Jump to content

1600 Tl Ye Kadar Kasa Tavsiye

lori
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar  Vatanbilgisayardan topladığım bu kasayı hafta sonu alacağım var mı bir eksik ya da öneriniz ?

Anakart                  : ASUS M5A97 R2.0 2133 Mhz(O.C)                                     261 TL

İşlemci                  : AMD FX X8 8320 AM3 3.5 ghz 32nm                                   416 TL

Ram                       : Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Beast DDR3 1866MHz CL9 282 TL

SSD                       : Kingston 120GB HyperX 3K                                                  232 TL

Power                   : XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 600W                           182 TL

Kasa                      : ZALMAN Z5 MidT ATX                                                          139 TL

İşlemci soğutucuCOOLER MASTER HYPER T4                                               95 TL

Toplam              :                                                                                                  1600 TL Ortalama

Not: Amd uyumlu olacak arkadaşlar. Elimde ekran kartı ile monitör mevcut. Vatanbilgisayardan alacağım. 

Edited by lori_mehmetziya

vatanbilgisayar.com

anakart:GIGABYTE 970A-UD3P yada ASUS M5A97 R2.0

işlemci:AMD FX X6 6350 yada AMD FX X8 8350,Not:işlemciye termal macun'da al!elektronikçiler'de ısı macunu dersen verirler vatanda fiyat yüksek'tir.

işlemci soğutucu: THERMALTAKE MeOrb II ULTRA SLIM 775/1150/1155/56&AMD/FM1

ssd: samsung 840 evo 120gb yada 250gb

ekran kartı: Sapphire R7 260X GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı yada Sapphire R9

270X DUAL-X OC GDDR5 4GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı.

teknobiyotik.com

bende aerocool vs-3 advance kasa var harika diyebilirim teknobiyotik'ten aldım.

LutfullahUygur arkaşın önerdiği Aerocool Strike-X One Advanced kasa'yı öneririm

ram: Team Dark Series 8GB (4x2GB) DDR3 1866 mHz Bellek

Edited by gangstarap

Listeyi tekrar şu şekilde yaptım sizin önerdiklerinizi koydum

Kasa: Zalman yerine Aerocool Strike-X One Advanced     

SSD : Kingston hyperx 3k yerine Kingston M.2 120 gb

Diğerleri aynı.

Acaba Zalman yerine Aerocool almam mantıklı mı Aerocool önde usb 3.0 var diğerinde arkada ayrıca power kasanın altında üstte değil aerocoolda değişik geldi..
SSD de ise Bu M.2 ler yeni çıktı hyperx den daha iyi olduğunu okudum forumlarda değiştirmem mantıklı mı

Not: Bu ikinci Pc toplayışım almışken bütçeye göre en iyisini alalım bi daha almak zor oluyor :)

Edited by lori_mehmetziya

niye intel almıyorsun da amd alıyorsun ?

?

Listeyi tekrar şu şekilde yaptım sizin önerdiklerinizi koydum

Kasa: Zalman yerine Aerocool Strike-X One Advanced     

SSD : Kingston hyperx 3k yerine Kingston M.2 120 gb

Diğerleri aynı.

Acaba Zalman yerine Aerocool almam mantıklı mı Aerocool önde usb 3.0 var diğerinde arkada ayrıca power kasanın altında üstte değil aerocoolda değişik geldi..
SSD de ise Bu M.2 ler yeni çıktı hyperx den daha iyi olduğunu okudum forumlarda değiştirmem mantıklı mı

Not: Bu ikinci Pc toplayışım almışken bütçeye göre en iyisini alalım bi daha almak zor oluyor :)

msata ve M2 sata ssd'ler ömrü ve performansı düşük olabilir,genelde notebook için bunlar!

Edited by gangstarap