Jump to content

Tez Yazmak

Dexter18
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar tez yazıyorum. Konu java ile oyun yapımı. Oyunu yaptım unity oyun motoruyla falan. fakat teze ne yazıcam bilemedim. Tezde giriş,kaynak araştırması materyal ve yöntem, araştırma bulguları ve tartışma, sonuçlar ve öneriler diye bölümler var ne yazıcam acaba? 
oyunu nasıl yaptığımımı yazıcam?

Giriste konuyu daha cok neden sectigin ve amacini kisaca belirtmen gerek.Motivasyonunu belirtebilirsin. Genelde 3-5 sayfa olur

Kaynak arastirmasinda :

-bu proje esnasinda kullandigin butun kaynaklari belirtip bu konu hakkinda senden once neler yapildigindan genel olarak bahsedersin. Kaynaklarin  makale olursa daha iyi olur. Yaklasik 20 sayfa falan 
-senin bu onceki calismalardan farkli olarak ne yaptigin. 1-2 sayfa

-Senin kullandigin yontem ne yaklasik 30 sayfa

Arastirma bulgulari:
- senin yaptiginin farkini gosterecek sonuclarin olmali elinde bunlardan bahsedecegin kisim 20 sayfa falan
-Sonuclarini yorumla 5 sayfa falan

Sonrada onerilerini yaz nasil degisiklikler yapilabilir diye 

Verdigin sayfa sayilari 80 sayfalik biz tez icin.

Daha çok bilgi vermen lazım.

Lisans Tezi mi ?

Kapsamı ne ?

Amacı ne ?

Yöntemi ne ?

Aşağıdaki makaleyi okumanı öneririm. Bazı maddeler kuruma göre değişiklik gösterebilir

http://fbe.kocaeli.edu.tr/dosya/yTYK.pdf

Önlisans tezi diyeceksinki önlisansda bitirme tezi yok. Malesef bizim okulda var. 

Amacı ne?

İlk başta bize proje verildi herhangi bir programla herhangi bir programlama dili ile bir ürün ortaya koymamızı istediler. Bende bu süreçte bir unity oyun motoru ve javascript kodlarıyla bir oyun yazdım. Tabi her öğrencinin projesi farklıydı bazıları android için sözlük yazdılar bazıları c# ile muhasebe programı yazdı vs..

Daha sonra hocalar bu projemize tez yazmamızı istediler bende üniversitemizin tez yazma klavuzu ile kapak,teklif formu,tez bildirimi,özet,önsöz gibi kısımları yazdım ama içeriğe ne yazmam gerektiğini bulamadım

Sizinki tez değildir hocam bitirme projesidir çok fazla akademik olmasına gerek yok tez yazımı ciddi iştir siz sadece oyunun amacını yazıp sonrasında yapılış adımlarını yazabilirsiniz