Jump to content

Böbrek Taşı Düşüren Var Mı ?

ahmetbayram5
 Share

Recommended Posts

hala böbrekte ise ve sana sıkıntı çıkarmıyorsa uğraşma hiç bence canın aşırı yanar bayılırsın sancıdan.

ha illa düşürmek istiyorum dersen ağır kaldırman yararlı olacaktır.eğer düşmüş ve kanalda ise ve hiçbir hareketlenme yok hala aynı yerde duruyor ise 7 gün sonrası tehlike çıkarıyor. Lazerle girip kırıyorlar e dolayısıylada içerde sancı oluşturacaktır. Şimdi sancılı zamanlarında merdiven in çık en az 2 litre su iç. Ayran kesiği içersen bununda yararı olacaktır. Bol bol ip atla sürekli su iç. ayrıca eğer hala böbrekte ise ve sancısı ağrısı yoksa elleşme.

böbreklerimde 3 aydır 5mm çapında taş var ve hala düşmedi.her gün 2 litre civarı su içmeme rağmen düşmedi.taş düşüren varsa yöntemini yazabilir mi ?

gecmıs olsun kardesım bende dusurdum sag-sol bokrekde benımde 5 mm tas vardı 

oncelıkle hergun en az 2 lıtre su yalnız hazır su olsun ve hergun 1 tane sıse efes bıra ıc kardes sevmesen bıle ıc 

1 ayda duser ben 1 ayda dusurdum ama duserken cok acı cekıyosun :(

herkese cevapları ve yardımları için teşekkürler... hafta içi doktora  kontrole gideceğim bakalım taşlar ne alemde.2 aydır hiç ağrı yok ama düştüğünü de hissetmedim bence hala içeride.

bira tavsiyelerine gelince: yeşilaycılığı ölene kadar bırakmayı düşünmüyorum.ağrılarım ne kadar çok olursa olsun onlara katlanabildiğim kadar katlanırım ama hayatım boyunca inşallah ağzıma sigara da içki de vb. sürmek istemem.içenlere karışmıyorum kimse yanlış anlamasın.herkesin hayat tarzıdır saygı duyarım ama şahsen tasvip etmem.dini boyutunu bir yana bırakalım bu tür maddelerin insan sağlığına gerçekten bir yararı yok.bu bira konusunu doktor da söyledi.istersen alkolsüz bira içebilirsin sana uyarsa dedi.biranın bir alternatifi yok mu dedim.1 bardak bira 1.5 litre suya bedel dedi.

herkese cevapları ve yardımları için teşekkürler... hafta içi doktora  kontrole gideceğim bakalım taşlar ne alemde.2 aydır hiç ağrı yok ama düştüğünü de hissetmedim bence hala içeride.

bira tavsiyelerine gelince: yeşilaycılığı ölene kadar bırakmayı düşünmüyorum.ağrılarım ne kadar çok olursa olsun onlara katlanabildiğim kadar katlanırım ama hayatım boyunca inşallah ağzıma sigara da içki de vb. sürmek istemem.içenlere karışmıyorum kimse yanlış anlamasın.herkesin hayat tarzıdır saygı duyarım ama şahsen tasvip etmem.dini boyutunu bir yana bırakalım bu tür maddelerin insan sağlığına gerçekten bir yararı yok.bu bira konusunu doktor da söyledi.istersen alkolsüz bira içebilirsin sana uyarsa dedi.biranın bir alternatifi yok mu dedim.1 bardak bira 1.5 litre suya bedel dedi.

düşürdüm biliyorum birayı falan geç. onun tek yaptığı sadece birazcık kanalların genişlemesine sebep oluyor. Düsürme olayıda oradan meydana geliyo. Bol su iç merdiven in çık ip atla ama dediğim gibi ağrısı sancısı yoksa elleşme sancısı çok kötü birşey..

düşürdüm biliyorum birayı falan geç. onun tek yaptığı sadece birazcık kanalların genişlemesine sebep oluyor. Düsürme olayıda oradan meydana geliyo. Bol su iç merdiven in çık ip atla ama dediğim gibi ağrısı sancısı yoksa elleşme sancısı çok kötü birşey..

ileride daha da büyür diye korkuyorum yoksa ağrı falan yok.bir hafta çektim sonra ağrı sızı kalmadı.çok su tüketiyorum düştüğünü zannetmiyorum çünkü hissetmedim.hafta içi hastaneye gideceğim sonuca göre buraya yazarım.sancısını çok iyi biliyorum.ömrümde diş ağrısını ağrı sanardım meğer bu ağrı dişten 10 kat betermiş.çekmeyen bilmez

geçmiş olsun birader..bzim sülalede çok war böbrek agrısı çeken çok ..öncelik babamdan wardı ramazan orucunu bile tutamadı su içmedigi takdirde agrısı azıyordu .idrarda kanama yapıyordu..mecburen bol su içmeniz gerekmektedir .birde doğal maden suyu içiniz ..bira mevzusuna gelince biranin içinde su oldugu içinde su oldugu için düşmüştür daha önceki yorumdaki arkadaş düştügünü söyledide.....dini boyutundaki yeri her agrının allah katındaki yeri günahlara keffaret ise böylece kefaretlerin yerini günahlarla örtmenin bir manası olmaz .en mantıklısı su içip düşmesini beklemek .allahtan sabır dilemek