Jump to content

Anne ile Oğlu Arasındaki Konuşma

sevket

Recommended Posts

Uykulu bir şekilde gözlerini yarım açarak çalan telefona uzandı,diğer eliyle de lambayı yakmıştı.Yatağının başucundaki,elini henüz atmıştıki yanan ışıkla ilk gözüne çarpan saat olmuştu ,saat gece yarısı 03:14 gösteriyordu,ahizeyi kulağına ******ürürken bir korku düşmüştü içine,

- Aloo...

- Oğlum

- Anne hayırdır bu saatte,babama bişey mi oldu?

- Hayır oğlum herşey yolunda,sadece sesini duymak istedim...

- Anne bu saattemi sesimi duymak istedin,biliyorsun sabah işe erken gidiyorum

- Ne var oğlum isteyemez miyim ?

- Anne gücenme ama bu saatte acil bişey dışında aramamalısın,biliyorsunki uyandım mı geri uyuyamam

ben.

- Oğlum ben senin annenim istediğimde seni arayamayacak mıyım?

- Ya Allah’ını seversen gecenin üçünü mü buldun arayacak ya...Tamam anne tamam duydun iste sesimi... Sağol uykumda kaçtı geri nasıl uyucam ben şimdi...

- Oğlum rahatsızmı ettim?

- Anne güldürme beni ya gecenin bu vaktinde arıyorsun bide rahatsızmı ettim diyorsun ya,dalgamı geçiyorsun benle,bak uykumu böldün hemde heyecanlandırdın bende bişey var sandım sesini duyunca...

- Kusura bakma oğlum...33 yıl önce bugün tam bu saatlerde sende beni rahatsız etmiştinde aklıma geldi...Doğum günün kutlu olsun....

Adamın cevabını çok merak ettim..

eeee işte biliyomuyuz annelerimizin kıymetini ;) anneler gününde aldığım hediyeyi verdiğimde gözleri nasıl doldu nasıl boynuma sarıldı o an neler hissettim anlatamam, annemi çok seviyorum aslında bütün ailemi...

Dünyanın en kutsal varlıklarına sadece Anneler günü gibi aptal bir gün seçerek, insanları sömürmek... Sadece bir gün hatırlatmak için değil! Onlar dünyanın en güçlü, en cesaretli ve en duygusal varlıkları. Onlar savaşlarda oldular, hastalıkta oldular onlar heryerde oldular ve şuanda dünya dönüyorsa onların duvaları ile dönüyor! Selametle!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...