Jump to content

windows 2000 server cd sine sas disk tanıtım driverlarını nasıl..

Recommended Posts

Merhaba elimizde hp ml150 g3 server var disket sürücüsü yok

anakartın üzerinde de disket yuvası yok

usb disket sürücü ile bu iş olur diyor hp ama benden alırsan diye de ekliyor

sadece bu iş için almaya gerek olmadığını biliyorum

nlite ile bu işi nasıl yaparım sata dan sonra çıkan sas disklerden 2 adet var ben raid 1 yaptım

windows kurulum ekranında f6 ile scsi sürücü yükleyecek sen bas ekranında disket sürücü istiyor dolayısıyle takıldım burda

SAS sürücüsünü cd ye eklersek bitecek ben sadece bu bölümün katılımsız olmasını istiyorum nasıl yapacağım yol göstereceklere şimdiden teşekkürler.

• Administrator

Merhaba elimizde hp ml150 g3 server var disket sürücüsü yok

anakartın üzerinde de disket yuvası yok

usb disket sürücü ile bu iş olur diyor hp ama benden alırsan diye de ekliyor

sadece bu iş için almaya gerek olmadığını biliyorum

nlite ile bu işi nasıl yaparım sata dan sonra çıkan sas disklerden 2 adet var ben raid 1 yaptım

windows kurulum ekranında f6 ile scsi sürücü yükleyecek sen bas ekranında disket sürücü istiyor dolayısıyle takıldım burda

SAS sürücüsünü cd ye eklersek bitecek ben sadece bu bölümün katılımsız olmasını istiyorum nasıl yapacağım yol göstereceklere şimdiden teşekkürler.

nLite'nin sürücü ekleme kısmıyla yapabilirsiniz. Ekle diyip sürücü dosyanızı gösterin ve cd'ye yazdırın.

nLite'nin sürücü ekleme kısmıyla yapabilirsiniz. Ekle diyip sürücü dosyanızı gösterin ve cd'ye yazdırın.

tam olarak şöyle yapacağım değil mi?

i386 dizinini başka bir bilgisayarın hdd sine kopyaladım hp diye bir dizin açtım

oraya da sürücü dosyalarını attım

nlite çalıştırdım sadece sürücü ekleme yi işaretledim.

ve dosyaları ekledim. iso dosyası oluşturup bunu yaktım ok ?

• Administrator

tam olarak şöyle yapacağım değil mi?

i386 dizinini başka bir bilgisayarın hdd sine kopyaladım hp diye bir dizin açtım

oraya da sürücü dosyalarını attım

nlite çalıştırdım sadece sürücü ekleme yi işaretledim.

ve dosyaları ekledim. iso dosyası oluşturup bunu yaktım ok ?

Nlite'ye 2000 cdnin olduğu cd sürücüsünü gösterirsen o kendi kopyalar. hp klasörünü win cdsi ile aynı klasöre atmana gerek yok. nLite'ye göster yeter.

Nlite'ye 2000 cdnin olduğu cd sürücüsünü gösterirsen o kendi kopyalar. hp klasörünü win cdsi ile aynı klasöre atmana gerek yok. nLite'ye göster yeter.

yaptığım cd içine $oem$ ve i386 dizinine nldrv diye dizinler açıp oraya ilgili driver sürücülerini kopyaladı nlite gel gelelim windows 2000 server kurulumunda ister f6 bas ister basma

her iki şekildede driver kurulmuyor ve kurulum programı sisteminizde disk yok diyor

Sürücüleri nLite'ye eklerken Textmode mi yazıyor yoksa PNP mi? Eğer pnp ise sürücü dosyalarının yanında txtsetup.oem dosyasının olduğundan emin ol. Yoksa edin.

tam olarak anlayamadım sorunuzu

ama eklediğim dosyalar cd içinde şu klasör ve dosyaları kopyaladı

1

14172730464871d2080ba.JPG

2

14172837464872155e9e4.JPG

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...