Jump to content

Pascal Usb Multiboot Extreme Edition V3.0 - 2015

bypascal
 Share

Recommended Posts

• Replies 336
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bypascal usta mükemmel görünüyor teşekkürler

nacizane fikrimi sorarsan artık xp desteği bitti bunun yerine güncel bir vista lite x86 x64 versiyonu koyarsan çok daha makbuldür çünkü eski bilgisayarları olan arkadaşlar artık vistaya yöneldiler ben tncvista kullanıyorum ama malumun artık biraz tıkanıyor güncellenmesi şart illa xp kullanacak arkadaşlar senin v.1 ve v.2 de var zaten bide v.1 ve v.2 deki gibi menü düzenleme işleri kolay olursa dadından yenir vala :)

cumartesi gelir gibi

By Pascal Çalışmalar Ne Durumda ? Ne Zaman Yayınlanır ?

arkadaşlar çalışma araştırma sürecinde sonuç olarak iyi ve kararlı bir sistem yapmak durumundayız bunun için her yeni eklenen şeyi iyi denetlemek gerek.. sonra eyvah para etmiyor. o yüzden biraz sabırlı olmalıyız ama programı öyle yada böyle yakın zamanda çıkarıcaz İNŞALLAH.

by pascal freeboxta sadece windows isolarmı çalışıyor ?

freebox ta boot olabilen bütün isolar çalışır..

Windows 8.1 esd tum sürümler de sorun oluyor mu?

daha önce bunun açıklamasını yapmıştım.. arkadaşlar windows 8.1 lga775 tip ve altı işlemciler de kurulum yapmıyor sebebi ise işlemcinin bazı özelliklerini araması..  bu demek oluyor ki multibootlarda değil sorun ve ayrıca kurulum da çıkan sorun dual boot veya esd olmasından da kaynaklanmıyor..

Norton ghost 12 veya 15 olmasi lazim bence

DLC boot içinde norton var hatta ne ararsan var..

Edited by bypascal

Hocam ellerine sağlık 10 numara görünüyor nacizane bir iki önerim olacak windows 8.1 varken windows 8 e gerek olmadığını düşünüyorum, bu s,stemde bir tane şifre kırıcı olması gerektiğini düşünüyorum, hiren boot ta falan var ama direk çalışan bir image olsa daha hızlı bir şekilde şifre kırma işlemini halledebiliriz böylelikle.

bunların dışında tasarım 10 numara olmuş bence. sabırsızlıkla bekliyorum. 

iyi çalışmalar 

DriverPack Solution gibi pack paketlerinin de eklenirse

kurulum yapılırken eksik aygıtlar otomatik olarak packlerden yüklesin. 

dostum DriverPack Solution yüklemeyi düşünüyorum ama 9 gb boyutu var oldukça büyük kararsızım bu konuda....bilmiyorum arkadaşlar ne düşünür.

Edited by bypascal

• Editor

Bence driver pack gereksiz zaten boot edipte multiboot menüden driverları yükleyemeyiz ayrı verilmesinde fayda var boyut olarakta 16 gblik usb ve freeboxlarla kullanıcının eklediği bileşenlerle 32gb kullanılabilecek bir çalışma olursa daha çok kitleye hitap eder diye düsünüyorum

dostum DriverPack Solution yüklemeyi düşünüyorum ama 9 gb boyutu var oldukça büyük kararsızım bu konuda....bilmiyorum arkadaşlar ne düşünür.

abi bence içerikte yerini boş bırak isteyen eklesin daha dün 14.15 versiyonunu indirdim çekilecek çile değil doğrusu

Bence driver pack gereksiz zaten boot edipte multiboot menüden driverları yükleyemeyiz ayrı verilmesinde fayda var boyut olarakta 16 gblik usb ve freeboxlarla kullanıcının eklediği bileşenlerle 32gb kullanılabilecek bir çalışma olursa daha çok kitleye hitap eder diye düsünüyorum

doğru ve net bir tesbit

evet üstad driverpack i autorun şeklinde ekleyeceğiz eklersek ama çok büyük boyutu var ben şahsen istemiyorum ama isteyen arkadaşlar var o yüzden kararsız kaldım.

• Editor

Karar sizin 9gb hatırı sayılır bir boyut 9gb ta tüm işletim sistemleri neredeyse sığar vereceksende sistemden ayrı olarak sisteme entegre edilebilecek sekilde versen iyi olur hiç olmazsa hem isteyenlerin hemde istemeyenlerin gönlünü yapmış olursun

Edited by köylü

Matlab da var o da 27gb gibi birsey sonucta o da driverpack solution gibi

Hocam senin bilecegin birsey tabii de ben senin v2 yi kullanıyorum 32gb lik transced de fazla kalan yerede office 07-10-13 dosyarını ve drp koydum tam kurtarma paketi oldu birde hiren boot usb var rahatlıyorum bunlarla. Bana gore ekli olması daha faydalı ama adam o dosyayı usb den sildi mi yine boyut azalmış olur.

Aslında windows için Office veya Ashampoo, Linux vb Libre Office gibi dosyalar eklenebilir boyle tam bir bilgisayarcının ihtiyacını karşılar.

No: Linux Ubuntu vb Libre Office zaten otomatik yuklu geliyor ama farklı versiyon lar için dedim.

drive rpack boyutu çok büyük gereksiz yere şişirmeye gerek yok zaten multibootla alaksı yok onun isteyen zaten indirip belleğind eyer vars aayrı olarak ekleyebilir sen en kolay mutlibootda menüsünü ekle driverpack dosyasını ayrı olarak isteyen indirip oraya atar multiboot  dosyayı şişirmemek lazım resimd egörülen Windowslar olsun   win8 ve win 8.1 ayrı olabilir kiminde  orignal w.n8 var kurup lisansını kullanabilir