Jump to content

Windows 7 Mi 8 Mi?

TimeShift
 Share

Recommended Posts

Şimdi diyceksiniz Win8 daha hafif ve daha stabil bu sayede daha fazla performans alırsınız.Bunu biliyorum fakat Win8 bazen sinir bozucu olabiliyor.Şimdi 2 arada bi derede kaldım o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.Hangi işletim sistemini önerirsiniz ? Yani "Win8 yükle" ya da "Win7 yükle" gibisinden değil.Windows 8 yüklersem Windows 7 göre ne + sı olur ne eksisi olur yani bunun gibi.Ayrıca forumda bir sürü Win7-8 sürümü var.Hangisini önerirsiniz.Sistem x86 bu arada ve donanımlar biraz eski.

Şimdiden teşekkür ederim :)

eğer oyun düşkünü biriyseniz yani çok fazla oyun oynuyorsanız 8 yoksa kesinlikle win 7

Bilgisayara genelde amcam kullanıcak ve oyun oynayan birisi değil sadece torrent düşkünü.Arada da oğlu kullanıcak oda ayda yılda bir ki yine fazla oyun oynamıycak.Sonuç olarak Win7 diyorsan sitede bulunan hangi Win7'yi önerirsin ?

Ben Win7 kullanıcısı olarak çıktığından beridir kullanıyorum şuana kadar bir sorunla karşılaşmadım win8 ise başlat menüsüz ve bazı değişiklikler var daha once kullandığı icin Win7 yi öneriyorum ayrıca sistemin gayet iyi Win7 Ultimate kurman daha mantıklı..

Bilgisayara genelde amcam kullanıcak ve oyun oynayan birisi değil sadece torrent düşkünü.Arada da oğlu kullanıcak oda ayda yılda bir ki yine fazla oyun oynamıycak.Sonuç olarak Win7 diyorsan sitede bulunan hangi Win7'yi önerirsin ?

işletim sistemlerinin üstadı bana göre köylü abimizin eylül güncel hazırlamış olduğu sistem 

http://www.tnctr.com/topic/268398-windows-7-13in1-eylul-2014-uefy/

Eski donanımda win 7 lite sürümleri tercih etmen daha iyi olur 8 mi 7 mi sorusunun da cevabı ne amaçla kullanacağına göre değişir ticari yazılımlarda ve ara uygulamalarda win 8 çok baş ağrıtıyor oyunları güzel oynatıyor ama hepsini değil o yüzden win 7 daha iyi olacaktır. Sade internet ve günlük kullanım olsaydı win 8 derdim. 

• 2 hafta sonra ...

windows 8 başlat menüsü yüzünden hoşuma gitmemişti başlarda.. ama küçük bir eklenti ile vin 7 başlat menüsüne sahip olunabiliyor

ve hiç bir fark yok gibi .. 7 kullandım çıktığından beri şu an 8 kullanıyorum ve hiç zorlanmadım.. ve bi okadarda hzlı..