Jump to content

Format Atarken Yanlışlıkla D'yi Sildim

zlatan.ibo
 Share

Recommended Posts

Merhabalar Arkadaşlar Yardımınıza İhtiyacım Var...

Arkadaşın Leptopuna Format Atıyorum Derken Yanlışlıkla D' sini Sildim HDD Yi Söktüm Şu An Kendi Makinama Bağlı Caps de işaretlemiş oldugum alanda datalarımız kayboldu ne yapabiliriz.

NOT:Disk Bölümlenmemiş Alan Olarak Kaldı.

Herkeze Şimdiden Teşekkürler...

jCdig6V.jpg?1

üzerine veri yazılmadığı için format recovery programları ile hepsini geri alabilirsin tabi kurtarmak istediğin bilgiler kadar başka boş bir bölüm gerekir

benim tercih ettiklerim

ontrack recovery

easeus data recovery

minitool power data recovery

tabi işlem baya uzun sürer

kolay gelsin

birde aşağıda bi video var izlemeni öneririm

https://www.youtube.com/watch?v=LCuQ1Z4bgRg

İlginiz İçin teşekkürler Videodaki İşlemleri Deneyecem Programın Full Halini Bulmaya Çalışıyorum Sonucu Yazacağım.

Recuva İsimli programı indirip deneyebilirsin dikkat et o silinmiş bölüme kesinlikle dosya yükleme ve dosyaları kurtarırken de aynı boyutda yada daha fazla olmalı başka sürücü bölümünü  seçmelisin mesala kendi hardiskinize kurtarın dosyaları

Derin tarama yapın ama uzun sürecektir bu linkten indirebilirsiniz 

http://bit.ly/1VqMH6G

Edited by Mert0123

üzerine veri yazmadığınız için çok rahatlıkla kurtarabilirsiniz. Tavsiyem Easeus Data Recovery. Kurtaracağınız veri kadar harici bir disk bulmanız ve kurtarmayı o harici diske yapmanız gerekir. Format attığınız için sanırım derin taramaya bile gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum.

Merhabalar Arkadaşlar Herkeze Yardımlarından Ötürü Teşekkür Ediyorum.

Sonucu Yazayım :D

@oguzhan43 Ardaşamızın Yorumunda Vermiş Oldugu Videodaki Programı İndirip Kurdum Videodaki Adımları Gerçekleştirdim. Çok Uzun Bir Tarama Gerçekleşti. Ancak Bütün Datalarımızı Birebir Kurtardı.

Caps de Paylaşıyorum. İlerde Başına Bu tarz sıkıntıyla karşılaştığınızda programı birebir test ettiğim için tavsiye edebilirim.

Programın İsmi : Restorer Ultimate Pro Network 7.8.708689

NOT : Diğer Arkadaşların Önerdiği Programlar Kötü Demiyorum Kesinlikle Onlarda İyidir Ama Taramayı İlk Bu Programla Başlattığım İçin ve Uzun Bi Tarama Olacağından Dolayı Diğerlerini Deneme Fırsatım Olmadı...

mpqWaJL.jpg?1

Merhabalar Arkadaşlar Herkeze Yardımlarından Ötürü Teşekkür Ediyorum.

Sonucu Yazayım :D

@oguzhan43 Ardaşamızın Yorumunda Vermiş Oldugu Videodaki Programı İndirip Kurdum Videodaki Adımları Gerçekleştirdim. Çok Uzun Bir Tarama Gerçekleşti. Ancak Bütün Datalarımızı Birebir Kurtardı.

Caps de Paylaşıyorum. İlerde Başına Bu tarz sıkıntıyla karşılaştığınızda programı birebir test ettiğim için tavsiye edebilirim.

Programın İsmi : Restorer Ultimate Pro Network 7.8.708689

NOT : Diğer Arkadaşların Önerdiği Programlar Kötü Demiyorum Kesinlikle Onlarda İyidir Ama Taramayı İlk Bu Programla Başlattığım İçin ve Uzun Bi Tarama Olacağından Dolayı Diğerlerini Deneme Fırsatım Olmadı...

mpqWaJL.jpg?1

Programın İsmi : Restorer Ultimate Pro Network 7.8.708689______  kardeş vermiş oldun bu programı lisanslı nasıl buluruz link varmı sende....

Edited by borz_50

Konuyu yeni gördüm, dosyalarınızı kurtarmışsınız ama ben yine de bilgi verme amaçlı yazayım. Sizin yaptığınız gibi sadece bölümü silip, üstüne biçimlendirme yapmadan farkettiğiniz hata durumunda, bu tarz dosya kurtarma programlarıyla uğraşmaya gerek yok. Burda olay hard diskin bölümleme tablolarıyla ilgili. Yani bu tarz  durumlarda dosya kurtarma değil, partition kurtarma yazılımlarıyla daha hızlı sonuç alınabilir. Bu konuda iyi yazılımlardan biri MiniTool Partition Recovery. Videoyu bir izleyin, yararlanan arkadaşlar olabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=ByCsQ1o_PCA