıcılar tarafından kulllanılmmamalı.

emin misin? ben işyerinde cafede veya bilgisayar kullandığım her yerde sadece bi kişi değil bi kaç kişi tarafından kullanılan dosyaları bile kopyalayıp üzerlerinde çalışıyorum hiç problem yaşamadım... dosya lokasyonu değişmesin yeterli...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...