Jump to content

Swap İşlemi ?

murad82
 Share

Recommended Posts

Lg g2 telefonumda çeşitli arızalar vardı garantisi bitmeden bi servise gitsin diye yolladım, birsürü birşeyler yapmışlar (servis sitesinden adım adım takip ediyorum) şöyle birşey yazıyor....

swap işlemi yapıldı
yeni seri no: 3....................

Tamir Kodu :MGAJ/-Board degistirildi ile işemri KAPALI Statusune alındı. 
 3........................ öN CAM FLEX DEĞİŞTİRİLDİ

bu SWAP işlemi olayı nedir?

Lg g2 telefonumda çeşitli arızalar vardı garantisi bitmeden bi servise gitsin diye yolladım, birsürü birşeyler yapmışlar (servis sitesinden adım adım takip ediyorum) şöyle birşey yazıyor....

swap işlemi yapıldı
yeni seri no: 3....................

Tamir Kodu :MGAJ/-Board degistirildi ile işemri KAPALI Statusune alındı. 
 3........................ öN CAM FLEX DEĞİŞTİRİLDİ

bu SWAP işlemi olayı nedir?

Swap değiştirmek demek. Değişim işlemi yapılmış. Anakartını ve sanırım dokunmatik panelin flex kablosu değiştirilmiş. Cihaz gelince İMEİ numaranı kontrol etmelisin. Normalde anakart değişince İMEİ de değişir. 

Teşekkürler, o yeni seri no 3.... yazan yerde imei numarasi tarzinda uzun bi numara var ben sildim buraya yazarken. Muhtemelen o.

Imeiyi kontrol ettim farkli çıktı diyelim, bisey olur mu, napmam lazimki. Degisik olsun bisey olur mu?

Yani swap olayı kötü bisey değil öyle mi? Sıfır parçalar mı takmışlardır acaba....

baya sorunlar vardi garantisi bitmeden (2ay kalmisti bitmesine) yollayim dedim.

Teşekkürler, o yeni seri no 3.... yazan yerde imei numarasi tarzinda uzun bi numara var ben sildim buraya yazarken. Muhtemelen o.

Imeiyi kontrol ettim farkli çıktı diyelim, bisey olur mu, napmam lazimki. Degisik olsun bisey olur mu?

Yani swap olayı kötü bisey değil öyle mi? Sıfır parçalar mı takmışlardır acaba....

baya sorunlar vardi garantisi bitmeden (2ay kalmisti bitmesine) yollayim dedim.

Garanti lg türkiye ise sıfır parçalar takılmıştır. Değişim olayı tabiki iyi bir şey.  İmei değişimi olduysa yeni imei numarası BTK ya bildirilip kullanıma açılır. Bu konuda eğer değiştiyse belge almayı unutmayın. Bazen imei kayıt işlemi geç oluyor veya unutuluyor o yüzden sorun yaşamayın. 

Teknosadan aldim şenguller diye bi lgservisine yolladilar.

ben mi bildirecegim BTKya?

Lg türkiye bakıyor diye biliyorum servisine, bu iyi bir haber. Yok sen değil servis bildiriyor. Olurda ime numaranla alakalı sıkıntı yaşarsan servise başvurmalısın tekrardan O yüzden imei ni kontrol et, değişmiş ise belge al. 

Şöyle bi duyum almıştım, swap olayiyla ilgili, kullanilmis fakat farkli bi arizadan dolayi servise gelmis cihazlardan kullanilmayan parcalarla degistirilirmis, dogru degildit demi bu...

Lg türkiyenin kendi servislerinde imkansız. Hatta istanbulda ise mecidiyeköyde vintek servisi var orada adam senin gözünün önünde işlemleri gerçekleştiriyor. Fevkaladenin fevkinde. 

Bu dediğin olay paralel ithalat cihazların servislerinde olabilecek bir durum. Sonuçta kapalı kapılar ardında ne olduğu belli değil. 

Bugün şöye bi ama geldi de teknosadan,SN.MUSTERIMIZ, Y.SERVISDEKI URUNUNUZUN ISLEMLERININ HIZLANDIRILMASI ICIN TEDARIKCI FIRMA ILE GORUSULMUSTUR. URUN MAGAZAMIZA DONDUGUNDE SIZI BILGILENDIRECEGIZ.
bu tedarikci firma denilince... acaba mi dedim...

Bugün şöye bi ama geldi de teknosadan,SN.MUSTERIMIZ, Y.SERVISDEKI URUNUNUZUN ISLEMLERININ HIZLANDIRILMASI ICIN TEDARIKCI FIRMA ILE GORUSULMUSTUR. URUN MAGAZAMIZA DONDUGUNDE SIZI BILGILENDIRECEGIZ.
bu tedarikci firma denilince... acaba mi dedim...

Şengüller in servisine Lg Türkiye bakıyor diye biliyorum. Net konuşamıyorum, çünkü emin değilim. 

Swap kullanilmis parcayla olmuyosa itiraz edilecek de bi durum yok demektir. Alirim o zamam :)

Walla korkuyorum al demeye, yarın öbürgün bişi çıkar yakama yapışma sen al dedin aldım diye. Bu işler hiç belli olmaz içinden hıyar da çıkabilir mübarek  :trollface:

:) alirim alirim haklisin, hiyar da ciksa oturur yeriz, napalim :) hersey icin Teşekkürler yarin yada pazartesi gelir herhalde inşallah. Unutmazsam yazarim :) hersey icin Teşekkürler

Sorunsuz olur inş hocam çok kafana takma. insanlar neler neler yaşıyor.

Benim lg g3 cihazım var, garantisi intellicell diye bir yer ,adı sanı bilinmeyen  varolduğu bile tereddütlü bişey. Gittigidiyordan almıştım.  :D

Şimdi düşün sen teknosa-şengüller markalarına bu kadar şüpheli bakıyorsan olaya ben ne yapayım. Ya herro ya merro.. Kaderde varsa "sevilmek" neye yarar üzülmek..  :D