Jump to content

16Gb General Mobile Discovery Im Brick Oldu Yardım

yakup8141
 Share

Recommended Posts

Arkadaşım benim 4 GB lık GM discovery bir cihazim var.bu cihaza cwmden custom ROM yüklerken telefon brick oldu aslında daha önce bu işlemi defalarca yapmisdim sorunsuz bir şekilde.dediğim gibi telefon brick oldu ama kesinlikle telefondan koku gelmedi,telefonu recovery moda alırken android robot geliyor ve devamlı dönüyor ayrıca bir önceki romun boot animasyonuyla açılıyor bu cihaz hic bir şekilde bilgisayarı görmüyor.ne yapılabilir yardim edebilirsen çok minnettar kalicam sana...

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bilgisayar bağlantısı yapınca şarj oluyormu peki?  Stock recoveryde android robot çıkar ve power tuşuna bir kere basında recovery ekranına girer. Sizin cihaz giriyormu? 

Hayır kesinlikle hiçbir şekilde recoveriye girmiyor, sanırım sarzi takınca sarada olmuyor ama bundan emin degilim

SP flash tool ile recoveryde yukleyemiyorum PC cihazı görmediği için,sarza takınca sara resmi çıkmıyor

Hayır kesinlikle hiçbir şekilde recoveriye girmiyor, sanırım sarzi takınca sarada olmuyor ama bundan emin degilim

USB  soketi bozulmuş olablir usb kablosunda sorun olabilir işletim sisteminden kaynaklı sorun olabilir hocam.rom yüklememiş olsanız servise bir baktırın diyeceğim ama garanti dışı bırakırlar 

Servise gönderdim anakart yanmış dediler 250 lira istediler ama anakart yandığını düşünmüyorum çünkü koku yoktu.birde sunu sormak istiyorum anakart yanmış olsa telefonu açarken boot animasyonla acilirmi yada android robot cikarmi.

SP flash tool ile recoveryde yukleyemiyorum PC cihazı görmediği için,sarza takınca sara resmi çıkmıyor

SP flash tool ile pili sökerek tekrar dene benimde başıma ayfone rom yükleyice oldu ayfone romun logosu bir süre gitmemişti ekrandan SP flash tool ile kendi romlarından deneyerek çözmüştüm bu seferde imei gitmişti onuda yükledim

Defalarca değişik SP flash sürümleri ve stock romlar denedim maalesef sonuç olumsuz çünkü PC telefonu görmüyor.

güzel kardesim telefonu görmüyorsa pc driverlerini kuramamıssındır yada usb soketi bozuktur telin. Onlar düzgün şekilde yüklümü bi kontroll ettt

• 5 ay sonra...

Gerekli Dosyalar:

Çalışan Preloader.bin ve Boot Dosyaları : https://drive.google.com/folderview?id=0B8VQi5MfFx5LSUdYSjJGajNUTEU&usp=sharing

Kullandıgım Sp Flash Boot Sürümleri : https://drive.google.com/folderview?id=0B8VQi5MfFx5LLVlNMlg5dHZOSjg&usp=sharing

Bilgisayarın Telefonu Görmesi İçin Gerekli USB Driver : https://drive.google.com/folderview?id=0B8VQi5MfFx5LM2t6OGNjYXhTYmM&usp=sharing

Ve Yüklenebilir Halde Stock Rom : https://drive.google.com/folderview?id=0B8VQi5MfFx5LNmI3T09HOFVuMnM&usp=sharing

Dosyalar Bunlardır Yapamayan Olursa Her Türlü Yardımı ederim.

Uyarı : Sakin olun telefonuzdan duman filan cıkmıyorsa yanık kokusu cıkmıyorsa her türlü halledilebilir. Sakin olmak çok önemli :)

Yüklediğin discovery(pittech).rar dosyası şifreli hocam.