Jump to content

Ps3 Oyun Tavsiyesi?

nofix
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, (oğlum için) bir tanıdıktan PS3 500 Gb alacağım. Oyunlar yükletilip o şekilde teslim edilecek yani muhtemelen cafede kullanılmış 2. el bir cihaz olacak. Bu 500 GB kapasiteyi en uzun süre verimli ve keyifli olarak kullanabilmek için

1- Oyun tavsiyeleriniz neler olur? (Fifa15 + GTA V banko olacak, ilave olarak ne yükleteyim?)

2- Bu şekilde kırılmış vaziyette alınan ps3 mesela bir film dvd, harici diskten film veya orijinal ps3 dvdsi takıldığında okur mu? Ya da media player amacıyla da kullanılabiliyor mu? Edited by nofix

Oğlunun yaşını yazmamışsın ama benim 5 yaşında oğlum var, ben onun için LittleBigPlanet yükledim, oyunun 4 kişiye kadar desteği var, ailecek oynuyoruz. Ayrıca The Lego Movie, Lego Batman, ve diğer Lego serileri çocuklar için uygun oyunlar. Her şey oyuncak görüntüsünde ve kan yok, şiddet de yok sayılır, işte lego parçalarına vurup kırıyosun falan. Lego oyunlarının sanırım tamamı 2 kişilik zaten, beraber oynuyoruz, bulmacalar var çok eğleniyor oynarken valla.

Ayrıca Far Cry 3, Far Cry 4, CoD: Advanced Warfare ve Tomb Raider (2013)'ü bitirdim, hepsi çok kral oyunlar. Özellikle Tomb Raider harikaydı. Şimdi Watch Dogs oynuyorum, o da çok eğlenceli bir oyun. Prototype 2'yi denedim güzeldi, PlayStation 1'den beri oynadığım Silent Hill serisinin yeni oyunu Downpour'u da geceleri oynuyorum bazen, yaş 33 ama hala geriliyorum oynarken baya korkunç oyun :D Yalnız silent hill serisini aşina değilseniz oyun pek sarmayabilir. Sıraya Crysis 3 ve Uncharted 3'ü koydum. Uncharted serisini kaçırmayın derim. 3. oyun türkçe yapılmış zaten.

Gördüğüm kadarıyla makina medya player olarak kullanıyor, çünkü onun için baya menü var ama TV'nin smart'ı olduğu için ben hiç kullanmaya ihtiyaç duymadım. Kırık makinada orjinal oyunları da alıp oynayabilirsiniz. Zaten kırık oyunları oynamak için içinde bir tane orjinal oyun cd si olması gerekiyor. Program kırık oyunu o sayede orjinalmiş gibi gösteriyor makinaya.

Not olarak makinayı internete bağlamayın derim, sistemi güncelle uyarısı çıkarsa güncellemeyin, makina orjinal haline döner ve kırık oyunları oynayamazsınız. Kendiniz oyun yüklemek isterseniz bir harici hdd'yi NTFS formatında biçimlendirin ve içine büyük harflerle GAMES klasörünü oluşturun, indirdiğiniz oyunu içine atın. Sonra hdd yi makinaya bağlayın Multiman uygulamasında oyun direk görünür zaten. Kurulum yapmadan oynayabilirsiniz. indirdiğiniz oyunun klasörü [BS32874]-Tomb Raider gibi bir isimde olur, bu klasörü games klasörüne atacaksınız. 1 Ayda bu kadar tecrübe edebildim, yine aklınıza takılan bir şey olursa yanıtlamaya çalışırım.

Oğlunun yaşını yazmamışsın ama benim 5 yaşında oğlum var, ben onun için LittleBigPlanet yükledim, oyunun 4 kişiye kadar desteği var, ailecek oynuyoruz. Ayrıca The Lego Movie, Lego Batman, ve diğer Lego serileri çocuklar için uygun oyunlar. Her şey oyuncak görüntüsünde ve kan yok, şiddet de yok sayılır, işte lego parçalarına vurup kırıyosun falan. Lego oyunlarının sanırım tamamı 2 kişilik zaten, beraber oynuyoruz, bulmacalar var çok eğleniyor oynarken valla.

