Jump to content

PHP Myadmin Yedekleme Problemi

Recommended Posts

arkadaşlar, webhosting.lycos.de adresinden yaklaşık 8-10 ay önce webhosting alıp sitemi taşıdım. şu an db 160 mb civarı. sorunun şu veri tabanını yedek alamıyorum. php myadminden sıkıştırarak yada normal hiç fark etmiyor sayfa görüntülenmiyor. ancak parça parça tabloları seçerek yedek alabiliyorum. dbbacup diye bir php script denedim ondada yedek alamadım aynı sorun. başka çözüm önerisi olan var mı acaba?

• Administrator

<?php
/*
 * Backup script on server.
 *
 * Runs on the server, called by Cron. Connects to the mySQL
 * database and creates a backup file of the whole database.
 * Saves to file in current directory.
 *
 * @author Cow <[email protected]>
 * @version 0.2
 * @date 18/08/2004
 * @package Backup Server
 */

set_time_limit(0);

$dbserver = "localhost";
$dbuser = "dbusername";
$dbpass = "dbpass";
$dbname = "dbname";
$file = "dosyasismi";
$gzip = TRUE;
$silent = TRUE;

function write($contents) {
	if ($GLOBALS['gzip']) {
		gzwrite($GLOBALS['fp'], $contents);
	} else {
		fwrite($GLOBALS['fp'], $contents);
	}
}

mysql_connect ($dbserver, $dbuser, $dbpass);
mysql_select_db($dbname);

if ($gzip) {
	$fp = gzopen($file, "w");
} else {
	$fp = fopen($file, "w");
}

$tables = mysql_query ("SHOW TABLES");
while ($i = mysql_fetch_array($tables)) {
	$i = $i['Tables_in_'.$dbname];

if (!$silent) {
		echo "Backing up table ".$i."\n";
	}

// Create DB code
	$create = mysql_fetch_array(mysql_query ("SHOW CREATE TABLE ".$i));

write($create['Create Table'].";\n\n");

// DB Table content itself
	$sql = mysql_query ("SELECT * FROM ".$i);
	if (mysql_num_rows($sql)) {
		while ($row = mysql_fetch_row($sql)) {
			foreach ($row as $j => $k) {
				$row[$j] = "'".mysql_escape_string($k)."'";
			}

write("INSERT INTO $i VALUES(".implode(",", $row).");\n");
		}
	}
}

$gzip ? gzclose($fp) : fclose ($fp);

// Fini
?>

bunu php dosyasına yazıp ( üstteki vertabanı ayarlarını yapıp tabiki ) hostuna at. çalıştırdığın zaman aynı klasöre databasenin yedeğini alacaktır.

host tr deki gibi değil malesef. hadi benim şu http:xxx//mysql/data/xx klasöründeki dosyalarıumı ver deme gibi bir şansım yok. kaldıkide vermezler. yıllardır tr deki host firmalarını kullandım ve 1 yıl önce bıkkınlık geldi sorunlardan dolayı. araştırdım ve lycos sunucularının gayet iyi kesinti yaşanmadığını öğrendim. taşıdım siteyi buraya. gerçekten oldukça kaliteli. ama bu yedek alma problemi benim için sorun oluyor.

• Administrator

Kontrol panelinde backup alma gibi bi opsiyon olabilir. sitenin komple yedeğini bir gz dosyasına atıp sitenin bir köşesine atar gz dosyası olarak. Sende bu gz dosyasını indirip winrarla extract edip sql dosyanı alırsın.

beyhude bride şunu dene bu sana kesin çözüm olur

databaselerini download etmek yerine verilerin olduğu datebaseleri aç note defterine taşı oyle alablirsin ama yine en az yarım saatini alır yok ben yapamam diyorsan ben sana ayrdımcı olayım Bilgilerini felan sakıncası yosak bana bildir ben halledeyim

sk8er_boi >>>

backup seçeneği maesef yok. c panel , direct admin yada plesk gibi değil. kendileri ne özel bir panelleri var. aklıma gelmişken bu arada msql front ile de alamıyorum.

