Jump to content

bilgisayar harddiski tanımıyor

kenjin

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar.bilgisayarım göçtü.sata 250 gb harddiskim var ama ilk açılışta harddiski tanımıyor.acaba harddisk mi yandı yoksa tanıması için bişeyler mi yapmam lazım.:D(((

Sata hddlerde jumper olmaz sadece sata 1 sata 2 ayarı için seagatelerde vardır ama 2 sata aygıtı varsa ki olduğunu sanmıyorum.

tanımıyor derken kurulum yaparken hiçbir disk bulunamadı mı diyor?

eğer sorun buysa sata disketi varsa elinde bununla kurulum yapman lazım..

Yoksa setuptan ayarı var...

olomadı arkadaşlar ya.cmos a reset attım sata 1 e taktım ama olmuyor.Detecting İDE drivers diyor biraz bekliyor ama harddiski tanımıyor.setup da da manuel ayarlama seçeneği yok

olmadı;) peki setup dan tanıtamazmıyım bilginiz varmı epox nforce 4 anakartım var

------

arkadaşım o hardiskini başka bilgisyara 2. hardisk olarak tak bakalım taktığın bilgiisayar görüyor mu.eğer görüyorsa

hardisk te sorun yok demektir.ayrıca yeni bir sata kablosu al dene.bazen kablo zarar görebiliyor.eğer norton ghost veya acronis gibi bir yedekleme programı kullanıyorsan o programını çalıştır.eğer program hardiskini görüyorsa xp de sorun var demektir.sata nın xp tanıtımı biraz uğraştırır ama bunların tanıtım disketi var .tanıtıp sonrada xp ni onarıma al.veya format çek.umarım işine yayar .saygılarımla

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...