Jump to content

Tooway (Canak Antenle Uydudan Internet)

bahattin60
 Share

Recommended Posts

selam arkadaslar.tooway internet canak antenle uydudan yüksek hızlarda internet..hızı çok güzel de fiyatı bana biraz karışık geldi. altaki fiyatlarla üsteki fiyatlar çok farklı.iki farklı tarife var aynı gibi de olsa farklılık var. uyduyu gördüğü her yerden aynı hız  harika olay.. sizce nasıl ve daha ucuzu varmıdır .

http://uzaynet.com.tr/tarifeler/

http://uzaynet.com.tr/tarifeler/tooway-standart-tarifeler/

TOOWAY STANDART TARİFELER

• Download Hızı
  • Upload Hızı
  • Aylık Kota
  • Kampanya
  • Aktivasyon
  • Kurulum
  • Tooway Kiralama
  • Sabit IP
Tooway 2
75 tl
Aylık
  • 22 Mbps
  • 6 Mpbs
  • 2 GB
  • -
  • 294 TL
  • 236 TL+yol ücreti*
  • 29 TL/AY
  • 9 TL/AY
Tooway 10
99 tl
Aylık
  • 22 Mbps
  • 6 Mpbs
  • 10 GB
  • -
  • 294 TL
  • 236 TL+yol ücreti*
  • 29 TL/AY
  • 9 TL/AY
Tooway 25
169 tl
Aylık
  • 22 Mbps
  • 6 Mpbs
  • 25 GB
  • 24:00 - 06:00 arasında ücretsiz
  • 294 TL
  • 236 TL+yol ücreti*
  • 29 TL/AY
  • 9 TL/AY
Tooway Extra
319 tl
Aylık
  • 22 Mbps
  • 6 Mpbs
  • 100 GB
  • 294 TL
  • 236 TL+yol ücreti*
  • 29 TL/AY
  • 9 TL/AY

TOOWAY STANDART TARİFELER

• Download Hızı
  • Upload Hızı
  • Aylık Kota
  • Kampanya
  • Aktivasyon+Kurulum
  • * Tooway Kiralama
  • Sabit IP
Tooway 10
99 tl
Aylık
  • 22 Mbps
  • 6 Mpbs
  • 10 GB
  • -
  • 248 TL+yol ücreti*
  • 29 TL/AY
  • 9 TL/AY
Tooway 25
169 tl
Aylık
  • 22 Mbps
  • 6 Mpbs
  • 25 GB
  • 248 TL+yol ücreti*
  • 29 TL/AY
  • 9 TL/AY
Tooway Extra
339 tl
Aylık
  • 22 Mbps
  • 6 Mpbs
  • 100 GB
  • 248 TL+yol ücreti*
  • 29 TL/AY
  • 9 TL/AY
Tooway Infinite
466 tl
Aylık
  • 22 Mbps
  • 6 Mpbs
  • SINIRSIZ
  • 248 TL+yol ücreti*
  • 29 TL/AY
  • 9 TL/AY

Aylık kota değeri çok düşük. Sitede gezindim fakat AKK gibi herhangi bir şey bulamadım. Çünkü politikaları TTNET'in ilk senelerinde olduğu gibi kotayı aşsınlar biz de geçirelim sistemine dayalı. Birkaç sözlükte değerlendirmelerine baktım, asgari ücret yatırmışlar internet kullanacam diye. Bu yorumlara dayanarak kesinlikle gereksiz buluyorum.

bu sistemi ben daha önce araştırdım bireysel kullanım icin cok tuzlu şirketler icin dağda bayırda internetin ulaşmadığı yerlerde baraj larda felan kulanıyorlar gece 24 den sonra kotadan yamiyor diye biliyorum

ama riskli iş bir sene internetsiz durdum yinede bulaşmadım sonra acısı fena cıkar

Öncelikle Şu Konulara bir açıklık getireyim.

Tooway internet sisteminin Sahibi EUTELSAT'dır Bu Firma Avrupanın Önemli ilk 3 uydu firmalarından biridir. Yayın yaptıkları kadar ayrıca Uydudan internet hizmetleride vardır.Yanlız Şöyle sorunları vardır öncelikle bunu belirteyim ;

Tooway sistem Kesinlikle Şehir Merkezlerinde tavsiye edilmiyor. ADSL'in Alt yapısı olmayan Dağlık Köylük yerlerde tavsiye ediliyor. Yalnız Pingleri çok yüksektir Bunun sebebi Gökden yere inerken çok rahat datalar inerken yerden uyduya dataların gitmesi bayağı bir pahalıya mal oluyor. Bunların Hesini 1ms içinde yapıyor dolayısıyla AKK'si Kotası vs parası bu yüzden pahalıdır. Örnek olarak Pingi 750 Hızı çok sağlam 18 megabit çekiyorsun ama sayfaların yavaş açılıcak. Bu hizmeti Eutelsat'ın Türkiyeye bakan KA-SAT uydusu aracılığıyla veriliyor. Vericegin fiyata alıcagın hizmet. O Kota Yol ücretleri kesinlikle değmez ayrıca taaddüt yapmazsan 1000 tl çanak fiyatları ve yol ücretini vs sen ödüyorsun Eyer bunları kabul ediyorsan bağlatabilirsin. DATAYI 1 Saniyede yerden Yukarıya veriyor ama bu yüzden pingi ve fiyatı çok pahalı oluyor çünkü çok masraflı oluyor çok az yerlerde ping 30 olurken çoğu yerlerde çok yüksek oluyor

O Gördügün fiyatlar aylık fiyatlardır ve taadütlü fiyatlardır taaddüt vermez isen 1000+ Yol ücreti veya kampanyada ise birazcık düşürüp veriyorlar. EUTELSAT'ı Türkiyede Kullanan sadece yayın yapan tek firmada Digitürkdür ve onların yayınıda şifrelidir (Eutelsat 7A uydusu üzerinden ) Hız yeryerde aynı ama Ping yüksek buda düşük hıza eşit oluyor ve sayfaların geç açılmasına sebeb oluyor ayrıca o kota sadece download değil + upload içinde geçerli. Kotan bitince 64Kbpsde gezmek istiyorsan buyur gez :) + Pingde yüksek 64 kpbs ile birlikte Bunlar Yağmurlu havayı saymazsam yağmurlu hava olunca 1 tepkime süresinde datayı ne işkence ile yukarı çıkartıpda 1 ms ile aynı anda aşağı indirirsen ne Kota kalır sana nede ping

Karar senin dostum.Her konuda yardımcı olurum o vericegin paraya yazık

Edited by Myzteziz