deneme51 >>>

yardımın ne yardım isteğin için teşekkür ederim. ama verileri notdefterine taşıma işlemini anlamadım.

sk8er_boi >>>

backup seçeneği maesef yok. c panel , direct admin yada plesk gibi değil. kendileri ne özel bir panelleri var. aklıma gelmişken bu arada msql front ile de alamıyorum.

deneme51 >>>

yardımın ne yardım isteğin için teşekkür ederim. ama verileri notdefterine taşıma işlemini anlamadım.

buraya panelin 1 resmini çekip ekliyebilirmisin bekliyorum 8)

abicim senin Siten php-nuke senın veritabanın Şişmiş sana bir yol gösterecem onu yaparsın veritabanın en az 100 mb düşer ok bu sorunla bende çok karşilaştım ama bana 15 -20 dak musade etmen gerekıyor kendı sitemın verıtabanına bakıp sana yardımcı olcam Söz bu işini çözcem nuke benim işim :)

beyhude abicim şimdi

nuke_bbsearch_wordlist

nuke_bbsearch_wordmatch

bu 2 tabloyu myadminden sil dropla at gitsin sonra senın nukenın versıonunun veritabanından bu 2 tablonun yenı sıfır halını phphmy admınden yukle

gor bak verıtabanın ne kadar dusuyor

bu 2 tablo sıtene arama yapanları sağda solda gezenlerı resrehh çekenlerı kaydedıyor yanı boş bir tablo 2 side bunları sil drop çek yenısını yukle verıtabanın yarı yarı düşecektir o zaman rahat yedek alabılrısın

ssh bağlantısı verdilerse ordan bağlanıp alabilirsin.Eğer vermedilerse yedek alamıyorum zaman aşımına uğruyor diye mail at mutlaka yardımcı olurlar.

verıtabanına bakıp sana yardımcı olcam Söz bu işini çözcem nuke benim işim :D

beyhude abicim şimdi

nuke_bbsearch_wordlist

nuke_bbsearch_wordmatch

bu 2 tabloyu myadminden sil dropla at gitsin sonra senın nukenın versıonunun veritabanından bu 2 tablonun yenı sıfır halını phphmy admınden yukle

gor bak verıtabanın ne kadar dusuyor

bu 2 tablo sıtene arama yapanları sağda solda gezenlerı resrehh çekenlerı kaydedıyor yanı boş bir tablo 2 side bunları sil drop çek yenısını yukle verıtabanın yarı yarı düşecektir o zaman rahat yedek alabılrısın

deneme51 nuke senin işin ama iyi öğrenememişsin malesef. bu iki tablonun işlevi çok önemlidir. hani hep kızarlarya kardeşim önce forumda arama yapsana diye bu iki tabloyu drop table yada TRUNCATE TABLE yaparsan eğer forumlardaki tüm aramalarının boş çıktığını göreceksin. eğer forum kullanıyorsan da denemesi bedava.

cumman şu anda son seçenek dediğini deniyeceğim. bakalım sonuç ne olacak. tabi önce iyi derecede almanca bilen birini bulduktan sonra. :unsure:

sk8er_boi

set_time_limit(900);[/CODE]

yerine şunları da denedim

[CODE]set_time_limit(0);[/CODE]

[CODE]set_timeout(0);[/CODE]

ama sonuç gene değişmedi. hala daha yedek alamıyorum.

abicim ben çok d enedim ve suan kusursuz çalışıyor sana ispatlamak isterima ama reklaam olcak diye sıteyı yazamıyorum ben bu sekilde hallediyorum eğer hiç bir sey yapamayacak olursan son çarende bu olur bence benim düşüncem bu :p

• 4 hafta sonra ...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...