Jump to content

Anakart By-Pass (Pc Açılış)

AhmetYapa
 Share

Recommended Posts

Merhabalar öncelikle sorun 1 ay önce bilgisayarcıya bilgisayırımı götürdüm.sorun ekran açılmıyordu kasa açılıyorda no signal diyordo pc.bende pc söktüm bilgisayarcıya götürdüm 10 dk sonra aradı beni dedi. senin anakartında sorun var dedi. bende yapın dedim ücreti ne kadarsa vs vs. ama bana gösterdi yaptıktan sonra power supply'in içinden ayrı bi hat siyah kablo ve o kablo power tusuna bagladı.

sorunum power tuşuna basınca fanlar 1 kere duruyor sonra 1 kere daha dönüyor ama reset tuşuna bastıgımda ise daha doğrusu basılı tutdugumda ise pc açılıyor fakat aklıma takılan anakart üzerindeki power reset pınlerı dogru takıldık ve takımış. kafam karıştı en az 6 7 kez reset tusuna basılı tutuyorum ama 1 saniye sonra parmağımı cektiğimde ise pc kapanıyor. ne yapmam lazım 4 harddisk 3 adet ram yaktım 

1156 pın anakart piyasada yok yanan anakart msı idi. 100 tl verdim değiştirim msı varken power bas açılıyordu şimdi foxconn anakart var saçma salak bişey bi yardımcı olursanız

kasamı değişecek anakartmı ram mı harddisk mı işlemcimi lütfen yardımcı olun. evde benden başkası açamıyor adam sıkılıyor acana kadar.

sorun şu senin masaüstü kasanın power tuşuna basınca acılıyor dimi hemen bende ise sorun reset tuşuna basılı tutuyorsun eski araba gibi dinomi isinacak öyle acılacak pc sorun bu en az 7 8 9 kere yapıyorum pc acarken bu işlemi :) eski model araba gibi marş yemiyor işte hocam anla :) teşekkür ederim :)

arkadaşım tamirciye vermediğin andaki arıza durumundaki buna benzer sorunlar arkadaşlarımın başına gelmişti birinde power supply arızasından dolayı açmıyordu diğerinde ekran kartı arızalı olduğu için diğeri ise anakart bios chip yandığı için  ama hdd ve ram yanması tamirciden öncemi sonramı saonra ise yaptığı yanlış bir bağlantı vardır voltaj olarak uzun ve sıkıcı bir yazı oldu kusura bakmayın

arkadaşım tamirciye vermediğin andaki arıza durumundaki buna benzer sorunlar arkadaşlarımın başına gelmişti birinde power supply arızasından dolayı açmıyordu diğerinde ekran kartı arızalı olduğu için diğeri ise anakart bios chip yandığı için  ama hdd ve ram yanması tamirciden öncemi sonramı saonra ise yaptığı yanlış bir bağlantı vardır voltaj olarak uzun ve sıkıcı bir yazı oldu kusura bakmayın

hocam tamirden sonra oldu. harddisk ram yanmaları.