Jump to content

İnternet Kontrol Ve Internete Girme Programı

Share

Recommended Posts

Benim sizlere sorum olacak. Ben yurtta kalıyorum ve burdaki net bazen 5 dakikada bazen 2 saatte bir netten atıyor pcyi. Benim isteğim bi program yazıp 5 dakikada bir neti kontrol edecek eğer bağlantı koptuysa bağlanacak tarayıcıdan giriş panelini açıp giriş yapacak. Bağlantı kopmadıysa sadece giriş panelini açıp girecek. Bu toolu yapabilir miyim ben yapmam için ne bilmeliyim? Yada çok zor değil ise siz yapabilir misiniz?

firefox'da imacros kullan. 300 sn wait yaptıktan sonra giriş paneline girip login formu varsa login olsun. Yoksa formu bulamadığı için hataya gitsin ancak error ignore yapsın bir 300sn daha sayıp tekrar etsin bu işlemi. Ve bunu yapmak istediğin kadar loop layarak bağlantını aktif tutabilirsin.

firefox'da imacros kullan. 300 sn wait yaptıktan sonra giriş paneline girip login formu varsa login olsun. Yoksa formu bulamadığı için hataya gitsin ancak error ignore yapsın bir 300sn daha sayıp tekrar etsin bu işlemi. Ve bunu yapmak istediğin kadar loop layarak bağlantını aktif tutabilirsin.

Çok iyi bu teşekkür ederim

Rica ederim komutlama noktasında sıkıntın olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bana sormadan önce de demo macroları incelersen, onlar bayağı bir yönlendiriyor seni.

Kontrol edeceğim ve araştıracağım biraz bulamazsam size yazarım :)

Zaten yapmasını isetiğin işi record ile kayıt ettiriyorsun. Playlediğinde aynı işi yapıyor. Record esnasında beklemesini istediğin zamanda da orada seçeneklerdeki "wait during play" e tıklayarak saniye cinsinden süre belirliyorsun. Bu şekilde kaydettikten sonra macroyu sağ tıklayıp editlemeye gelerek, satırın en başındaki version satırının altına "SET !ERRORIGNORE YES" yazarsan form bulamama gibi bir hata aldığında macroyu işlemeye devam eder. Play bölümünde de 100 kere loop et dersen yaklaşık 10 saat boyunca senin için internete bağlanmayı deneyecektir.

Zaten yapmasını isetiğin işi record ile kayıt ettiriyorsun. Playlediğinde aynı işi yapıyor. Record esnasında beklemesini istediğin zamanda da orada seçeneklerdeki "wait during play" e tıklayarak saniye cinsinden süre belirliyorsun. Bu şekilde kaydettikten sonra macroyu sağ tıklayıp editlemeye gelerek, satırın en başındaki version satırının altına "SET !ERRORIGNORE YES" yazarsan form bulamama gibi bir hata aldığında macroyu işlemeye devam eder. Play bölümünde de 100 kere loop et dersen yaklaşık 10 saat boyunca senin için internete bağlanmayı deneyecektir.

2 loop arasına zaman koyabilsek efsane olacak :) o zaman loop değilde 5 dakikada bir deneme şeması oluşacak daha iyi olacak ancak buda iyi bu sayede kopmaz.Teşekkür ederim tekrardan :) Edited by ismail0100

tmam işte macro sonuna 5 dk bekleme koyasran 5 dk sayar sonra diğer loop'a geçer. yani en sona şunu koyarsan 300 sn bekler marco bitince. "WAIT SECONDS=300"

tamam şimdi anladım :) Öncekinde hep macroda değilde ayarlarda aradım durumu

• 1 ay sonra...