Jump to content

Autoıt Download Yaptırma & Ip Adresi Fonk. Lazım

lazenes1
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Yeni Bir Proje İçin Sizlerin Yardımınına İhtiyacım var

Takıldım Nokta Çok fazla Şimdi 

İlk Olarak IP Adresimizi Programa Okutmalıyız Çünkü O IP ye Ait Bir Dizine Bağlanacagız

Yani

site.com/IP_ADRESİMİZ/DOSYA.ZİP bağlancaz

ve Bu Zip Dosyası İndirilecek İşlem Tamam lanınca Yine Bir Sayfaya Bağlanılacak Arka planda  

Sunucudan Silmek İçin (Orn:site.com/Sil.php)

Bu İlk Takıldım Nokta 

ikincisi İse  İndirdiğim Dosya @Temp Dizinine İncek Ve Orda Arşivden Açılacak Autoit ile Zipden Çıkartılacak

Sonra Bu Zip Den Çıkan Dosyaları Bir ListView 'e Atacak Dosya Adı| Sürüm Şeklinde İki Sütünlü

Bu İşlemleri Nasıl Yapa Bilrim Acaba Autoİt Bayagıdır Kullanmıyorum PHP Kısmını Kodladım 

Ama Bana Boyle Bir Çalışma Lazım  Açıl Kim Yardım Edebilir ?

sen bunların hiç birini yapamıyorsan neyini kodladığını düşünüyosun anlamadım ama yine de yol göstermeye çalışim

autoitin _getip fonksiyonu ile ip yi bulabilirsin. İstersen alternatif ip bulma fonksiyonunu da sitede paylaşmıştım onu da kullanabilirsin. daha sonra inetget ile dosyayı indireceksin yine buna dair örnekte forumda paylaştım indirme yerini tempde belirlemek zaten kolay.

daha sonra ie kütüphanesinden yararlanarak sil.php yi çalıştırabilirsin.

zipden çıkarma işlemi için de yine gerekli örnekleri forumda paylaştım ve ilgili kütüphanede sitede mevcut ya da direk 7z.exe yi programının yanına koyarak parametreyle çıkarabilirsin ki onun da örneği mevcut sitede.

geri kaln filelistarray i kullanarak çıkarttığın klasörün içindekileri guictrlsetdata ile bir for döngüsü içinde ekletmek.

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar Online ALL IN ONE Platformu kurdum Kendi yaptınız katılımsız programları paylaşabilcemiz bir ortam hazırlamak istedim suan win7 x64 İLE SİTEYİ Test Ettim Sisteyi Https Eksikligi nedeni ile tarayıcınız Uyarı vere bilir 

Uygulama Autoit ve PHP ile Hazırlanmıştır 

http://www.seckur.tk/

Adresinde Yayınladım Sistemi Yardımcı Arkadaşlar iletişime gecerlerse Sevinirim TNCTR Yönetimi  dilerse sistemi Kendileri ile paylaşa bilirim

• 3 ay sonra...

Program dosyalarını programların kendi sitelerinden indirtmek en mantıklısı. Dosya indikten sonra kurulumu normal yada katılımsız yaptırabilirsiniz. Örnek olarak; Ketarin diye bir program var gayet profesyonelce hazırlanmış. Bu işi yapıyor. Kendini yeterince geliştirmede paylaşım yapmamanı öneririm. Gaza gelip başlayan sonra hayal kırıklığına dönüşüp hevesi kırılan çok kişi var. Bu arada son mesajında Windows 7 de siteyi test ettim demişsin. Siteyle işletim sisteminin ne ilgisi var anlamadım.