Jump to content

Norton Ghost Sistem yedekleme sorunu

jackobrien

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bilgine bir sorunumu sunuyorum. Benim eski P3 550 bir bilgisayarım var internette iyi oluyor benim için. Yeni bir işletim sistemi kurmuştum 1 2 ay evvel. Arkadaştan aldığım lisanslı bir XP Home kurdum. Güzel çalışıyordu. Ve Norton Ghost ile yedek aldım. Sonra bilgisayar biraz hantallaşınca ilk kurduğum işletim sistemini çağırıp ilk halindeki gibi yeniden kurulmuş gibi çalıştırdım. Fakat Benim aldığım yedek oturum olarak açılıyor ve Windows etkinleştirme yapınız diyor. Ve hiçbir şekilde sistem açılmıyor. Bunu bir teknik servisçi arkadaşa sordum. Ve bilgisayarına Sağlam bir XP pro aldıktan sonra modemini kapat bilgisayarının internetle ilişiği kesildikten sonra Ghost yedeği al dedi. Sizce fikriniz nedir. Pro kurup interneti aktifliğini kessem Ghost aldığım yedeği çalıştırabilir miyim ?

Merhaba arkadaşlar bilgine bir sorunumu sunuyorum. Benim eski P3 550 bir bilgisayarım var internette iyi oluyor benim için. Yeni bir işletim sistemi kurmuştum 1 2 ay evvel. Arkadaştan aldığım lisanslı bir XP Home kurdum. Güzel çalışıyordu. Ve Norton Ghost ile yedek aldım. Sonra bilgisayar biraz hantallaşınca ilk kurduğum işletim sistemini çağırıp ilk halindeki gibi yeniden kurulmuş gibi çalıştırdım. Fakat Benim aldığım yedek oturum olarak açılıyor ve Windows etkinleştirme yapınız diyor. Ve hiçbir şekilde sistem açılmıyor. Bunu bir teknik servisçi arkadaşa sordum. Ve bilgisayarına Sağlam bir XP pro aldıktan sonra modemini kapat bilgisayarının internetle ilişiği kesildikten sonra Ghost yedeği al dedi. Sizce fikriniz nedir. Pro kurup interneti aktifliğini kessem Ghost aldığım yedeği çalıştırabilir miyim ?

Akronis true imaje 10 var onla yedeği al ve cd den boot edilebilir programıda sitede mevcut bu program her türlü sistemin yedeğini çok güzel ve sağlam alıyor bu programı dene ghosta bi daha dönmezssin dostum ... ayrıca ben vistanın yedeğini bile bununla aldım yani tüm sistemleri sorunsuz yedekleyip geri çağırabilirsin.

teşekkürler yani windows aktifleştir falan çıkmaz deil mi sonra

Kardeş xp ninde vistanın da yedeğini bu programla aldım ve hiç bir sorun yaşamadım..Üstelik istediğimde xp ye istediğimde vistaya geçiş yapıyorum.. Kafan rahat olsun..

volkan23 merhaba tekrar bu prgramı internetten arattım demo versiyonları çıkıyor ve 9 versiyonu çıkıyor . Upload edebilr misin sana zahmet

Forumda hiren boot cd 9.0 diye bi program var onun içinde var çokta güzel ben kullanıyom program iso dosyası olarak indiriliyo ve nero vs ile cd ye yazılıp kullanılıyo cd ye yazdıktan sonra cd yi sürücüye tak bilgisayarı yeniden başlat program otomatik olarak çalışır menüden disk klonlamayı şeç orda görürsün gerisi sana kalmış tavsiye ederim

volkan23 merhaba tekrar bu prgramı internetten arattım demo versiyonları çıkıyor ve 9 versiyonu çıkıyor . Upload edebilr misin sana zahmet

Burda kullanımı anlatılıyor

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=23796&hl=acronis+true+image

Burdan acronis programını indirebilirsin serial programıda içinde full yapabilirsin..

Burda da Cd den boot edilebiliri var yani programı ister windows açıkken kullan istersen

cd den boot edip kullan ..

Please register to see this content.

Linkleri kendi forumumuzdan aldım emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim..

Eğerki şifre isterse şifre : www.tnctr.com dir .. Ayrıca dostaki menüsü de aynı windows taki gibi

dir yani ghost gibi kıcık bir dos menüsü yoktur.. o yüzden dos ortamında da gönül

rahatlığı ile kullanabilirsin.

anlaşılan arkadaş ın xp home u lisanssız ve yada etkinleştirilmemişken yedek almış...

o yüzden de yedeği geri yüklediğinde etkinleştirme istiyor...

xp pro home farketmez...

home da etkinleştirme istiyor

bu key işini görür sanırım

HJ2F9-FRT3B-CC84W-YY46D-C7KRD

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...