Jump to content

C ye D ,D ye C adını vermek

Meftun

Recommended Posts

Mecburiyetten dolayı tnc yi D ye kurmak zorunda kaldım.Yalnız windowsun "C" adı altında yer almasını istiyorum.İsmini değiştirebilir miyim?Tnc cd sinin içinde hidden box içinde bunun için bir araç var sanırım.Bir tehlike arzetmeden dediğimi yapabilir miyim?Eğer risk varsa yapmayayım kalsın.C de arşiv var çünkü.

Teşekkürler.

Mecburiyetten dolayı tnc yi D ye kurmak zorunda kaldım.Yalnız windowsun "C" adı altında yer almasını istiyorum.İsmini değiştirebilir miyim?Tnc cd sinin içinde hidden box içinde bunun için bir araç var sanırım.Bir tehlike arzetmeden dediğimi yapabilir miyim?Eğer risk varsa yapmayayım kalsın.C de arşiv var çünkü.

Teşekkürler.

D ismi değişmez formatı çakıp C ye kurman lazım 1.cil disk olayı

Bu kadar hızda cevabın için teşekkür ederim.Yalnızca teşekkür etmek için teşekkür butonunu kullanmak gerek aslında ama içimde kalacak ben bu windowsun "d" de yer almasına bir türlü alışamıyorum.Umarım tez zamanda alışabilirim.Yakın zamanda format atmayı düşünmüyorum.Dün gece canımı çıkardı yükleyene kadar.

Neyse eyvallah

Bu arada sk8er boi tnc cd m bozulduğu için normal xp kurmuştum geçenlerde,tnc nin hızına avantajına alışmışım,sanki attan eşeğe düşmüş gibi oldum.Bir şekilde bulup buluşturup tnc ye döndüm tekrar.Emeğine,bilgine sağlık.

Selametle....

Ben bizzat denedim böyle bişeyi nasıl olurmu diye 1 ay önce görünce çok şaşırdım oldu ama bilgisayarı kapatınca bide baktım bidaha açılmadı :wacko:

• 2 hafta sonra ...

ARKADAŞIM BİLMİYORUM YARDIMCI OLABİLECEKMİYİM AMA Bİ DENEMENİ ÖNERİRİM AMA KESİNLİKLE PROGRAMLARINDA HATA OLURSA ARKAMDAN SAKIN KÖTÜ SÖZ SÖYLEME BEN SANA SADECE YOLUNU SÖYLEYECEĞİM ARKADAŞLAR DEĞİŞTİREMEZSİN DEMİŞ AMA Bİ BU YÖNTEMİ DENE BELKİ FAYDASI OLUR

1 - MASA ÜSTÜNDEKİ BİLGİSAYARIM SİMGESİNE SAĞ TIKLA AÇILAN PENCEREDEN YÖNET SEÇENEĞİNİ SEÇ

2- AÇILAN PENCEREDEN SOL TARAFTAN DİSK YÖNETİMİNİ SEÇ SAĞ TARAFTA HARDİSKLER GÖRÜNÜR DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİN SÜRÜCÜNÜN ÜZERİNDE SAĞ TUŞA BAS SÜRÜCÜ HARFİ VE YOLU DEĞİŞTİRİ SEÇ GERİSİNİ YAPARSIN AMA ÖNCE C SÜRÜCÜSÜNE BAŞKA Bİ İSİM VER SONRA D Yİ C YAP AMA GENE DİYORUM SORUMLULUK ALMAM UMATRIM FAYDALANIRSIN

ARKADAŞIM BİLMİYORUM YARDIMCI OLABİLECEKMİYİM AMA Bİ DENEMENİ ÖNERİRİM AMA KESİNLİKLE PROGRAMLARINDA HATA OLURSA ARKAMDAN SAKIN KÖTÜ SÖZ SÖYLEME BEN SANA SADECE YOLUNU SÖYLEYECEĞİM ARKADAŞLAR DEĞİŞTİREMEZSİN DEMİŞ AMA Bİ BU YÖNTEMİ DENE BELKİ FAYDASI OLUR

1 - MASA ÜSTÜNDEKİ BİLGİSAYARIM SİMGESİNE SAĞ TIKLA AÇILAN PENCEREDEN YÖNET SEÇENEĞİNİ SEÇ

2- AÇILAN PENCEREDEN SOL TARAFTAN DİSK YÖNETİMİNİ SEÇ SAĞ TARAFTA HARDİSKLER GÖRÜNÜR DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİN SÜRÜCÜNÜN ÜZERİNDE SAĞ TUŞA BAS SÜRÜCÜ HARFİ VE YOLU DEĞİŞTİRİ SEÇ GERİSİNİ YAPARSIN AMA ÖNCE C SÜRÜCÜSÜNE BAŞKA Bİ İSİM VER SONRA D Yİ C YAP AMA GENE DİYORUM SORUMLULUK ALMAM UMATRIM FAYDALANIRSIN

Böyle bir şey olamaz. Windows kendi üzerinde yüklü iken sistemin kurulu olduğu sürücün ismini değiştimene izin vermez. Windows'a windows üzerinden format atmak gibi bir şey yani...

Böyle bir şey olamaz. Windows kendi üzerinde yüklü iken sistemin kurulu olduğu sürücün ismini değiştimene izin vermez. Windows'sa windows üzerinden format atmak gibi bir şey yani...

Olur denmiş ise olur. Lütfen bilgiye değer verelim. Arkadaşın söylediği yöntem doğrudur. Çekinmeden uygulayabilirsin. Teşekkürler CentilBoy

Eyvallah sk8er_boi hocam;

Ben arkadaşın net tavrını görünce acaba ben mi yanlış biliyorum bu işleri diye vmware de 2 partitionlu bir sistemin d sürücüsüne sistem kurmaya başlamıştım şimdi. Deneyerek kesin sonuca ulaşmak için. Bakalım sonuç n'olcak.

EDIT:

Konuyu açan arkadaşın belirtiği şekilde C'si boş, D'sinde işletim sistemi yüklü bir sistemde; Windows C ve D sürücülerinin ikisinin de sürücü isminin değiştirilmesine izin vermemiştir. Saygılar...

cd1op5.png

cd2ad9.png

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...