Jump to content

Adsl Hızını Arttırabilirmiyiz?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

bağlantım sürekli kopuyordu. ttnet arıza ekibi geldi ve verici size epey uzak olduğundan hızınız 8mbps sabitlenmiş hızınızı taşıyamıyor bu yüzden kopuyor bunu düşürücez artık kopma olmayacak dediler. ve 1.8 mbps düşürdüler gerçekten artık çok ender kopma oluyor.

peki biz bu ayarı kendimiz modemden vs yapabiliyormuyuz yoksa sadece arıza ekibinin yapabileceği bir şeymi?

ya abi ama senden 8 mgbyte parası alıyorlarsa kazıklanma durumu vardır evdeki kabloları  kontrol et telefonda dıd sesinde cızırtı varsa ptt ara sokakdaki kutudan tekrar düzeltsinler.Hızda iniş oldu mu peki fiyatı kırdılarmı.

Edited by master

ya abi ama senden 8 mgbyte parası alıyorlarsa kazıklanma durumu vardır evdeki kabloları  kontrol et telefonda dıd sesinde cızırtı varsa ptt ara sokakdaki kutudan tekrar düzeltsinler.Hızda iniş oldu mu peki fiyatı kırdılarmı.

tahhüt öyleymiş. o başka mesele. dediğin doğru olsa bile ben bir kere aradım bunun için indirme hızı 80 kb /sn nin altına düşerse o zaman resmi olarak haklı oluyormuşuz. ben arıza ekibini şimdi 8mbps olması için çağırsam diyecekleri şey tamam çıkartırız 8mbps ama bir daha kopma oluyor diye bizi arama olacaktır. ben kendimiz bir şey yapabiliyormuyuz onu sormuştum? ayrıca kendimden kaynaklanan donanımsal bir sorun yok. biraz cızırtı vardı direkten eve giriş bağlantısını yeniledim o da düzeldi. ayrıca evde donanımsal bir değişiklik, örneğin splittera giren 1 mt kabloyu değiştirdiler 10 tl yazdılar. ilki boncuk bağlantı yaptı. kopma, hızı düşürmeye rağmen yine devam edince diğer ekipte ukalaca evde boncuk bağlantı iyi değilmiş bunuda öğrenmiş olduk deyip bormal bağladılar ona bile yine 10 tl yazdılar. durum böyle vahim yani.

Edited by abdülhey

Şimdi fiber olmuş heryer normal hat bile 20 mgbyte çekiyor alt yapı dedikleri kablo kutu sorunu sokakda telefon kutuları kesin kablolar oksiktlenmişdir.tabiki burda senin evdkei tesiatın yaşıda önemli.

Haydi kolay gele ..!

Edited by master

aynı sıkıntı bendede var alt yapı değişmeden hiçbir türlü çözemezsin ben evimizin kablolarını değiştirdim ama artış olmadı . Fiber bekliyoruz bakalım ne zamana gelirse artık :\

evet haklı olabilirsin. fiberi sitelere falan veriyorlar galiba şimdilik birde öyle bir şey duydum.

Fiberi heryere veriyor ttnet. Superonline için geçerli bu söylediğin hocam.

ttnet in fiber nerelerde var haritası var ordan bakabiliyorsun. benim ev için ultranet yazıyor şimdi baktım. ayrıca geçende ttnet bayisinede sormuştum senin adrese verilemiyor fiber demişlerdi.

Abi sende elektronikden ne çekmişssin be her sorunu buraya dökmüşsün tnctr günlük gibi olmuş.İnsan bakdıkca morali bozulur bizimde çok sorunumuz oldu.İnşallah daha fazla sorun yaşamassın :)

Sende alışveriş hastalığı var gibi geçmiş konularına bakdım dikkat et :)

Edited by master

ttnet in fiber nerelerde var haritası var ordan bakabiliyorsun. benim ev için ultranet yazıyor şimdi baktım. ayrıca geçende ttnet bayisinede sormuştum senin adrese verilemiyor fiber demişlerdi.

Ultranet bildiğin telefon hattı. birde hipernet ve fibernet var. Fibernet ve hipernet aynı ama farkları biri sokağa diğeri apartmanın içine kadar getiriliyor. Bizim apt da var mesela fibernet kutusu ve kullanıyorum. 

tahhüt öyleymiş. o başka mesele. dediğin doğru olsa bile ben bir kere aradım bunun için indirme hızı 80 kb /sn nin altına düşerse o zaman resmi olarak haklı oluyormuşuz. ben arıza ekibini şimdi 8mbps olması için çağırsam diyecekleri şey tamam çıkartırız 8mbps ama bir daha kopma oluyor diye bizi arama olacaktır. ben kendimiz bir şey yapabiliyormuyuz onu sormuştum? ayrıca kendimden kaynaklanan donanımsal bir sorun yok. biraz cızırtı vardı direkten eve giriş bağlantısını yeniledim o da düzeldi. ayrıca evde donanımsal bir değişiklik, örneğin splittera giren 1 mt kabloyu değiştirdiler 10 tl yazdılar. ilki boncuk bağlantı yaptı. kopma, hızı düşürmeye rağmen yine devam edince diğer ekipte ukalaca evde boncuk bağlantı iyi değilmiş bunuda öğrenmiş olduk deyip bormal bağladılar ona bile yine 10 tl yazdılar. durum böyle vahim yani.

başka ekip gelir barel atar ona da 10 tl yazar bu kısr dongu boyle devam eder :)