Jump to content

Birden Fazla Input'tan Ortalama Hesaplama (Soru)

PColik
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar. Size yine merak ettiğim bir soru soracağım. İsteğim şu:

Projemde 4 tane Input var. İlk 3'üne biz değer gireceğiz. 4. Input'ta ise ilk 3 Input'a girdiğimiz sayıların ortalaması çıkacak.

Örneğin Input1: 50, Input2: 75, Input3: 100 olsun. Input4'te bu 3 sayının ortalaması olan 75 yazması lazım.

İkinci bi isteğimse şu. Diyelim ki Input1 ve Input2'ye bir sayı girdik. Fakat Input3'ü boş bıraktık. Yani istediğim, Input4, boş olan (değer yazılmamış) Input'ları hesaplamaya katmasın.

Umarım anlatabilmişimdir.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar. Size yine merak ettiğim bir soru soracağım. İsteğim şu:

Projemde 4 tane Input var. İlk 3'üne biz değer gireceğiz. 4. Input'ta ise ilk 3 Input'a girdiğimiz sayıların ortalaması çıkacak.

Örneğin Input1: 50, Input2: 75, Input3: 100 olsun. Input4'te bu 3 sayının ortalaması olan 75 yazması lazım.

İkinci bi isteğimse şu. Diyelim ki Input1 ve Input2'ye bir sayı girdik. Fakat Input3'ü boş bıraktık. Yani istediğim, Input4, boş olan (değer yazılmamış) Input'ları hesaplamaya katmasın.

Umarım anlatabilmişimdir.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler...

Dedigin Kodu Yazdım .apz si buradan indirebilirsin,Ben 7 Girişli Yaptım Sen Kaç Girişli Yapmak İstiyorsan Ona Göre Düzenleyebilirsin...

Bide Şu Var Ortalamada 0 da Bir Degerdir Eger Kutulardan Birine 0 Girilirse Ortalamaya 0 da Dahil Olur...

http://www.mediafire.com/download/g4rqo92sx5kq9sn/input_number.apz

Edited by Ex_treme