Jump to content

Bilgisayarı iilk kurulmuş haline getiren program var mı ?

Recommended Posts

Selam arkadaşlar ben bilgisayarımı tamamen sıfırlamak istiyorum yani ilk aldığım günkü gibi olsun derim ....

ben ayrıca VistaLite i indirdim ve bunu kuracam yani eski bilgiler olmasın bunu yapabilen bir program varmı acaba ???tamam Harddisci temizleyen ???

yardımcı olursanız sevinirim ...şimdiden emekleriniz için allah razı olsun

aga yok oyle bi prg senin yapmak istedigin benim anladigim kadariyla format atmak istiyorsun buda windows kurulum cdlerinde mevcut zaten hersey turkce biosda first boot cd sec cd yi koy cd den onyukleme icin bi tusa bas geldiginde dedigini yap sonrasini kendi hallediyor zaten ama birazcik orda ki yonlendirmeleri okuman gerekcek tabi ama basit bi is degil onu soylim daha once denemediysen bide sistem geri yukleme yapabilirsin baslat ayarlar donatilar sistem secenekleri ordanda sistem geri yukleme

Arkadaşım neden bilmeden yok diyorsun?

Bir sürü program var HDD'i komple silip içinde ehiç bir şey bırakmayan.

Sanırım Norton'un da wipe diye bir özelliği bu işe yarıyor.

Ayrıca DOS ortamında çalışan Kill Disk hem HDD'i temizliyor, hem de Bad vs varsa temizliyor.

Formatta verileri kurtarabilirsiniz!!!Belli bir oranda

Harddisklerine low level format atmak isteyenler için geliştirilmiş küçük bir araç. Fabrika formatı olarak ta bilinen bu yöntem ile harddiskinizdeki tüm MBR ve tablo bilgisi silinecek. Tüm bitler 0 olacak şekilde ayarlanacak. Böylece diskiniz ilk günki gibi tertemiz olacak. S-ATA (SATA), IDE (E-IDE), SCSI, USB, FIREWIRE arabirimlerine sahip disklerde çalışabilir. Maxtor, Hitachi, Seagate, Samsung, Toshiba, Fujitsu, IBM, Quantum, Western Digital marka disklerde sorunsuz çalışmaktadır.

Dikkat bu aracın kullanılması sonucu seçtiğiniz diskteki veriler tamamen silinecektir. Silinen verilerin kurtarılması mümkün değildir.

DOWNLOAD LINKI

Please register to see this content.

Selam arkadaşlar ben bilgisayarımı tamamen sıfırlamak istiyorum yani ilk aldığım günkü gibi olsun derim ....

ben ayrıca VistaLite i indirdim ve bunu kuracam yani eski bilgiler olmasın bunu yapabilen bir program varmı acaba ???tamam Harddisci temizleyen ???

Hocam sorunuzu tam anlayamadım ben. Sizin ilk haline getirmekten kastınız, sistemin (windows) ve diğer driver programlar kurulu, temiz halini mi kastediyosunuz yoksa hddnin tamamen sıfırlanmış, partitionlarına daha ayrılmamış fabrika çıkış halini mi.

Herk ikisi içinde değişik yöntemler var tabiki. Gerçi birincisi için en başa dönmek pek mümkün diil. ancak sistemi sıfırdan yeniden kurar, sonra ghost, acronis veya rollback ile yedeklemek le olur. Rollback özellikle en iyisi.

Hocam sorunuzu tam anlayamadım ben. Sizin ilk haline getirmekten kastınız, sistemin (windows) ve diğer driver programlar kurulu, temiz halini mi kastediyosunuz yoksa hddnin tamamen sıfırlanmış, partitionlarına daha ayrılmamış fabrika çıkış halini mi.

Herk ikisi içinde değişik yöntemler var tabiki. Gerçi birincisi için en başa dönmek pek mümkün diil. ancak sistemi sıfırdan yeniden kurar, sonra ghost, acronis veya rollback ile yedeklemek le olur. Rollback özellikle en iyisi.

tamamıyla en başa donmek için fabrika ayarlarına ve sıfırdan programı kurmak için ... BIOS kalsın isterim ve sıfır bir pc olsun diye bu konuda yardım ederseniz sevinirim ...

Bios pilini çıkarıp 15 dakka bekleyip takarsanız anakart tamamen sıfırlanır. ;)

Hdd yi ise tam anlamı ile sıfırlamak isterseniz üzerindeki mevcut olanı çıkarıp kırar yepyeni bir hdd alıp takarsanız sorun hallolacaktır. yada arkadaşların yukarda bahsettiği preformat (Low-Level-Format) olayına girebilirsiniz.

Bios pilini çıkarıp 15 dakka bekleyip takarsanız anakart tamamen sıfırlanır. :lol:

Hdd yi ise tam anlamı ile sıfırlamak isterseniz üzerindeki mevcut olanı çıkarıp kırar yepyeni bir hdd alıp takarsanız sorun hallolacaktır. yada arkadaşların yukarda bahsettiği preformat (Low-Level-Format) olayına girebilirsiniz.

bu kadarını bende biliyorum kırıp atmayı ama burdaki amacım o deyil program bulup üzerindekileri silmek ve yeniden kurmak dikkatinizi çekerim BY CentilBoy .....

kırıp atmak tan ise yeniden kurmayi tercih ederim ama yine de teşekkür ederim emekleriniz için ...

:angry:

Dos tan çalışan slate diye bir programcık var. Bulabilirsen o da aynı şeyi yapıyor. Sanırım erol 1982 arkadaşın dediği de budur. slate boşluk 1 yazıp çalıştıacaksınız... detaylı bilgi isterseniz mail atın...

arkadaşım senin yapacağın tek şey format atmak başka bişey yapmana gerek yokki bilg ilk aldığın duruma gelecek zaten

daha sonra yedek alma programlarıyla yedek al rahat et bunun içinde Acronis ideal bence :angry:

Please register to see this content.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...