Jump to content

İmeimin Klonlandığını Nasıl Anlarım.

ossolak33
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar elimde faturalı garantili sony xperia go telefon var telefon sim kartları görüyor ama hiçbir şekilde şebeke almıyor şebeke arama dediğimde her hangib bir hat göstermiyor bir kere hoparlörü için tamire gitti geldikten 6 ay sonra telefon tamamen aramalara ve aranmalara kapalı hale geldi acaba tamire gittiğinde imemin çalıınıp başka cihaza yüklenmiş olma ihtimali var mı yoksa telefonun anteni mi gitti telefonu ben kullanmıyordum arkadaştan beraber internetten aldık arakdaş imei ile ilgili mesajları almış olsa bile bakmadan sildiği için kopyalanmış olduğuna emin olamadım yardımcı olurmusunuz bir telefonun imesi banlandığında ne olur nasıl çalışır

Telefonum orjinal burada görünenle aynı zaten sıkıtım şu benim ime numarasını alıp çin malı telefona atarlar benim telefon kapanır çin malı sağlam kalır o zaman ben ne yapacam yada benim elimdeki telefon bu yüzden mi kapandı kafama takılan bu. 

birşey yapamazsın sadece kullandığın numaraya açık kalır telefon..diğeri yani klonlanan kapanır korkma çalışmaz. başıma geldi.

birşey yapamazsın sadece kullandığın numaraya açık kalır telefon..diğeri yani klonlanan kapanır korkma çalışmaz. başıma geldi.

O zaman telefonun anteninde bir sıkıntı var gibi söküp bakmam gerekecek o zaman. bendede aynı telefon olduğu için öyle bir lüksüm var allahtan. 

IMEI Kontrolü için http://www.mcks.gov.tr sitesine girip iletişim numarasını alıp onları arayıp IMEINi sorgulatabilirsin herhangi bir çalınma kullanma veya yasadışı bir işlem varsa sistemden direk olarak çıkar.Veya çalmışlarsa o telefonu kullanıma kapatırlar.

Yani demek istediğim BTK ile iletişime geç onlar halleder.

buda sana yardımcı olabilicek linkler ama sen onları mutlaka ara IMEI Numaranı ver onlar halleder..

https://tuketici.btk.gov.tr/sss/?i=2

Bak yukarıdaki linkte telefon numaraları var onları ara.

Edited by Myzteziz

IMEI Kontrolü için http://www.mcks.gov.tr sitesine girip iletişim numarasını alıp onları arayıp IMEINi sorgulatabilirsin herhangi bir çalınma kullanma veya yasadışı bir işlem varsa sistemden direk olarak çıkar.Veya çalmışlarsa o telefonu kullanıma kapatırlar.

Yani demek istediğim BTK ile iletişime geç onlar halleder.

buda sana yardımcı olabilicek linkler ama sen onları mutlaka ara IMEI Numaranı ver onlar halleder..

https://tuketici.btk.gov.tr/sss/?i=2

Bak yukarıdaki linkte telefon numaraları var onları ara.

telefonumun marka modeli çıkıyor ban falan görünmüyor anteni iyice kontrol edip eğer hala aynı problemle karşıylaşıyorsam btk ile iletişime geçmek en iyisi gibi telefonun faturası kutusu dahil her şeyi elimde sim görüp de hat açmaması beni çok kıllandırdı götürdüğüm tamirciden kıllandım sonuç olursa yazarım foruma tekrar hepinize çok teşekküler. 

Bende öyle biliyorum her iki telefonda erişime kapanır. Faturanda olsa garantinde olsa sanırım buna yapılabilecek bişey yok. imei attırman gerekecek.

yeni imei attıramam çünkü bu konuda nerdeyse en katı firma sony imei deişimi nerdeyse imkansız deniyor onlock bootleader yapıp denemem lazım root falan yemiyor bildiğim kadarıyla. 

Yeni IMEI Niye attırıyorsunki? Ayrıca IMEI Kime attırıcaksın? Sisteme kayıtlı olmuyor yalnız sahte IMEI attırırsan yukarıdaki yöntemleri bir dene yahu hemen illegala bulaşmayın :Troll: git ara adamları sor bakalım IMEI ne durumda diye yok o tamire götürdüğün yer çalmışsa git dava aç :) böyle bir hakkın var.

İmeim klonlanmamış arkadaşlar klonlandığında her iki telefon da kapanıyormuş eğer faturanız varsa imeninizin size ait olduğunu teyit ettirip açtırabiliryormuşsunuz faturayla ancak benim telfonumdaki problem faklı telefoncuya götürdüm pek tatmin edici bir yanıt olmasa da gsm hat entegresi yanmış dedi tamirci. bundan önce kullandığım xperia x10 mini telefonda hat almıyordu rom atmıştım düzelmişti ama ondaki problem bununla aynımıydı bilmiyorum şimdi rom atarak ve yazılımsal olarak deneyerek tamir yoluna bakacam hiç olmaz sa kendi teknik servisine gidecek ama orası da çok uçuk meblağlar istiyor. bakalım hayırlısı çok teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için. 

• 2 hafta sonra ...

Xperia mini için flashtool ile stock rom at ülke önemli değil build.prop içeriğinde dil bölmü tr yamanız durumunda türkçe açılacakdır.

Tüm Xperia serisi stock romdur eğerk elinizde orjinal ftf türkçe romunuz yoksa burdan indiriniz dil yabancıdır kart takdınızda türkçe açılır.

http://www.firmwaremobile.com/index.php/xperiadownload