Jump to content

Sistem Yükseltme

Recommended Posts

Hayırlı Ramazanlar ve hayırlı akşamlar TNC ailesi.  Masaüstü bilgisayarımın parçalarını değiştirmek istiyorum ve benim için önerileri öneme alacağım tek yer burasıydı.. Çok fazla online FPS türü oynayan birisiyim ve tavsiyeleri o yönde bekliyorum..

Monitör : Samsung Syncmaster B2230

İşlemci : Intel Core i5 CPU 650 @ 3.20GHz (4CPUs)

Ekran Kartı : Nvidia Geforce GT 220 (60 Hz)

RAM : 4 GB

HDD : Seagate Barracuda 500 GB 7200 RPM

500-700 TL arası veya daha da düşük olabilir harcayacağım.. SSD disklerin performansı etkilediği söyleniyor bu yüzden bir tane de SSD disk önerisi alabilirim :)

NOT: Elimde 1 gb ATI radeon HD 5570 ekran kartı da var..

Edited by CizreliÖzgür

SSD hakkında konuşacağım.Öncelikle  SSD her oyunun performansını etkilemez genel olarak Ekran kartı ve İşlemci etkiler (Not : SSD hiç etkilemez demiyorum her oyunda etkilemez örnek: NFS serisinde etkiliyorsa COD serisinde SSD nin hiçbir faydasını göremezsin.(atmasyon)).

SSD hakkında konuşacağım.Öncelikle  SSD her oyunun performansını etkilemez genel olarak Ekran kartı ve İşlemci etkiler (Not : SSD hiç etkilemez demiyorum her oyunda etkilemez örnek: NFS serisinde etkiliyorsa COD serisinde SSD nin hiçbir faydasını göremezsin.(atmasyon)).

Anladım hocam..

Paşam istediğin sistemi kurduktan sonra atıl parçaların olursa benim okula yolla  :rolleyes:

bilişim sınıfımın ana kasasına ekleme yaparım  :D

Başım üstüne hocam..

SSD sadece oyunun biraz daha hızlı açılmasını sağlar tabi oyunu SSD yüklersen.Onun dışıda işletim sisteminde SSD'de olursa biraz daha hızlı işlem görür.İşlemci almaya gerek yok.Ekran kartını güncelle yeter.Eğer sistem DDR3 ise 2GB 'de ram ekle tamamdır.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6481

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=7105

Toplam 789 TL oluyor fakat seni uzun süreler daha idare eder.En önemlisi ekran kartı zaten.DDR2 4 GB Ram - Core 2 Quad Q8400 - R7 240 ile Battlefield 3'ü High'da takılmadan oynuyorum.

• 3 hafta sonra ...