Jump to content

User Register Server

alpinas
 Share

Recommended Posts

Oncelikle slm arkadaslar
1: kisi sifresiyle giriş yapacak
2: kisinin sifresi ile birbaskasi ayni anda giris yaparsa
Kisiye verilen şifre bloce olacak ve yazilim yapan kisiye muracad edecek blokeyi acacak..ceza islemi

Yani amac su lisans yerine bloce user sistemi
Ayni sifreyle 2 nci bir sahiz giris yapamiyacak yapsada bloce olucak ..
Boyle bir prijeyi ucretli yapan arkadaslar varsa sevinirim ve bu proje apz olarak hazirlanacak gsmshell uygulamamiza ekliyecegiz giriş server onay ve yazilim calisacak.!!

Hocam ozelkikleri şöyle olacak.!
1: user giriş yapinca
2:Şahsi sayfasina yonkenecek
3: Diger userlerle chat yapabilecek
4: Diger userlerden pm mesaj sistemi
5: Diger userden mesaj gelirse facebook icon uyarisi
6: Gelen mesajlar da link varsa mavi olsun yazilar siyah

Gibi basit php uzerinden veri akisverisi sistem
Tabi 2 nci bir şahis userin sifresini kullanirsa bloce olucak buda tedbir amacli kimse kimsenin sifresini
Kullanamiyacak..

Admin şifresiyle girerse admin paneli çikacak
Userlere Admin paneli kapali olacak yetkiniz yok mesaji
User kaydini admin yapacak admin panekinden.!
Yaparsa paris hocam yapar c# ve c++ profosoru hocamiz.

Ve apz herkez kullanabilsin nasiplensin bedava
Emek parasi benden.!
Yaparsa paris hocam yapar c# ve c++ profosoru hocamiz.

Ve apz herkez kullanabilsin nasiplensin bedava
Emek parasi benden.!

Tabi tam bir proje bu acelesi yok inşaallah yakında bunuda goruruz chat yapmak mesaj pm almak gibi
Harika olurdu. Oda olur birgün şüphem yok.!

Edited by alpinas

Peki hocam arkadasimiz yapar boyle birsey herdaim projeye yardimi dokunur insaallah bizde el emegini veririz tabi.!

Eyer uzun bir proje olacagindan cekinebilir arkadas
Kisasa kısas clon şifre bloke sistemide olabilir.

Mesela user giris yapar
Pro calisir.!

Ayni şifreyle birbaskasi girdigi an şifre bloce sinde
Usere
else
mesage show.box ('uzgunuz girişiniz engellenmiştir)
End

Uyarisi verecek.
Ve aynı şeyi gerçek userde gorecek ne kendi nede birbaşkasi ayni şifre ile giriş yapamayacak clona düştüğü için kullanici yeni şiffre talep edecek.!
Bu sistem olursa tam bir guvenlik sistemi olur ve yapilan tum ams ve projelerde lisans gerektirmeden
Web server uzerinden açılımı gerçekleştirilebilir..
Buradaki amac.!
Yapmış oldugumuz autoplay prijelerini
Muşteri şifresini ve hakkını korumak
2.nci bir şahız yazılımı kullanamasın.?

• Editor

Yanlız bunu ams üzerinde düşünmeniz hata :D Yani ams bu konuda güvenli bi platform değil :D. Rahatlıkla kıırılıp kaynak kodlarına ulaşılabiliyor. 

Sırf bu sebeplerden ötürü bırakan çok oldu ams yi. Firmasınada attım hatta kaynak kodu çıkartan program yazıp attım ancak. Banladılar beni. İşlerine gelmiyor sanırım.

RBykoo.png

XJWkko.png

Hocam biliyosunuz autoplay çalışmak için bir cache belleğe ihtiyaç duyar.!! şifreleseniz bile %temp/ üzerine atar..

fakat bizim yapmış olduğumuz sanal cache bellek tem %temp% değilde şifreli sanal belleğe atıp temp üzerine çıkarmadan çalışır

yani biz crıptolayıp sanal cache imzalı bir cache bellekten çıkartmasını yapıp yazılımın çalışmasını sağlıyoruz allow için cache password gerekir

şifreleri öğrenmesi için

fakat dediğiniz gibi auto play direk yayımlarsanız exe olarak anında gümletirler serverı onu biliyorum bizde güvenlik tamdır.!

sadecene bu projeye

MySQL 

Eklenip php üzerinden açılımı gerçekleşecek okadar bir kaç tablo yazılacak clon şifre bloke sistemi..

MySQL Tablo yapısında sadecene clon user to bloce no allow tablo yapısı eklenecek onuda ben bilmiyorum araştırdım biraz makaleler var ama

free time dual login İP bloce sistemli bişi Yani aynı anda farklı bir  İP Görünce user logın bloke oluyor..

