Jump to content

[Çözüldü] Nvidia Geforce 8600 Gt Ekran Titremesi

murathassoy
 Share

Recommended Posts

SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR...

Tüm TNCTR Ailesine YARDIMLARINDAN DOLAYI SONSUZ TEŞEKKüRLERiMi SUNARIM.

Merhaba Arkadaşlar 

Nvidia GeForce 8600 GT Yüklediğimden beri Monutör'de Titreme var. 

Ekran kartını 2.3 kez indirip tekrar kurdum ama yine hala titriyor.

Bilgisayar'ın yanında titremesi için herhangi birşey yoktur.

Tüm Ekranı sizlerle paylaştım Ne yapmam Gerekiyor. Ve Başka Bir mönutor de deneme imkanım olmadı... Unutmadan birde ekran kartını 2.el olarak aldım Sabitledim ve içersini Temizledim Ama titreme hala Gitmedi...

[spoiler]

pRONEL.png

kj58Em.png

N5j2kP.png

YvoE4z.png

ao7NXO.png

[/spoiler]

Edited by murathassoy

ne hikmetse Nvidia kartlarda bu sorun hep var arada bi bendede var gtx 650 ekran kartım var bundan önce 5 yıl ati kullandım sürücü desteği dışında en ufak problem yaşamadım zırt pırt sürücü çıkarmak marifet değilmiş demek ati ekran kartlarına şöle böle diyenlere duyrulur....

Ne hikmetse bende pc dünyasına girdiğinden beri Nvidia kullanıyorum, hiç titremeye rast gelemedim daha. Amd önce driver sorunlarını çözsün sonra Nvidia ile yarışmaya başlar.

Ayrıca ekran kartı ile alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum. sorunda görünmüyor zaten, titrerken ekran görüntüsünü atsanız daha açıklayıcı olacak sanırım.

ne hikmetse Nvidia kartlarda bu sorun hep var arada bi bendede var gtx 650 ekran kartım var bundan önce 5 yıl ati kullandım sürücü desteği dışında en ufak problem yaşamadım zırt pırt sürücü çıkarmak marifet değilmiş demek ati ekran kartlarına şöle böle diyenlere duyrulur....

söylediklerinin 1 kelimesine bile katılmıyorum.

Arkadaşlar tartışma yeri değil yardımlarınızı bekliyorum

titrerken bir görüntü atarsanız. daha iyi olacak. driver dan olmadığı kesinde. veri aktarıcı kablodan, ekran kartının yeterli kadar soğmadığından, vs vs bir sorun olabilir.

Edited by KenanK

bence kabloyu değiştirip denemediysen değiştirip dene. 8600 dün sanırım dvi çıkışına dönüştürücü ile bağlanıyor olması lazım vga onda da olabilir sıkıntı.

Edited by KenanK

Ne hikmetse bende pc dünyasına girdiğinden beri Nvidia kullanıyorum, hiç titremeye rast gelemedim daha. Amd önce driver sorunlarını çözsün sonra Nvidia ile yarışmaya başlar.

Ayrıca ekran kartı ile alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum. sorunda görünmüyor zaten, titrerken ekran görüntüsünü atsanız daha açıklayıcı olacak sanırım.

usta bende 4 yıldır gt9600 nvidia bendede ufak bir titreme söz konusu olmadı ..titreme olayı vga kablosu orjinal olmasa mönitorde dalgalanma ve bulanık oluyor..bir arkadaşım kendi kablosunu takıp benim pcde denedi nerdeyse gözlerim bozulacaktı..eger sadece titreme ve dalgalanma warsa  directx ve ekran kartı güncelleme yapılması gerek

usta bende 4 yıldır gt9600 nvidia bendede ufak bir titreme söz konusu olmadı ..titreme olayı vga kablosu orjinal olmasa mönitorde dalgalanma ve bulanık oluyor..bir arkadaşım kendi kablosunu takıp benim pcde denedi nerdeyse gözlerim bozulacaktı..eger sadece titreme ve dalgalanma warsa  directx ve ekran kartı güncelleme yapılması gerek

bende 2009-2013 yılları arasında 9600 GT kullandım en ufak sorun olmadı. Şimdi GTX 650 kullanıyorum yine hiç bir sorun yok. O zamandan beridir aynı VGA kablo bağlı.

Titreme olayının driverlarla veya Direct-X ile alakası yok. elektriksel dalgalarla veya monitör kaynaklı arızalarda titreme olur . Driver ve Direct-X en fazla uyumsuzluk vs hata ile karşılaştırır. Kurmadığın da bile driver ı görüntü aktarıyor zaten kart. ;)

Edited by KenanK