Jump to content

Harici Harddiski Dahiliye Çevirme

caylaknusret
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba benim 1 tb harici,taşınabilir harddiskim var.Ben bunu pc harddiski yani dahili harddisk yapmak istiyorum içini açtım kutusundan çıkardım.Fakat unuttuğum birşey vardı.Oda benim harddiskimin usb kablosu dışında birde giç kaynağı vardı yani laptop şarjı gibi birşeydi.Onu prize takmadan çalışmıyordu.İçini açınca onu farkettim nasıl dahili yaparım lütfen anlayan birileri varsa yardım etsin şimdiden saolun.Normal sata gibi elime alabildim yani takılma aşamasına kadar geldim o güç kablsounun olduğu yeri söktüm tornavidayla .Aceba öyle taksam çalışırma kasanın içinden bir yerden elektrik alır mı?
http://www.amazon.co.uk/Samsung-Story-Station-External-Drive/dp/B002C46042 Harddiskimde bu.

güç kablosunun girdiği yerin bir fotoğrafını koy

vidalı bir şeyse muhtemelen olmaz

ya da eski adptörüyle güç verirsin

ek bilgi: harici diskler genelde sürekli kullanıma uygun olmazlar. o yüzden pc performansı düşük olabilir

Edited by efes34

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim anlatmak istediğim, benim harici harddisk güç kablosu olmadan çalışmıyor. Aceba satayı ve poweeı taktığımda çalışır mı çalışmazsa diye korkuyorum 10 gb ramı takamadım yanmıştı o yüzden :D normal hddden bir farkıda yok sadeve güç kablosunu bağladığımız yeri çıkarmamız gerekiyor.

Arkadaşlar ilginiz için çok teşekkür ederim anlatmak istediğim, benim harici harddisk güç kablosu olmadan çalışmıyor. Aceba satayı ve poweeı taktığımda çalışır mı çalışmazsa diye korkuyorum 10 gb ramı takamadım yanmıştı o yüzden :D normal hddden bir farkıda yok sadeve güç kablosunu bağladığımız yeri çıkarmamız gerekiyor

kardeş zaten powersupply yani pc nin içindeki güç kaynağından enerjini alacaksın o yüzden ekstra harici hdd nin adaptörünü kullanmana gerek kalmıyacak