Jump to content

İnternet Sorunum

Byogulcan
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar iyi geceler. Geçen gün telefon kablosu koptu ve intrrnet ısıklarım sondu bugun gidip yeni kablo aldım bağladım düzeldi fakat bi problem oldu şimdi internete giremiyorum deliricem ne yaptıysam duzelmedi. Sorunum chorme yi açtığımda bağlanamadı internet bağlantısı yok diyor bilgisayarmda hiçbir sorun yok normalde yani oyle gozukuyor interntle ilgili hiçbir programı çalıştıramıyorm steam,skype, internet explorerdan deneyeyim dedim yanıt vermiyor açınca hemen kapanıyor idm den dosya indirmeyi drnedim olmuyor internet var ama bilgisayarım bağlanmıyor ağ bağlaştrıcışarımda bir sorn yok wifi den bağoandığmdada girmiyor telefonun internetindende girmiyor bilgisayarımdaki sorun hakkında bana yardımcı olun lütfen sinirden uyuyamıyorum.

kablon kirilirken bilgisayarina zarar vermis olabilir harici usb eternet karti tak driver i kur ve yeniden dene
oda bir cözüm olmadi ise live isletim sistemlerinden birini calistir öyle dene
kolay gelsin

Yok bilgisayarım internetle ilgili programlarıda çalıştırmıyor. Skype falan tıklıyorum açılmıyor steamde aynı şekilde

Bilgisayarın saat ve tarih ayarı güncel mi? saat ve tarih ayarı bozulduğunda (özellikle tarih) bazı programlar internete bağlanırken sorun çıkartıyor.

Birkaç program olsa bende normal karşılarımda bilgisayarım temelli internete bağlanmıyor. Herşeyi denedim sanki internete bağlanmasnı sağlayan host dosyaları silindi diycem ama oda değil driverleri tekrar kurdum yine aynı cok sasirtici bir durum

Kablo Kopukluklarında temel sorunlar Şöyle Oluyor 

Öncelikle Modemde 4 Işıkda Yanıyorsa PC le Alakalı sorun

Eger Sadece İnternet Işıgı Yanmıyorsa Modem arayüzüne girip bilgileri tekrar yazman Sorunu Düzelte bilir

Oda Olmassa Eger DSL İnternet Yanmıyorsa Yada DSL yanıp Sönüyorsa Devamlı Müşteri Hizmetlerini Arayıp Sinyal Göndermelerini Rica Et 

Ve arıza Kaydı Oluştur Gelip Hattı Kontrol etsinler

modemi degistirdin ise yada ani elektrik gelip gitmelerinde modemde sorun oluyor.

yada bu bilgisayaran internet girisi yanmis oluyor 5 ile 20  euro arasinda fiyata degistirebilirsin..

yakinlarda elektrik gelip gitti veya yakina yildirim düstügünde olaan bir durumdur.

Siz beni yanlış anladınız modem veya bilgisayar girişimde sorun değil wifi ile bağlandığımda aynı problem bilgisayarın yazılımı ile alakalı problem internet hiçbir şekild bağlanamıyorum internetle ilgili programlar çalışmıyor yani tıkladığmda açılmıyor bilgisayarımı geri yükleme yapamıyorum hata veriyor driverleri tekrar kurdum sorun aynı format atamiyorm elimde sistemim yok cd veya usb şuan telefondan yazıyorum herhangi Bir teknisyene vermek istemediğim için bu konuyu açtim olmadı yakın zamanda bir arkadasıma gidip format cd si indiricem yinede hepinize teşekkür ederim

Format suan için çok sıkıntı şuan arkadaşımın evine gidicemde indiricemde en az sabahtan akşama kadar zamanım olması lazım ki çalışıyorum olamaz. Ethernet kartında sıkıntı olsa driveri silip wifi ile bağlandığımdada sorun cıkarmazdı ama programlar dahi açılmadığına göre cok buyuk virüs yemişimdir.