Jump to content

Bilgisayarım Açılmıyor?

makam
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar bilgisayarımda normal kullanırken bir anda dondu ctrl+alt+delete tuslarını kullandım ama görev yöneticisi açılmadı duzelmesını bekedım ama duzelmedı bende guc tusundan kapattım su an güç tusuna basılınca ekran gelmıyor 2-3 sn çalışıyor gerı kapanıyor ve buna durmadan kendı kendıne devam edıyor sızce sorunu nedır acıl olarak yardımcı olabılır mısınız tesekkurler

bişey yazarken detayları atlarsan sonuç alamazsın bilgisayarın leptop demekle iş bitmez

biosa girebiliyormusun ekran gelmıyordan kastın bıosta sureklı reset galıba dediğim gibi cd yada usb den çalışan bi sistemle onar olmadı format at

onları deneyemedım bıle bıos fılan hıcbıse goremıyorum hıcbır goruntu yok abı olsa denerım bunları ama hıcbısey yapamıyoum sımsıyah ekran

abı bak olay soyle oldu normal bılgısayarı kullanırken bır anda ekran dondu ctrl + alt dlte yaptım hıcbırsey olmadı duzelır dıye bekledım bısey olmadı ılk defa oldu bole bısey sonra powerden kapattım tekrar power tusuna bastım capslock tusu yandı yandı sondu sonra tekrar powerden kapattım bu defa da sımdıkı durum oldu power tusuna basıyorumbılgısayar 2 sn açılıyor gıbı ses cıkarıyor ekrana hıcbır goruntu gelmıyor sonra kendı kendıne kapanıyor tekrar açılıyor bu ıslemı durmadan tekrarlıyor

kardes belliki donanım sıkıntısı var pc de 

çok ısınma varmıydı eyer çok ısınan bir modelse sorun belli ama ısınma yoksa cihazı komple söküp temizledikten sonra birleştirip öyle denemeye calış

ekran kartındandan desem görüntü gelmez ama yinede sistem işlemlerini yapar. devamlı yeniden başlatıyorsa güçle ilgili bir problem olabilir. veya anakartta bir eleman gücü gerekli şekilde aktarmıyor olabilir. ilk önce vga kablosunu falan sök yeniden tak deneyapabileceklerini yap pc yi bozmadan olmuyorsa bence tamirciye götür. çünkü donanımsal gibi sorun.

benim düsüncem bios da sorun olma ihtimali kisadevre cipset sorunu isinma  vs vs 

cözüm yolu  teker teker gitmelisin yani bilgisayarin kapagini sök ve isilari kontrol et  hdd islemci ekran karti intel yonga seti vs daha sonra  bios pilini sök batarya bu islemler sirasinda cikarirsan iyi olur şase ye izin vermek istemezsin 

bios ise bir cözüm bilmiyorum