Jump to content

Samsung Tv Parca Degisimi

teokan
 Share

Recommended Posts

selamlar sayin site sakinleri.

benim samsung 37 ekran lcd tv var

Produkt: LE37B579A5SXZG
Seriennummer: AZMA3SKZ102057R
BN94-02874P (ASSY PCB MAIN-AAE;LE37B579A5SXZG) 

bilgiler yukarida.

Bunun icindeki Uydualicisi bozuldu, ayri Uydualicisi ile normal gösteriyor benim evin yakinina yildirim düsmüstü.

servis 280 euro tamir parasi istiyor. tabiki yaptirmiyacagim garantisi de yok.

Ama diyorum ki Ekrani kirilmis yeni bir Televizyonun parcasi benim TV ye uyar mi.

(UE 40 F6500 SD XZT)  bu tv nin parcalarini bu 2.  (LE37B579A5SXZG ) TV ye taksak olur mu yada takilir mi.

takilirsa hangi parcalar takilir

bilen lütfen yazsin

hocam direk olarak takman baya zor onun teknik servisi de büyük ihtimal bütün boardu değiştirmek için söylemiştir öyle bir şeyi bulmanız çok zor eğer çalışıyorsa yani görüntü alabiliyorsan bi mini hdmi hd uydu alıcısı al tak arkasına kullan öbür türlü çok masraflı olur. o board un üzerindeki uydu alıcısı içipi mipi ne varsa bulup denemen imkansız. 

evet bordu tamamen degistirmek istiyorlar.

dogru simdi elimde yok satinalmak istiyorum. ama yok servis sadece board satiyor.

ekrani kirilmis bir tv yi e bay da buldum uyarsa takmak icin.

sagol bilenlerden bilgi akisina hazirim.

kardeş bir board 280 € yani 812 TL. 2. elini bulsan yine 300-500 den aşağı vermezler. Dahili uydu alıcı için edilmeyecek masraf. dahili olanların kanal geçişleri falan çok yavaş oluyor. tek avantajı tek kumanda kullanmak. bende de LG var, daha hiç kullanmadım dahili olanı. masraf etmek yerine gidip digiturk alsan 2 yıllık fatura bedeli o kadar zaten. ayda 15 TL. makina da çanak anten de 2 yıl sonra senin oluyor. hem alacağın board olacak mı olmayacak mı oyle de bir risk var. Normal uydu alıcısı yerine digiturk al dememin sebebi ayda 15 TL taksitle HD ve Smart özelliği (facebook, youtube, usb hard disk desteği, yayınlanmış filmleri dizileri izleyebilme, tüm cihazlardan erişim) olan bir uydu alıcı bulman zor. 

dogrubiraz sorunlu

lcd tv lerin az tamiri oluyor bana göre yeniden  tv alman yada  uydunu ayri takman cünkü kendi uydusunda sorun cok oluyor

kanal dizme kanal ekleme kanal tarama gibi seyler donmalar filan cok oluyor

slm hocam ben elektronik teknisyen llcd veya led üzerindeki anakart komple degişmem gerek zaten üzerindeki uyduları ben pek begenmiyorum... kanal ayarlaması zor kanal taşıması zor oluyor eger hdmı girişi varsa tv nizin  gözlü hd fulll 1080 uydu alıcı al tak bence hiç ugraşma...