Jump to content

Güvenli kipte yada dos kipinde pc yi acamıyorum. yrdm plss

no_dare

Recommended Posts

Güvenli kipte yada dos kipinde pc yi acamıyorum

bu arada windows tada antivirüs programlarını engelliyor pc kendi kendine

diceksiniz ki ;

fdisk at = attım

low level format at = attım

bad sector vardır = bad sector de yok

yani yapılabilecek çok şeyi yaptım ama sorunum hala devam etmekte

bu arada

notebook: Toshiba A100-153

core duo 1.66

ram : 1gb

hdd: 100

ekran kartı : ati x1600

Saygılar

NO_DARE'07

keşke öyle olsa sorun : mavi ekran ve sonra pc reset :D

ozaman sisteminde sorun var kardeşim normalde açılmıyorsa yapacak bişey yok normalde açılıyorsa geri çağımanı tavsiye ediyorum temp gibi gereksiz dosyaları silersen bir ihtimal çözülür

arkadaşım iyi diyorsunda

sistemi defalarca kurdum xp home edition

xp professional

tnc-xp

yani sorun sistemden de kaynaklanmıyor sanırım

benim anladığım kadarıylan diyorsunki işletim sistemini kuruyorum sorunsuzca ana kurulum bitince ne kurarsam kurayım mavi ekran çıkıyor ve reset alıyor diyorsun böyle ise tamamen hardiskini formatlayıp scandisk yaptınızmı çünkü hardiskinizde bozulmuş bölüm vardırki sistemin dosyasıda buna denk geliyor olabilir bunu yaptınızmı

ya bu arada sitede yeni sayılırım

site hiti cok yüksek ama pagerankı düşük neden acaba

(bende ipb kullanmayı düşünüyorum yoksa ipbden mi kaynaklanıyor)

ben yakusha yi kullanıyorum çokta memnunum phpbb den yapılmış mod cenneti var forum içindir

sitemap

durumu nasıl yakushada

ben ipb - joomla entegresi yaptım uzun zamandır tema hazırlıyorum

kardeş konu dışına çıkmıyalım Burdan

Please register to see this content.
inceleyebilirsin zaten şuan bende beklyiyorum yakusha bir ilk yapmaya başladı phpbb2 ile php3 birleştirdi ve 250 mod entegresi ile süper bir site oldu işallah ağustosta yayınlanıyor sen sistemi ne yaptın ondan bahset bilgisayar için dediğimi yaptınmı

sorunuma bir türlü yanıt bulamadım

bilgisayarcılarada ******ürdüm nafile

bu şekilde kullanımda bir sorun yok ama antivirüs ve firewall programları kuramıyorum o yüzden pc yol gecen hanına dönüyor.

bu arada yakushayı inceledim phbb den acık ara bi fark yok phbb den vaz gectim cünkü

ben genelde tasarımla ugrasırım ve bunu joomlada daha rahat yapabiliyorum ipb da sistem olarak vb den sonra en iyisi gibi geldi bana

sorunuma bir türlü yanıt bulamadım

bilgisayarcılarada ******ürdüm nafile

bu şekilde kullanımda bir sorun yok ama antivirüs ve firewall programları kuramıyorum o yüzden pc yol gecen hanına dönüyor.

bu arada yakushayı inceledim phbb den acık ara bi fark yok phbb den vaz gectim cünkü

ben genelde tasarımla ugrasırım ve bunu joomlada daha rahat yapabiliyorum ipb da sistem olarak vb den sonra en iyisi gibi geldi bana

-----------------

ARKADAