Jump to content

Laptopun Altındaki Ürün Anahtarıyla Format Atmak?

malar
 Share

Recommended Posts

Laptopun altındaki ürün anahtarıyla format atsam işletim sistemim orjinal olur mu bide bu ürün keyi başka bi makınede kullanabilirmiyim?

Evet Orijinal olur Örnek olarak Windows 8.1 Single Language keyi ise sen 8.1 single languageye bu keyip kurup orijinal yapabilirsin

2. olarak hayır yapamazsın 2. bir pc ye kurduğun zaman diğer bilgisyarındaki lisans atar tek bir pc için lisanslanmıştır yazar genelde

Not : Yalnız lisans girme sayın sınırlı mümkün olduğunca format atmamaya bak bir süre sonra Microsoft snden telefon ile aktifleştirmesi isteyecktir bu lisansı koruma amaçlıdır lisans çalındı anlamına gelmez haberin olsun lisansı girince kutucuklu ekranlar gelicektir lisans girme sayını doldurduktan sonra oradaki telefon numarayı arıyorsun lisansını veriroyrsun o sana kod veriyor o kodu sırasıyla key ekranına giriyorsun aktif oluyor :) yani demek istediğim şey çok key girme mümkün olmadıkça format atma.

Edited by Myzteziz

Myzteziz bilgi verdiğin için teşekkür ederim suan yazdığım leptop um win8 pro olarak geldı fakat altında urun key yazmıyo ama dıyer leptop um u alalı 2 yılda olmadı hıç kullanmadım bı sıteden baktım o key ne ıse yarıyo dıye demek format ıçın  verılmıs bu urun key ama wın7 home basıc olarak geldı sımdı bu keyı benım suan kı pc me wın7 home basıc kursam bunda işe yarar mı?

Myzteziz bilgi verdiğin için teşekkür ederim suan yazdığım leptop um win8 pro olarak geldı fakat altında urun key yazmıyo ama dıyer leptop um u alalı 2 yılda olmadı hıç kullanmadım bı sıteden baktım o key ne ıse yarıyo dıye demek format ıçın  verılmıs bu urun key ama wın7 home basıc olarak geldı sımdı bu keyı benım suan kı pc me wın7 home basıc kursam bunda işe yarar mı?

Windows 7 Home basic için verilmiş bir key ise sen gidip Windows 7 home basic kurarak keyini aktif edebilirsin yani orada hangi sistem yazıyorsa onun aynısını kurarak keyini aktif hale getirebilirsin ama gidipde Windows 7 keyini Windows 8e aktif edemezsin ultimateyede böyle starterede böyle home basic ise home basictir Professional ise professionaldır :) ney ise odur yani

Home basic tavsiye etmiyorum çok sınırlı davranışları var zaten Windows 7 ocakda ömrünü tamamlıyor bence hiç uğraşma forumda w8.1 aktivasyonlu var kur bak keyfine özellikle home basiclerde ag sorunu var bir süre sonra sürekli kopukluk yaşıyorsun zamanında bunun sıkıntıısnı çok çekmiştik

Edited by Myzteziz

bende böyle bir soru sorayım . şimdi yeni bir bilgisayar aldık  diyelim . bize zorla windows kullandıttırıyorlar .  ki bu da 400-500 tl daha fazla para ödemek demek . tüketici mahkemesiyle bilgisayar şirketlerine dava açarak sıfır free dos bir bilgisayar alsak eski bilgisayarımız da windows key ini yeni yeni bilgisayar da kullanabilirmiyiz ?  mesela benim şu an ki laptopum da windows 7 var . korsan bir windows ile orjinal windowsu yeni masaüstüye yüklesek sonra laptopum da ki keyi masaüstün de kullansam olur mu ? laptopum da korsan windows yüklesem ? yani laptopda ki key deaktif edip masaüstünde aktifleştirmek istiyorum olur mu ?

kardeşim ağzına sağlık ıyı hoş dıyosunda daha xp kullananlar var wın7 neden bu kadar erken pes ettı bıde ben bu leptopları rusyadan aldım doğal olarakta keyler oradan gelme bunda bı sıkıntı olur mu?

XP Kullananlar Bilgisayarı düşük olanlardır veya hala sevdasında olanlardır XP'ye artık desteği çekti Microsoft güncelleme felan almıyor emin ol ileriki aylarda / yıllarda görüceksin 1 tane kullanıcısı kalmiyacak Windows 10 da geliyor daha performanslı ve görsel olduklarını söylüyorlar bende gerçekden denedim hızlıydı ön sürümünü

2. Windows 7 ekren pes etmedi şuan 200'e yakın güncelleme içeriyor sp1 den sonrası bu tabi birde sp1 den öncesi var yani eski bir sistem yeniliklere açık olmamız gerekiyor

3. o kadarını tam net bilmiyorum ama olması lazım  sen bir onu denemen gerekiyor OEM lisans bile olsa sonucda Tek bi PC De kullanılmak zorunda internetteki lisansların nereye ait olduğu belli olmadığı halde işe yarıyor ama bill amca geri atıyorki seninki hayli olmak zorunda :D

bende böyle bir soru sorayım . şimdi yeni bir bilgisayar aldık  diyelim . bize zorla windows kullandıttırıyorlar .  ki bu da 400-500 tl daha fazla para ödemek demek . tüketici mahkemesiyle bilgisayar şirketlerine dava açarak sıfır free dos bir bilgisayar alsak eski bilgisayarımız da windows key ini yeni yeni bilgisayar da kullanabilirmiyiz ?  mesela benim şu an ki laptopum da windows 7 var . korsan bir windows ile orjinal windowsu yeni masaüstüye yüklesek sonra laptopum da ki keyi masaüstün de kullansam olur mu ? laptopum da korsan windows yüklesem ? yani laptopda ki key deaktif edip masaüstünde aktifleştirmek istiyorum olur mu ?

Şöyle bir durum var Bilgisayar aldığınız zaman zaten işletim sistemi kasanın üstünde veya pc nin önünde yazar bu Freedos w8 w7 herneyse Freedos'u daha çok kar yapmak isteyen firmalar kullanıyorlar ucuza alıp pahalıya satmak amaçlı yani bir üst modelleri veya başka modelleri bakabilirsin mahkemeye dava'ya gerek yok niye yok birde şöyle bir durum var davayı kazanamazsan karşı firmaya tazminat ödemek zorunda kalırsın Marka bilgisayarda Windows beraber geliyor CD si ile Windows almana gerek yok ama bazı markalarda Freedos olarak geliyor

2. Olarak Windows 7 Ultimate serialınız var ise gidip internetten MSDN kalıbını veya güncellenmiş halini cracksiz programsız olarak Ultimateye kurabilirsiniz buradan korsan işletim sisteminden kastın crack kullanılmış olması crack yapmazsın elindeki KEY HANGİ SÜRÜM İÇİN VERİLMİŞ İSE ONU KURUP KEYİNİ AKTİF OLARAK GİREBİLİRSİN

Yani lisans Wİndows 7  'A' Sürümü olarak verilmiş ise sen gidip Windows 7 ' A ' Sürümüne bunu kurabilirsin ama w7 lisansını Windows 8e kuramazsın korsan Windows diye bir kavram yoktur windowsu korsan yapan crackdir :) cracksiz halide mevcuttur cracklide mevcuttur crack yapmazsın senden zaten onay ister lisanslamasını istiyormusun diye sen hayır dersin kendi lisansını girersin :)

Not : 1 lisans 1 PC için kullanılır Diger bilgisayardaki keyi inaktiv edip diğer bilgisayarınızda aktif olarak edebilirsiniz yalnız çok giriş yapmayın sınırlı sayıda giriş hakkı var bir süre sonra telefon ile aktifleştirme yapabilirsiniz yani işi 5dakika uzatır o yüzden az key girin az format atın

Edited by Myzteziz

ben de windows 7'yi kurmaya çalışıyorum (laptopun altında key mevcut) fakat hangi windows'a ait bilemiyorum (win7) home mu, professional mi nasıl anlayabilirim?

Altındaki etikette yazar. Olmadı kutusunda yazar. Olmadı etikette yazan tam marka modeli yazarsan bulabiliriz belki.