Jump to content

Eval Sürümlerin Farkı Nedir ?

EASMurat
 Share

Recommended Posts

Herkese selamlar anlamadığım bilmediğim bir konu var benim gibi ne olduğunu merak edenler varsa bilir kişiler tarafından cevaplanmasını bilgilendirilmesini istiyorum konuda şu ; " Evaluation "

Gecenlerde internette dolaşırken " Windows 7 EN Eval " daha sonra da " Windows 8 Embedded Industry Eval FR (x64) " gibi şeyler gördüm daha az öncede yeni çıkan Windows 10'un bir versiyonunu gördüm " Windows Technical Prewiem Eval " Şimdi bu Eval nedir? Kelime anlamını sormuyorum yazdığım yanlış anlaşılmasın..! Bu Eval sürümlerin diğer sürümlerle Farkı ne? içinde ne gibi özellikler var yada neyin denemesini yapıyorlar bunlarıda anlamış değilim, Ayrıca Forumda defalarca yazdığım üzere Windows 8.1'in BENCE En stabil sürümü EMBEDDED INDUSTRY PRO yukarıda da bahsettiğim eval sürümünü merak edip indirdim Fransızca olmasına rağmen :) Fakat indirip içini açınca Wim boyutunun 6GB olduğunu gördüm...

Yani şimdi arkadaş bunun içinde ne varda bukadar boyut yüksek, Diğer sürümlerden Farkı ne ki? Boot.wim boyutu bile normala veya Sata eklenmiş sisteme göre 100MB daha büyük, ( 360MB ) Otomatikman kendime sormadan geçemiyorum Ne bunun farkı ? ingilizce bir kaç kaynak buldum ama Anlamadım, Önemli olan Türkce Olarak ve bu EVAL sürümlerin ne işe yaradığını bilen birinden bu konu hakkında sağlam bilgi almak amacıyla açıyorum bu konuyu Cevapları merakla bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Edited by EASMurat