Jump to content

Dsım Ile Windows 7 Update Ekleme

WuscHErroR
 Share

Recommended Posts

merhabalar, WHDownloader ile windows 7' e ait tüm güncellemeleri çektim sanırım DSIM diye bir şey varmış ve bununla güncellemeleri en iyi şekilde ekleyebiliyor muşuz. Bu konuya dair aramadığım bakmadığım konu kalmadı ama bulamadım. kafayı yeme noktasına geldim lütfen dsim adına elinizde makale yada bilginiz varsa ne olur paylaşın.

merhabalar, WHDownloader ile windows 7' e ait tüm güncellemeleri çektim sanırım DSIM diye bir şey varmış ve bununla güncellemeleri en iyi şekilde ekleyebiliyor muşuz. Bu konuya dair aramadığım bakmadığım konu kalmadı ama bulamadım. kafayı yeme noktasına geldim lütfen dsim adına elinizde makale yada bilginiz varsa ne olur paylaşın.

çok teşekkür ederim yardımlarınız için ama ilk konuda 3 mesaj da toplu güncelleme üzerine bir bilgi paylaşılmış ama tam anlayamadım. 

1. for %%f in (*.msu *.cab) do (dism.exe /Image:C:\wim /Add-Package /PackagePath:%%f)

"
  2. şöyle bir bat dosyası oluşturun denmiş lakin burada update klasör yolnu nerede göstermek gerekiyor

C: birimine windows2 adlı klasör açın ve klasörün içine dvd - mount - update adlı 3 tane daha klasör açın updateleri update adlı klasöre atın .msu .cab fark etmez dvd klasörüne ise isonun içindeki dosyaları atın ve aşağıdaki komutları komut istemi üzerinden yönetici olarak çalıştırın.

Dism /mount-wim /wimfile:C:\windows2\dvd\sources\install.wim /index:1 /mountdir:C:\windows2\mount

Dism /image:C:\windows2\mount /add-package /packagepath:C:\windows2\update

Dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\windows2\mount /commit

C: birimine windows2 adlı klasör açın ve klasörün içine dvd - mount - update adlı 3 tane daha klasör açın updateleri update adlı klasöre atın .msu .cab fark etmez dvd klasörüne ise isonun içindeki dosyaları atın ve aşağıdaki komutları komut istemi üzerinden yönetici olarak çalıştırın.

Dism /mount-wim /wimfile:C:\windows2\dvd\sources\install.wim /index:1 /mountdir:C:\windows2\mount

Dism /image:C:\windows2\mount /add-package /packagepath:C:\windows2\update

Dism /Unmount-Wim /MountDir:C:\windows2\mount /commit

bu komutlarla dism yaparsın

bu bilgiler çok daha faydalı oldu çok teşekkür ederim gerçekten son olarak boot özellikli iso formatına yeniden atayabileceğim komut da mevcut mu acaba?

burda bir exe paylaştım dosyayı çalıştırdıktan sonra iso içeriğini "C:\ISO_MAKER\Windows_ISO_Sources" içine atarsın veya 

"C:\ISO_MAKER\" bu klasördeki "ISO Maker.bat" dosyasını kendine göre düzenlersin.

kolay gelsin :D

https://mega.nz/#!FIYVyBxI!UmCYsOCOELTpqpuLR-QYTQYsNFDBkhvtRetn-uJ9d2A