Jump to content

Kendiliğinden Oluşan Kullanıcı? Kwbwemkyd

D21B500K
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar bilgisayarımda bir problemden dolayı eset antivirüs programını kaldırmıştım bugün tekrar yükledim sonra eset sysrescue cd oluşturacaktım waik kurulu olması gerekiyormuş waik kurmaya başlamıştım  ardından 20 dakikaka kadar sürdü baktım bilgisayar yeniden başlatılıyor diyip kendini kapattı ve tekrar açıldı kwbwemkyd adında bir kullanıcı oluşturmuş bir ara kamera ışığı da yanıp söndü. 

Benim kullanıcımı da devre dışı bırakmış :(  

zO8ZdkN.png

Edit:Çözüldü

[spoiler]Not: Konuyu açarken farkına vardım Eset anti virüs programını kurduktan sonra ESET anti-Theft uygulamasını ayarlamıştım (tabi bu işlemi yaptığımı unutmuştum) deneme amaçlı aygıtı kayıp olarak işaretledim (bilgisayarım kayıp yada çalındı anlamına geliyor) bilgisayarı tespit eder etmez yakalamış beni yeni bir kullanıcı ile tekrar oturum açtırıp bilgisayarı takibe almış :D çok korktum virüsler yada başkası bilgisayarı ele geçirdi diye.[/spoiler]

Kayıp bilgisayardan yakanan görüntüler :D

wE7aNVe.png

Not ESET anti-Theft tarafından bulunmuş ve alıkonulmuş bilgisayarınız elinize ulaşır yada bulursanız devre dışı bırakmak için https://anti-theft.eset.com/adresinden  hesabınızla oturum açıyorsunuz aygıtımı buldum diyip bekliyorsunuz yada bilgisayarı yeniden başlatıp eset antivirüs programının müdahale edip sizi eski kullanıcı hesabınıza aktarmasını bekliyorsunuz.

Edited by CMYK