Jump to content

Kadın ve Şeytan

erol_1982

Recommended Posts

İnsanlığın ilk var olduğu dönemde adamın biri şeytanı yakalamaya karar

vermiş fakat bunun için 40 yıl boyunca Tanrı'ya ibadet etmesi gerekiyormuş. Karısıyla, dostlarıyla ve bütün dünya ile ilişkisini kesmiş ve 40 boyunca Tanrı'ya ibadet etmiş. 40 yıl sonra Tanrı, ibadetinin karşılığı

olarak ona şeytanı ağzı kapalı bir şişenin içinde sunmuş. Adam da karısına o şişeye sahip çıkmasını dünyada neler olup bittiğini artık öğrenmek istediğini söyleyerek dışarı çıkmış. Kadıncağız şeytanı merak ediyormuş.

Merakına bir türlü engel olamayıp şişenin ağzını açıvermiş. Açmasıyla şeytan dışarı çıkmış ve gülmeye başlamış.

-Merakına engel olamadın ve kocanın 40 yıllık emeğini boşa çıkardın. Kadın da şeytana:

-Sen o şişenin içinde hiç değildin ki. Şeytan;

-Nasıl olur? Şişeden çıktım, sen de gördün. Kadın:

-O şişenin içinde hiç değildin. Nasıl o şişenin içine girebilirsin ki ?

Şeytan:

-Gireyim de gör (der ve şişenin içine giriverir)

ADAMIN ŞEYTANI HAPSETMESİ 40 YILINI, KADININ İSE 5 DAKİKASINI ALMIŞ.

ŞEYTAN DA TANRI'YA İSYAN ETMİŞ VEEEEEEEEEE.

- TANRIM MADEM KADINLARI YARATICAKTIN O ZAMAN BENİ NEDEN YARATTIIN

Olay başka taraflara çekilmesin espiri niyetli bir konudur.[/CODE]

Dini konularda böyle saçma hikayeler ve fıkralar uydurulmaması lazım, Allah Tanrı Peygamber Cennet Cehennem gibi konuları nasıl olurda böyle hikaye ve konulara konu ederler anlamıyorum hiç, böyle konuları içeren şeyler insanların inançlarını gevşekleştirir, böyle hikaye ve fıkraları kınıyorum arkadaşlar. Bu konularda komedi olmaz.

Dini konularda böyle saçma hikayeler ve fıkralar uydurulmaması lazım, Allah Tanrı Peygamber Cennet Cehennem gibi konuları nasıl olurda böyle hikaye ve konulara konu ederler anlamıyorum hiç, böyle konuları içeren şeyler insanların inançlarını gevşekleştirir, böyle hikaye ve fıkraları kınıyorum arkadaşlar. Bu konularda komedi olmaz.

başka söze ne hacet.söylenecek çok şey varda neyse.sıcaklar bastırdı iyice baygın baygın dolaşıyorum ortalıkta klimalı odadan çıkınca saunaya giriyormuş gibi oluyorum :D

başka söze ne hacet.söylenecek çok şey varda neyse.sıcaklar bastırdı iyice baygın baygın dolaşıyorum ortalıkta klimalı odadan çıkınca saunaya giriyormuş gibi oluyorum :D

Ben uyarımı yapmıştım, anlamaya davul zurna saz misali!!!

Ona bakarsanız yorum yapıyorsunuzda insanları haklı veya haksız diye ayırmakta size düşmez!!!Dini konularda!!!

İnancı sağlam olan insanın inancını kimse değiştiremez. Esprileri bile kendi düşünce sisteminize alet etmeyiniz! Arkadaşımız eğlenelim diye bir fıkra yazmış. Siz de kalkmış ( Kadınları korusanız amenna) dini buna neden alet ediyorsunuz diyorsunuz! Din hayatımızın her yerinde bunlara alışmalısınız arkadaşlar!

İnancı sağlam olan insanın inancını kimse değiştiremez. Esprileri bile kendi düşünce sisteminize alet etmeyiniz! Arkadaşımız eğlenelim diye bir fıkra yazmış. Siz de kalkmış ( Kadınları korusanız amenna) dini buna neden alet ediyorsunuz diyorsunuz! Din hayatımızın her yerinde bunlara alışmalısınız arkadaşlar!

Başkaları bu hatalara düşmüş diye dini konularda biz de artık böyle yapabiliriz sonucu çıkmaz. Yanlış yanlıştır savunması da saçmadır. Tanrı Şeyanı şişe ye koymuşta adama vermişte, bu hikaye yabancıların fantastik hikayelerinden uydurulmuş bişeydir, belki diğer dinler için pek fark etmesede İslam da Allah ve Peygamber konuları ile eğlence yapmak çok büyük yanlıştır Vesselam

Bu korkunuzun nedenini anlamak imkansız. Sanki elimizden dinimizi çalacaklar. dinsiz kalacağız!

Yanlış ise yanlışı yapan düşünsün siz değil. Her konuda dini bir tartışma açılıyor ve bundan sonra taviz verilmeyeceğinide söylüyorum.

Herkesin yanlışı kendine. Allah herkese düşünme gücü vermiş, bırakında bunu kullansın insanlar. Siz onlar yerine kullanmayın!

Tartışmayıda daha fazla uzatmayın! İnsanları dinden asıl bu ağır tutuculuk soğutuyor farkında değilsiniz!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...