Jump to content

Windows 8.1 Parlaklık Sorunu

harock
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Acer 6935G Kullanıyorum.Windows 7 kullaırken hiçbir sorun olmuyor.Windows 8.1 de şöyle bi sorun var ne yapsam çözemedim.Olay şu formattansonra kurulu gelen windows un ekran kartı driverinde iken bilgisayarın parlaklığını fn kombinasyonlarıyla köşeye gelince açılan bölümden artırıp azaltabiliyorum.Ama Nvidia 9600m GT Ekran kartını w8.1 için olanını kurunca parlaklığı ne fn le nede yine köşeye gelince çıkan bölümden değiştirmeme rağmen parlaklıkta değişiklik olmuyor var mı başına gelen daha önce sorunun ekran kartı driverinden kaynaklandığını düşünüyorum nasıl çözebilirim acaba ?

1. Başlat > Çalıştır >  yolunu izleyin regedit yazın ve enter'a basın.
2. Düzen > Bul' a tıklayıp FeatureTestControl yazın ve bulun
3. Kayıt Defteri editöründe aşağıdaki yolu izleyerek FeatureTestControl değerini 0000f048 olarak değiştirin.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]
"FeatureTestControl"=dword:0000f048
veya 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001]

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Saygılarımla

1. Başlat > Çalıştır >  yolunu izleyin regedit yazın ve enter'a basın.
2. Düzen > Bul' a tıklayıp FeatureTestControl yazın ve bulun
3. Kayıt Defteri editöründe aşağıdaki yolu izleyerek FeatureTestControl değerini 0000f048 olarak değiştirin.
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]
veya 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001]

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Saygılarımla

Hocam onuda denedim bende o yok malesef ayrıca dediğim gibi windows un driveri derken yine nvida 9600m gt den bahsediyorum intelin kartı felan yok sadece nvidia var BMb0dj.png

Hangi işlemciyi kullanıyorsunuz? İntel İ3, I5 veya İ7 serisinde gömülü olarak ekran kartı var. Örneğin bendeki İntel HD 4000 dir. Buna sürücüleri de kurmalısınız. Sistemi yeniden başlatmalısınız. Ve FeatureTestControlu dediğim ayara getirip yeniden başlatın. Bu da olmazsa artık beni aşan bir durum var. Yardımcı olamam artık...

Güç seçeneklerinden perfonmans ve diğerlerini dene ayarları var.

2. seçenek çalışan windovs 7 ile ışık ayarını yap pc yeniden başlat.

Bazı laptoplarda bu benzeri sorunlar olabiliyor.

Windows 7 uyumlu olan Asusun hotkey programı çözecekdir.

Hotkey programları biosa müdale eder bazı model cihazlarda.

w7  ve w8.1 versiyonlarını ındırıp denedım malesef değişen bişey yok bunun hotkeyle alakası oldugunu sanmıyorum ekran kartı driveri ile ilgili bence

Parlaklığı birtek windows logosunun altında beyaz yuvarlaklar dönerken fn ile masaüstü gelmeden değişebiliyorum masaüstü geldiğinde değişmiyor parlaklık tekrar kapatıp acarken dediğim yerden ayarlayabiliyorum parlaklığı buyuk ıhtımal ekran kartı drverini henuz yuklemeden değişebiliyorum galiba

Edited by harock