1 yes user logın

2: dual user to password login bloce user. no allow

aynı MySQL Tablosundan 2 adet olucak

1 : MySql Tablo Normal User

2: MysQL Tablo Goold user

mesela yazılımda biz gold butonuna tıklayınca gold ( pagegold ) sayfası açılacak

mesela yazılımda biz giriş butonuna tıklayınca gold ( pagegiris ) sayfası açılacak

BUTON ON CLİCK SCRİP

GİRİŞ BUTON

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tValuesToPass = {username_md5 = sUsernameMD5, password_md5 = sPasswordMD5};
nSubmitMethod = SUBMITWEB_POST;
nTimeout = 20;
nPort = 80;
tAuthData = nil;
tProxyData = nil;

-- Submit to the web
sResult = HTTP.Submit(sCheckScriptURL, tValuesToPass, nSubmitMethod, nTimeout, nPort, tAuthData, tProxyData);

-- Check the result ('1' is success)
if sResult == "1" then
    -- The user is authenticated
    Page.Jump("Page2");
else
    -- The user is not authenticated.
    Page.Jump("hatasifre");
end

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bu arada ustam size güvenim sonsuz tabi şifreleri kırabilecek kişilerden birisiniz buna gerek yok size bütün şifrelerimi severek verebilirim yeterki bana yardımcı olun...

yani bu sistem olmadan projelerimi web üzerinden yayınlayamıyorum giriş güvenliği bennim için çok önemli..

çünkü 5 yada 6 binliralık pahalı yazılım updatesini falan eklicem buna benim serverdan flash ve yazılımlar falan işte full+full tabi bu güvenli giriş sistemini halledersem

biraz kendii düzelteyim parasal konudan sms onaylı giriş sistemi bile yaparız.!!

Edited by alpinas

Bana özelden db bilgilerini atın size. Farklı bi yapı yapıcam. Gerisini siz ams de kullanırsınız. Nasıl kullanıcazğınızıda anlatıcam.

Hocam Bizede Anlatacakmısınız Yoksa Özelden Sadece Arkadaşa mı Anlatacaksınız :)

Hocam free hostt almistim onunkileri ozelden atarim
Deneme yanilma test hostu.!
Onun mySQL databasesini kullanabilirsin yarin ozelden. Veririm...
Usta projeyi sen yap basitlestir ams yap ve sonrada
database ile birlikte apz haline örnek proje yap başkalarıda faydalansin hocam..

Emeğin karşılıgini istanbuldaysan sizinle bi acı kahve yada çay içer genel proje fikirleeimi açıklardım.!
Saki bişi anımsadım bir ara bir hosttan free host almistim ftp şifresi verdigim kişi giriyor ip statik ip kaydediyor ve o statik ip sine gore giriş yapilabiliyordu
Ftp bolumunde bole bi ayar vardi statik ip user register
Diye kisinin ip adtesi uzerinden girişyapiliyordu.!!
http://www.tnctr.com/topic/142765-uyelik-dodhrulama-netten/?p=1572496

Hocam birde şu sayfada birşey paylaştım mantık ve paylaşıma eklenti statik ip sistemi..

Tüm web projelerinin kalbi yönetici sayfalarıdır. Sistemin geliştirilmesi ve düzenlenmesi bu alanın güvenliği sayesinde sağlanır. Peki yönetici panelimizi düşmanlardan nasıl koruyacağız?

Endişe etmeyin. Bu makalemizde sizlere çok basit ama neredeyse %100 güvenlik garantisi veren bir tekniği anlatacağız. Ve tabii ki WordPress kullanıcıları unutmadık, onlar için de bu yazılımı etkin kılacağız.

Nasıl çalışır?

Sadece 1 satırlık PHP kodu kullanacağız. Bu yüzden sunucunuzun PHP desteği olması gerekiyor.

Sistem yönetici panelinize giriş yapan kişinin IP adresini kontrol eder, eğer sizinkiyle eşleşmiyorsa anasayfaya geri yönlendirir.

Kullanım

Öncelikle IP adresinizi öğrenmeniz gerekiyor. Aşağıdaki sitelerden herhangi birinden IP adresinizi öğrenebilirsiniz. Dersin devamında örnek olarak 95.42.155.161 numaralı IP adresi kullanacağız.

http://whatismyipaddress.com/
http://www.myipaddress.com/
http://www.tracemyip.org/
Yönetici sayfalarınızın hepsinde etkin olan (include edilmiş) bir sayfayı açıyoruz ve en üst kısmında <?php alanından sonra aşağıdaki kodları ekliyoruz.

if ($_SERVER['REMOTE_ADDR']!='95.42.155.161'){header('Location: http://www.adobewordpress.com/');}
Üstteki alana kendi IP adresinizi ve Location kısmına da sitenizin anasayfa adresini yazmayı unutmayın.

WordPress kullanıcıları ne yapmalı?

Dizininizdeki /wp-admin/admin.php ve wp-login.php dosyalarına gidin ve en üst satıra aşağıdaki kodu ekleyin.

if ($_SERVER['REMOTE_ADDR']!='95.42.155.161'){header('Location: http://www.adobewordpress.com/');}
Tekrar belirtmekte fayda var. Üstteki alana kendi IP adresinizi ve Location kısmına da sitenizin anasayfa adresini yazmayı unutmayın.

Birden fazla IP adresine giriş izni vermek

PHPnin or ve array işlemleri sayesinde izinli IP adreslerinin sayısını arttırabiliriz. Aşağıda 3 adet IP adresine izin verilmekte. Bu sayıyı arttırabilirsiniz.

$izinliler = array('95.42.155.161','95.42.155.162','95.42.155.163');
if (!in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'], $izinliler))
{header('Location: http://www.adobewordpress.com/');}

Kapanış

Hocam giriş sayfasinda wep uzerinden izinli ip giriş sisyemi amaç bu,!
Autoplay da giriş icin webden dongu olarak aciliyor biliyosunuz fakat şifreler bir başkasi kullanmasin amaç bu izinli ip giriş sistemi. Sağolsun forumdaki Paris abimiz yardimci olacak bu konuda bende elimden gelen bilgileri veriyorum.

Edited by alpinas