Jump to content

Windows 10 Office Tokens.dat Sorunu

lamont
 Share

Recommended Posts

Windows 10 Tokens.dat Dosylarını Hepsini Alıyorum 3 Farklı Yerde Var Office 2013 pro aktive Ettim Office AKtiv Ediyor Ama Windows 10 Etmiyor Nasıl Lisans Yedekleyebilirim Farklı HDD Tokens.dat Degişiyormu Yoksa Anakart Değiştigi Zamanmı Aynı Tokens.dat Kullanılıyordu 

Windows 10 içinn lisansını iso dosyasının içindeki gatherosstate.exe dosyası ile GenuineTicket.xml dosyası oluşturarak yedeklersin. Kaynak

Token ile windows 10 yedeği olmuyor sanırım ama office 2013 yedeğin tokende onu biliyorum. Önce windows 10 lisansla sonra office 2013 lisansla GenuineTicket.xml dosyası ile token dosyanı yedekle sisteminde istediğin zaman kullanırsın. Tabi Office 2013 keyini unutma. O key olmadan token işe yaramaz.

Edited by shalyangose

Aşagıdaki 3 Dosyanında Tokens.dat Yedegini Aldım Formatladım Yedekleri Geri Yükledim AKtivasyon Yapmadı

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC​

C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\WSLicense​

C:\Windows\System32\spp\store\2.0​

GenuineTicket.xml​ aktivasyon Yapılmış Sistemden Yedekledim Geri Yükledim Olmadı Bunun Bir Çözümü Yokmu

Aşagıdaki 3 Dosyanında Tokens.dat Yedegini Aldım Formatladım Yedekleri Geri Yükledim AKtivasyon Yapmadı

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC​

C:\Windows\ServiceProfiles\LocalService\AppData\Local\Microsoft\WSLicense​

C:\Windows\System32\spp\store\2.0​

GenuineTicket.xml​ aktivasyon Yapılmış Sistemden Yedekledim Geri Yükledim Olmadı Bunun Bir Çözümü Yokmu

neden lisans backupla uğraşıyorsunuz. sistem aktive olduktan sonra her formatta otomatik aktivasyon oluyor zaten: anakart değişmedikçe?

aktivasyon yedeğini başka bir pc de kullanamazsın çalışmaz sadece yedeği aldığın bilgisayarda çalışır.

Download Link Latest MSActBackUp 1.0.8

http://www.mirrorcreator.com/files/5QXK2GXJ/MSActBackUp_Portable_v1.0.8.zip_links
https://mega.nz/#!d80j3RrB!-Pl-nlNyBI_k4suRRGXYrKXeF6QTYSfk5M5f2WukF7I

Eğer yedeği aldığın bilgisayara temiz windows 10 kuracaksan üstteki programla yedek alıp temiz windows 10 kurulur ve interneti kapatarak yedek geri yüklenir windows 10 ve office aktivasyonlu açılır.Senin ne yapmak istediğini de tam anlamış değilim.Eğer internet açıkken yedeği geri yüklemeye çalışırsan yine olmayacaktır yukarda linkte verdiğim programla yedek alınacak aktivasyondan bahsediyorum.

Edited by C@NgO

Benim masaüstü bilgisayarımı skype ile etkinleştirmiştim. Win10 Enterprise LTSB yüklüydü. Aradan birkaç gün geçti. Ve Microsoft, win10 u deneme moduna düşürdü. Yani lisansı kabul etmedi. Bende aomei backupper ile aldığım sistem yedeğine(bu yedekte lisanslı görünüyordu) geri döndüm. Sistem bu yedek üzerinde 20 günden fazladır çalışıyor ve hala lisanslı. İnternete de bağlı durumda. Demem o ki microsfttan kaynaklanan bir sorun olabilir. Bazen microsoft tozutuyor.

Unutmadan HDD değişimi her ne kadar lisansı etkilemiyor diyorlarsa da bazı bilgisayarlarda bu hdd değişimi sonucu lisansı kabul etmiyor. Ben de iki tane wd 2 tb sabit disk var. 1.sabit diske kurduğum win8.1 için aldığım lisans yedekleri 2. sabit diske yüklediğim wi 8.1 de işe yaramadı. Win10 da da yaramadı. Oysa değişen sadece sabit diskti...

Benim masaüstü bilgisayarımı skype ile etkinleştirmiştim. Win10 Enterprise LTSB yüklüydü. Aradan birkaç gün geçti. Ve Microsoft, win10 u deneme moduna düşürdü. Yani lisansı kabul etmedi. Bende aomei backupper ile aldığım sistem yedeğine(bu yedekte lisanslı görünüyordu) geri döndüm. Sistem bu yedek üzerinde 20 günden fazladır çalışıyor ve hala lisanslı. İnternete de bağlı durumda. Demem o ki microsfttan kaynaklanan bir sorun olabilir. Bazen microsoft tozutuyor.

Unutmadan HDD değişimi her ne kadar lisansı etkilemiyor diyorlarsa da bazı bilgisayarlarda bu hdd değişimi sonucu lisansı kabul etmiyor. Ben de iki tane wd 2 tb sabit disk var. 1.sabit diske kurduğum win8.1 için aldığım lisans yedekleri 2. sabit diske yüklediğim wi 8.1 de işe yaramadı. Win10 da da yaramadı. Oysa değişen sadece sabit diskti...

2 sistem kullanıyorum birisi windows 10 pro ikincisi windows 10 enterprise bu iki sistemde hiç değişme olmadı skype ile aktivasyon yaptığım günden beri lisanslı gösteriyor.Yeni iso yayınlanırsa o isodan temiz kurulum yapacağım pro üzerine yine pro kurup aldığım yedeği geri yükleyeceğim bakalım ne olacak bence hiçbirşey olmayacak aynen çalışacaktır çünkü windows 8.1 de bunu defalarca yaptım her seferinde aktivasyonladı hemde office 2013 ile birlikte hiçbir problem çıkmadı.

Edited by C@NgO

SKYPE Aktivasyonu için Geçerlimi Senin Yöntem Formatlayıp İnterneti Kesip Dediklerini Yaptım Shalyangose

Sadece el ile aldığın tokens.dat dosyalarıyla olmaz regedit kayıtlarıda var sen programla yapsaydın olurdu sadece tokensle denediğin için olmaz.Yabancı forumlarda yüzlerce kullanıcı bu yöntemi kullanıyor.

Edited by C@NgO

Cango senin verdigin programla yedegini aldim temiz sisteme attim yine olmadi eksik nedir anlayamadim verdigin sanirim win8 de ise yarıyor

Hayır windows 10 için yapamamışsın demekki yada kullandığın sistemde birşey olabilir güncelleme eklenmemiş bir sistem kullan.Yada yedeği alırken hata yapıyorsundur key sorduğunda keyleride girmen gerek yedek alırken.

Edited by C@NgO

Nasil yani lisans keyinidemi girmek gerekiyor

evet yedek alırken sana son 4 harfi veriyor tamamını senin doldurman gerek keyi girmelisin  XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-DRTFH

Gibi gösterir. Keyin tamamını bu ekrana girip okeyleyeceksin.

Edited by C@NgO

Deneyip Sonuçları Yazacagım Cango

Cango Söylediklerini Eksiksiz Uyguladım Olmadı İnternet Kapalı Şekilde Temiz Sistemden Yedegi Aldım Format Attım Nete Baglamadan Yedegi Kur Dedim Yeniden Başlattı İşlemlerini Yaptı Ama Aktivasyon Olmadı Çıldıracam