Ayrıca Far Cry 3, Far Cry 4, CoD: Advanced Warfare ve Tomb Raider (2013)'ü bitirdim, hepsi çok kral oyunlar. Özellikle Tomb Raider harikaydı. Şimdi Watch Dogs oynuyorum, o da çok eğlenceli bir oyun. Prototype 2'yi denedim güzeldi, PlayStation 1'den beri oynadığım Silent Hill serisinin yeni oyunu Downpour'u da geceleri oynuyorum bazen, yaş 33 ama hala geriliyorum oynarken baya korkunç oyun :D Yalnız silent hill serisini aşina değilseniz oyun pek sarmayabilir. Sıraya Crysis 3 ve Uncharted 3'ü koydum. Uncharted serisini kaçırmayın derim. 3. oyun türkçe yapılmış zaten.

Gördüğüm kadarıyla makina medya player olarak kullanıyor, çünkü onun için baya menü var ama TV'nin smart'ı olduğu için ben hiç kullanmaya ihtiyaç duymadım. Kırık makinada orjinal oyunları da alıp oynayabilirsiniz. Zaten kırık oyunları oynamak için içinde bir tane orjinal oyun cd si olması gerekiyor. Program kırık oyunu o sayede orjinalmiş gibi gösteriyor makinaya.

Not olarak makinayı internete bağlamayın derim, sistemi güncelle uyarısı çıkarsa güncellemeyin, makina orjinal haline döner ve kırık oyunları oynayamazsınız. Kendiniz oyun yüklemek isterseniz bir harici hdd'yi NTFS formatında biçimlendirin ve içine büyük harflerle GAMES klasörünü oluşturun, indirdiğiniz oyunu içine atın. Sonra hdd yi makinaya bağlayın Multiman uygulamasında oyun direk görünür zaten. Kurulum yapmadan oynayabilirsiniz. indirdiğiniz oyunun klasörü [BS32874]-Tomb Raider gibi bir isimde olur, bu klasörü games klasörüne atacaksınız. 1 Ayda bu kadar tecrübe edebildim, yine aklınıza takılan bir şey olursa yanıtlamaya çalışırım.

Teşekkürler KintaRo. Haklısınız yaş belirtmemiştim. 11 yaşında kendisi. Bu doğrultuda önerilerinizi bekliyorum. Yarın listeyi teslim edeceğim.

Teşekkürler KintaRo. Haklısınız yaş belirtmemiştim. 11 yaşında kendisi. Bu doğrultuda önerilerinizi bekliyorum. Yarın listeyi teslim edeceğim.

valla 11 yaş tehlikeli yaş, orada siz devreye giriyorsunuz. Savaşlı dövüşlü oyunları oynamasına izin veriyorsanız oyunları verdim zaten. Ekstra olarak sniper, batman serisi, god of war serisi olabilir. Ama yok şiddet içerikli olmasın diyorsanız öyle oyunda pek yok ya. Lego'yu falan kabul etmez heralde yine de denemekte fayda var.

reis; 2 adet oyun yazmayı unutmuşşsun MORTAL KOMBAT VE RESİDEN EVİL SERİSİ birde metal slug serisi bunlarıda hdd ne kopyala tam olsun

valla dediğim gibi resident evil ve silent hill bizim gibi fanatikler için çok değerli oyunlar ama aşina olmayanlar garipseyebilir. o yüzden resident evil'e de hiç girmedim :) yoksa zamanında nemesis'le az kapışmadık. 

fikir vermesi açısından üye olduğum büyük bir torrent sitesinden ps3 oyunlarını en çok indirilmeye göre sıraladım:

oUhCfgb.jpg

oUhCfgb.jpg

bendede ps3 var bi ara orjinal GTA V aldım koldaki analoglarla oynayamadığım için geri satmak zorunda kaldım kintaro arkadaşım sen nası oynuyorsun normal kollamı yoksa ayrı bi aparat felan mı takıyorsun fps oyunlarında ben bi türlü beceremedim şu kolla oynama işini :D ben alalı 2 sene oldu galiba sırf fps oynayamam die kırdırmıyorum ps3 şu an sadece fifa 15 yetiniyorum maalesef :D

Edited by Bırak Gitsin...

evet o konuda tüm yeni başlayanlar muzdarip. ama playstation çözüm için auto aim seçeneğini sunuyor. karşıdaki adamın yakınlarına bir yerine hedef aldığınızda, sistem hedef imlecini otomatik olarak adamın üzerine götürüyor. hemen hemen tüm silahlı oyunlarda bu var. yani size düşen adamın yakın bir yerlerine nişan almak. 100 % adamın üstüne nişan almak zorunda değilsiniz. ayarlardan bunu aktif/pasif yapabiliyorsunuz. ilk başlarda zorlandım bende ama şimdi biraz alıştım. zamanla alışırsınız bence.