Jump to content

Yüksek Kapasiteli Mekanik Hard Disk Tvsiyesi 5-6Tb

C@NgO
 Share

Recommended Posts

kaç tb?

5 TB WD Black

Black Friday indirimiyle

Amazondan 224.14 $ Tuttu vergi+kargo dahil. ortalama doları 2.95tl fiyattan aldım.

toplamda 661.213TL tuttu.Türkiyede 4tb WD Black hard disk 850TL.

aMb2o4.png

[spoiler]

Mg36o6.jpg
YW7vOz.jpg
1DlYbB.jpg
7XroGP.jpg

[/spoiler]

Edited by C@NgO

• 1 ay sonra...

Hayırlı olsun. Lakin gerçekten önemli şeyler depoluyorsanız ve hız arıyorsanız diskli bir RAID 10 veya 5 dizilimi kullanın derdim. Birde moral bozmak gibi olmasın ama

https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-reliability-q3-2015/

http://www.eteknix.com/3tb-seagate-hard-drives-43-failure-rate-constant-use/

Allahtan Seagate almamışssın. :)

Hayırlı olsun. Lakin gerçekten önemli şeyler depoluyorsanız ve hız arıyorsanız diskli bir RAID 10 veya 5 dizilimi kullanın derdim. Birde moral bozmak gibi olmasın ama

Allahtan Seagate almamışssın. :)

Teşekkür ederim zaten depo olarak kullanıyorum sorun yok olursada 5 yıl garantisi var şans işi bunlar.Iyiki segate almamışım bundan önceki 2 hard diskim seagate idi ama hiç sorun yaşamadım bir samsung vardı 150 gb o gitti şimdi rafımı süslüyor. :)

Edited by C@NgO

5 TB WD Black

Black Friday indirimiyle

Amazondan 224.14 $ Tuttu vergi+kargo dahil. ortalama doları 2.95tl fiyattan aldım.

toplamda 661.213TL tuttu.Türkiyede 4tb WD Black hard disk 850TL.

aMb2o4.png

[spoiler]

Mg36o6.jpg
YW7vOz.jpg
1DlYbB.jpg
7XroGP.jpg

[/spoiler]

Muhteşem...

konuyu biraz değiştirmiş olacağım ama..

125 dolar gümrüğe takılmasından korkmadın mı?

40 dolar vergi iadesi nasıl gerçekleşti. çook ilginç.

iştahmızı kabarttın. senin güncel offfice leri depolamak için biz de mi alsak:)

abi hayırlı olsun güzel almışsın 5 yıl garantili olması güzel , umarım ileride 10 tb ssd ler uygun bir fiyattan satılırda onları arşiv için kullanırız , bende 2 tane 2 tb seagte var ki hızlarından acayip memnunum , 2 tanede 1 tb samsung var , çoğusu seagate i kötülüyor ama ben bunca sene kullandı hiç sıkıntı çekmedim , senin aldığın diskte çok performanslı fakat sanırım biraz sesli çalışır 

Muhteşem...

konuyu biraz değiştirmiş olacağım ama..

125 dolar gümrüğe takılmasından korkmadın mı?

40 dolar vergi iadesi nasıl gerçekleşti. çook ilginç.

iştahmızı kabarttın. senin güncel offfice leri depolamak için biz de mi alsak:)

Gümrüğe neden takılsınki amazon zaten gümrük ücretini baştan alıyor bendende aldı gümrükte vergi almamışlar geçişte o yüzden iade ettiler vergiyi black friday indirimleri çok iyi olur bence sende kaçırma senede bir gün bütün sene para yap o gün amazonda harca amazondan alışveriş için donanımhaberde konusu var bu konuyu takip edebilirsin.Ayrıca sadece ben değil gümrükten vergisiz geçen çoğu ürünün vergilerini amazon iade ediyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_99980530/tm.htm

abi hayırlı olsun güzel almışsın 5 yıl garantili olması güzel , umarım ileride 10 tb ssd ler uygun bir fiyattan satılırda onları arşiv için kullanırız , bende 2 tane 2 tb seagte var ki hızlarından acayip memnunum , 2 tanede 1 tb samsung var , çoğusu seagate i kötülüyor ama ben bunca sene kullandı hiç sıkıntı çekmedim , senin aldığın diskte çok performanslı fakat sanırım biraz sesli çalışır 

Teşekkür ederim sitem kurulu olmadığı için pek ses yapmıyor sesli çalışır diyen arkadaşlar bence yanlış düşünüyor bu kadarcık ses normaldir hard disklerde sonuçta büyük bir boyut var ama allahtan bendeki fazla ses yapmıyor.

Edited by C@NgO

donanimhaber linki için teşekkürler.

amma derya konuymuş. 1379 sayfa :o

kısa birşey sorayım. amazonda dolar 3.11 tl gözüküyor.

direkt dolar ile ödeme nasıl yapılıyor? siz 2.95 ten ödedim demişsiniz. teşekkürler.

ödemeyi dolar seçiyorsunuz amazonun kur farkı çok tl seçmeyin dolar seçtiğinizde bankanızın belirlediği kur geçerli olur.Bankanız geçerli dolar kurundan ürün fiyatını tl 'ye çevirip sizin kartınızdan tahsil eder ben garanti sanal kart kullanıyorum çok daha güvenli ve pratik.

Edited by C@NgO

Gümrüğe neden takılsınki amazon zaten gümrük ücretini baştan alıyor bendende aldı gümrükte vergi almamışlar geçişte o yüzden iade ettiler vergiyi black friday indirimleri çok iyi olur bence sende kaçırma senede bir gün bütün sene para yap o gün amazonda harca amazondan alışveriş için donanımhaberde konusu var bu konuyu takip edebilirsin.Ayrıca sadece ben değil gümrükten vergisiz geçen çoğu ürünün vergilerini amazon iade ediyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_99980530/tm.htm

C@NgO

Hocam tnctr için de böyle bir konu olursa çok ilgi görecektir. Böyle bir konu açabilir misiniz?