Jump to content

Upcleaner Tamamen Nasıl Kaldırılır?

abdulhey_
 Share

Recommended Posts

idm yüklüyordum sanırım. yabancı, crack key yapan idm ye bir şey buldum sonra onu çalıştırdım. sanırım idm ve crack ı ile falan ilgisi yokmuş 3 mb lık bir setup. upcleaner yüklendi Türkçe olarak. arama sağlayıcısı olarakda Google yüklemeyi önerdi ve varsayılan olarakda seçtim. gerçi zaten vardı ie 11 de Google arama sağlayıcısı.

programı kaldırdım onun yüklediği Google da eklentilerden kalktı. sonra sistemi advan. sysem care ile komple tarayıp temizledim. virüs taramasıda yaptım hiç bir virüs yok.

fakat regediti falan kontrol etmeme rağmen hala kalıntıları var gibi. ie11 eklentilerde arama sağlayıcılarında değişiklik yapmak istediğimde, "bilgisayarınız etkileyen kısıtlamalar nedeniyle bu işlem iptal edildi. lütfen sistem yöneticinize başvurun" diyor.

bundan nasıl kurtulabilirim? upcleaner in tüm artakalanlarından nasıl kurtulabilirim? kaldırdığımda advan system care uyarı vermişti artakalanlar var şimdi temizlemek istiyormusunuz diye. evet dedim taradı ama hiç bir artakalan bulunamadı dedi.

bu arada ie 11 i varsayılan ayarlarına döndürdüm yine değişmedi. sistemim win 7 ultimate sp1 32 bit.

Edited by abdülhey

youtube kanalımda anlattığım easy tab eklentisinin kaldırılmasını videosundaki https://www.youtube.com/watch?v=AogOpCZIhG0 herşeyi birebir olarak upcleaner içinde yaparsan kaldırmış olursun birde nirsoft.net sitesinde regscanner programını indir programı çalıştır upcleaner diye arat tıkan tüm değerlere ctrl+a yapıp tümünü seç ve sağ tuş yapıp delete seçeneğinden sil tüm sorunun çözülmüş olur

arkadaşlar videolu anlatım paylaşım yasakmıydı bilmediğimden videoyu paylaştım kusura bakmayın amacım arkadaşımıza yardımcı olmak

Edited by omeraksu

youtube kanalımda anlattığım easy tab eklentisinin kaldırılmasını videosundaki https://www.youtube.com/watch?v=AogOpCZIhG0 herşeyi birebir olarak upcleaner içinde yaparsan kaldırmış olursun birde nirsoft.net sitesinde regscanner programını indir programı çalıştır upcleaner diye arat tıkan tüm değerlere ctrl+a yapıp tümünü seç ve sağ tuş yapıp delete seçeneğinden sil tüm sorunun çözülmüş olur

arkadaşlar videolu anlatım paylaşım yasakmıydı bilmediğimden videoyu paylaştım kusura bakmayın amacım arkadaşımıza yardımcı olmak

Kardeş saolda herşeyi yaptım sorun yine devam ediyor. arama sağlayaıcılarına tıkladığımda 1. iletide belirttiğim uyarıyı veriyor. yinede uyarıya rağmen google kaldırmama izin veriyor. ama yeniden yüklemeye kalktığımda varsayılan yap kutusu tiklenmiyor. ama eklentilere ekleniyor.

Edited by abdülhey

Başlat >> Çalıştır >> "gpedit.msc" yazıp enter yapın

açılan pencereden  kullanıcı yapılandırması>>yönetim şablonları>>sistem 

yanda gelenlerden "BELİRLENEN WİNDOWS UYGULAMALARINI ÇALIŞTIRMA" ibaresi devre dışı yapılmalı

yada içinde rundll32.exe yi silmek bir çözüm olabilir

Başlat >> Çalıştır >> "gpedit.msc" yazıp enter yapın

açılan pencereden  kullanıcı yapılandırması>>yönetim şablonları>>sistem 

yanda gelenlerden "BELİRLENEN WİNDOWS UYGULAMALARINI ÇALIŞTIRMA" ibaresi devre dışı yapılmalı

yada içinde rundll32.exe yi silmek bir çözüm olabilir

denedim bu da olmadı hıdır .amann sistemi yeni kurdum kusursuz sanıyoruz orasıda öyle oluversin belki daha nice kusurlar var görmediğimiz. sistem kusursuz olcak diye her böyle başedemediğimiz hata da format atarsak işimiz var.

edit : sanırım advanced system care bu uyarıya neden oluyor beklemediğim biçimde. çünkü ie eklenti sitesinden google seçip değiştir dedim a system care dikkat değiştiriliyor diye uyarı verdi. ama a s c de güvenlikte hepsini sıfırladım yine o uyarı var.

Edited by abdülhey

suçluyu yakaladım ama ne fayda. IDM 6.25 Crack and serial key latest update__15022_i1699923882_il1416125  işte bu. idm yi cracklemek için indirmiştim. yalnız gerçekten cracklıyor fakat daha lisans ve seçme sayfasında  iken vazgeçseniz bile bir sürü şey kuruyor.upcleaner, opera, Continue installation diye bir şey. bu sonuncu çalışırken hepsini indirmeye çalışıyor. sistem tepsisinde görünüyor ve herhangi bir bilgide yok çıkışta yok ancak görev yöneticisinden çıkılabiliyor.

http://www.idm-crack-patch.com/2015/10/idm-6-25-crack-and-serial-key-latest-update.htmlweb sayfası bu.

Edited by abdülhey

sistem geri yüklemeyi deneyin derim..

ona baktım daha önce vardı windows update ve bir tane daha geri yükleme noktası sorun oluştuktan sonra silinmiş hepsi. win 7 de geri yükleme noktasının kaç tane olacağı ve kaç gün sonra silineceği nasıl ayarlanıyor?. xp gibi sistem olmadı. kendisi oluşturuyor veya bir sürü nokta oluyordu xp de. win7 de dediğim gibi kendin oluştursan bile lazım olduğunda bakıyorsun yok olmuş. bir tane bile olsa. o yüzden en çok merak ettiğim bu; kaç gün duracağı noktanın nasıl ayarlanıyor tek bir nokta bile olsa? bir ara bir bilgi ile görev zamanlayıcı ile  günlük oluşturmayı denemiştim. baya karışık ama oluyordu. ama onlar bile siliniyordu.

ayrılan alanla ilgili olsa iki gündür iobit ununistaller ile program kaldırırken geri yükleme noktası oluşturmaya ayarladım şimdi baktım hepsi duruyor  4 tane.

bu arada sorunu yaratabilecek bütün programları kaldırdım a s care  ile tarama yaptım temizledim ama yine devam ediyor. a s care yi demi kaldırsam :) ama onun neden olduğunu sanmıyorum. çünkü genelde onu kullanırım daha önceki kurulumlarda böyle bir sorun olmamıştı.  galiba ya format atıcam yada böyle kullanıcam.

Edited by abdülhey