Jump to content

Anakart Görüntü Sorunu

dede1515
 Share

Recommended Posts

elimde  gigabyten  g41 mt anakartı mevcut  anakart  eskiden işlemci pinleri eğilmişti  düzeltim ve tinerle anakartı temizledim anakart şimdi normal bir şekilde çalısıyor ama görüntü alamadım  ram siz

speakerden bip sesi geliyor  ama ram takınca ne bip nede ekran gelmiyor  ve birden işlemci fanı 

dahada hızlanıyor bu konuda fikirlerini , önerilerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum 

tinerle temizlediysen mutlaka selülözik tiner kullanmıssın diye tahmin ediyorum. bios pili takılı iken temizledi isen anakart şok dalgalanmasına magruz kalmıştır. işlemci normal şekilde ısınıyor görüntü yok diyorsun cmos ayalarını bir sıfırlamanı taviye ederim.anakartında dual bios koruması oldugu için. (öyle tahmin ediyorum) büyük ihtimal sorun ramdan hariçi bir kart takarak deneyebilirsin yada onbard'dan Görüntü almaya bak ve sonuçu bildir.

tinerle temizlediysen mutlaka selülözik tiner kullanmıssın diye tahmin ediyorum. bios pili takılı iken temizledi isen anakart şok dalgalanmasına magruz kalmıştır. işlemci normal şekilde ısınıyor görüntü yok diyorsun cmos ayalarını bir sıfırlamanı taviye ederim.anakartında dual bios koruması oldugu için. (öyle tahmin ediyorum) büyük ihtimal sorun ramdan hariçi bir kart takarak deneyebilirsin yada onbard'dan Görüntü almaya bak ve sonuçu bildir.

Temizlemeyi  Yaptıgımda  pil  takılı  deyildi  dediğin gibi cmos resetledim ama  gene sonuc  aynı ve  başka  harici vga kartla denedim olmadı en son  baktıgım da  işlemci yuvasında bir adet pinin kafasının kupuk oldugunu gördüm ve bence sorun bundan  kaynaklanıyor  çünkü ramsiz  speaker den   ses geliyor ram hatası olarak  ram  taktıgımda ise anakart calısıyor ve herhangi bir tepki yada görüntü yok ama   birden işlemci fanın daha hızlı çalıstığını fark ettim.

Edited by dede1515