Jump to content

5+1 Ses Sistemi Sorunu

mokoo
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar daha önce 5+1 ses sitemini çok rahat bi şekilde kullanıyordum fakat ne olduysa oldu kolonların 4 dü çalşıyor ikisi çalışmıyor kumanda dan stereo moduna bastığımda o çalışan 4 kolon iptal oluyor çalışmayan 2 kolon çalışmaya başlıyor stereo'yu kapadığımda ise yine 4 kolon çalışıp 2 si çalışmıyor ne yapmamız gerek bu durumda ? MIKADO MD-66 5+1 Ses Sitemi

kontrol ettim bi sıkıntı yok o konuda dedim gibi dediğim gibi daha önce böyle bir problem yoktu sonradan oldu ama sebebini bir türlü bulamıyorum.. onboard ses kartından kaynaklanıyo olabilirmi sizce ? bu sorun olmadan önce kasa donımlarını değiştirdim yeni anakart yeni işlemci yeni ram vs. vs. ozaman bu sorun bu donanımları taktıktan sonramı meydana geldi hiç dikkat etmedim ama bildiğim pc eskiden xp di ve 5+1 hepsinden ses veriyordu bu donanıma geçince hiç dikkat etmedim hepsinden ses verip vermediğimi daha geçenlerde dikkatimi çekti bu durum.. olay bu yani arkadaşlar

Edited by mokoo

Arkadaşlar daha önce 5+1 ses sitemini çok rahat bi şekilde kullanıyordum fakat ne olduysa oldu kolonların 4 dü çalşıyor ikisi çalışmıyor kumanda dan stereo moduna bastığımda o çalışan 4 kolon iptal oluyor çalışmayan 2 kolon çalışmaya başlıyor stereo'yu kapadığımda ise yine 4 kolon çalışıp 2 si çalışmıyor ne yapmamız gerek bu durumda ? MIKADO MD-66 5+1 Ses Sitemi

merhaba mokoo aynı sorun bende de vardı sorun ne kablolarında ne ses kartında sorun anfi ünitende bende elektronikçi arkadaşıma yaptırdım düzeldi sendeki sorun entegrelerde bendeki entegreler böyle

Multiwatt-15V-tda7377-bacak-baglantisi.j gördüğün gibi burda numarandırılmış bacaklar bu bacaklar ayrı ayrı ses çıkışlarına sahip sen mono ve stereo geçişleri yapınca bazılarının çalışırken bazılarının çalışmaması bu entegrelerden kaynaklanıyor bende mikado 5+1 var ve aynı senin dediğin gibi olmuştu bu 12 entegre değişti gittim elektronik parçaları satan bir dükkandan 12 tanesini 1.5 tl ye aldım ve değiştirdik sorun çözüldü bilgin olsun

merhaba mokoo aynı sorun bende de vardı sorun ne kablolarında ne ses kartında sorun anfi ünitende bende elektronikçi arkadaşıma yaptırdım düzeldi sendeki sorun entegrelerde bendeki entegreler böyle

Multiwatt-15V-tda7377-bacak-baglantisi.j gördüğün gibi burda numarandırılmış bacaklar bu bacaklar ayrı ayrı ses çıkışlarına sahip sen mono ve stereo geçişleri yapınca bazılarının çalışırken bazılarının çalışmaması bu entegrelerden kaynaklanıyor bende mikado 5+1 var ve aynı senin dediğin gibi olmuştu bu 12 entegre değişti gittim elektronik parçaları satan bir dükkandan 12 tanesini 1.5 tl ye aldım ve değiştirdik sorun çözüldü bilgin olsun

Sağol omeraksu arkadaşım senin dediğini bil deniyelim bakalım inşallah bir sonuç alırız bunu elektronikciye götürmeyip kendimiz halledemiyomuyuz zor bişeymi yani bunu değiştirmek ?

hayır anfinin ünitesini aç bu entegrelerin değerlerini bir kagıda yaz elektronik parça satan yere git bir tane lehim teli ve bir havya ile kendin bile yapabilirsin lehim telin ince 0.50 olursa daha iyi olur senin için ince kolay erir ve sağlam tutar havyan kaliteli birşey olsun yeter