Jump to content

Uydu Alicisi

teokan
 Share

Recommended Posts

Yeni bir Uydu alicisi almak istiyorum.

1 _ Iyi görüntü almak istiyorum

2 _ Kanal gecisi hizli olsun

3 _ Biss vb sifreleri cözsün mümkünse otamatik yapsin bu isi.

4 _ Internet baglantisi olsun

5 _ Hbb olsa iyi olur

6 _ Mediaplayer özelligi olsa da fena olmaz.

für Kathrein UFS 935 HD+

für Xoro HRS 9500 IP

Vu+ Duo2 Twin Linux 

Vu+ SOLO 2 Twin Linux

KATHREIN UFS 925si/HD

BASKA BILDIGINIZ VARSA ÖNEREBILECEGINIZ LÜTFEN YAZINIZ:

NOT: Yurtdisi Almanyadayim

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cihaz öneremem ama marka önerebilirim genelde  nextstar  sunny  bunlari öneriyorum yakin arkadaslarima ve ailem e  birde bütce önemli simdi  ayrica cözüp cözmeme gibi sorunlari ilerleyen zamanlarda da olabilir mesela ben eskiden elektronikci de calistim 1 sene boyunca cözdü ama 1 sene bittince cözmedi bazi uydular ondan dolayi garanti veremem bence kimsede vermemesi daha iyidir

bütce sorun degil.

ucuk ta olmam tabiki.

aslinda dreambox 800 düsünüyorum ayrica.

ben garanti ye önem vere birisi olarak  garanti o sehirde yani bulundugun yerde  varsa alabilirsin ben genelde öyle yapiyorum tek bir hata yaptim oda leptop da oda servisi istanbul da idi garanti olmayan ürün tavsiye etmiyorum

ama senin cihaz a baktim hosuma gitti

dm800 iyi cihaz yalnız kanal bulunamadı gibi hataları var.direk hdmı cıkısı yok dvi cıkıslıdır.dm500 hd daha iyidir.en azından yeni nesildir.vu+ solo da görüntü kalitesi  üst düzeyde hem sd ve hd olarak.. Solo cihazların image ve pluginleri yeterli düzeyde vti image yetiyor başka image aramayada gerek yok ..Cihaz e2 tabanlı olduğu için pluginlerde  sorun yok...dreamın kanal listeleri buna da atılıyor.ip tv ve ccam da sorunsuz calısıyor.en önemli özellikleri bu.internet olmadanda şifreli kanalara bakamazsınız zaten...linux e2 tabanlı stabil çalısan bir cok cihaz vardır Gigablue ve dreambox gibi secim sana kalmıstır.,saygılarımla

vu plus lardan duo 2 veya solo 2 ye bakabiirsin yada gagablue lardan da olabilir bunlar linüx imajlı cihazlar görüntü kaliteleri tatminkar cccam ve ip sorunsuz çalıır bir çok grubun imajları (yazılımları) vardır deneyebilirsin bir sürü skin desteği vardır istediğin gibi değiştirip kişileştirebilirsin ama dersenki ben uğraşamam sade olsun stabil olsun next in machina sı isteğe göre çift yada tek tunerlsi işinizi görebilir kendim machinanın çift tunerlisini kullanıyorum öncedende dreambox kullanıyordum şimdi kaldırdım nerde bilmiyorum yerini bile unuttum birde turkeyforum adlı site var bilmiyorum vermek yasakmı adını ama gördüğüm uydu cihazları üzerine en iyi site orda cihazların tek tek bölümleri çok rahat karar verebilirsiniz 2 gün geçirseniz yeter.

dreambox lar iyi diye biliyorum.

peki bu isi pc de yani bilgisayarda tv karti ile nasil yapariz.

bende kendi pc me güzel bir kart ile uydu alicisi takmak istemisimdir herzaman

bu tarz katlar var o kartlarla uydu kablosu ile o uyduyu chaz olmadan izliyorsunuz

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-mycinema-ps2-100-ps-fm-digital-126781649#product-information

bu ürün dedigim ürünmü yoksa deyilmi tam olarak bilmiyorum ama sadece bir örnek

djital uydu karti olarak gecer genelde

süpersiniz vallahi.

benim sorunum su yurtdisindayim. cevremde pek anlayan yok.magazalarda personel bizdeki gibi cok degil. adamlarin olayi anlatacak zamanlari zaten yok.

receiver almadan tv karti ile bu isi cözersm mükemmel olur.

birde 

su sorum olacak.

VU + solo2 ile Vu + duo2

arasindaki fark nedir

vallaha ben daha önce karasal yayin icin tv karti aldim yani analog dedigimiz sistem ve  bu bana ilerleyen zamanda uydu kullanmak istedim uydu kullanimda cok zorlandim  ama düsüncem kasa icersinde sifre cözmesede en azindan tv izleyebilmek oldu benim tercihim pc basinda iseniz ve sürekli tv ile ilgilenemiyorsaniz pc kart alip direkmen kabloyu baglayip kullanmak egerki tv karsinizda ve sürekli tv bakarak kullaniyorsaniz pc yi uydu cihazi almak

yani en güzeli ne yapmak istiyorsaniz onu söylerseniz daha hizli  daha iyi daha kaliteli ve daha uygun bir sistem bulabiliriz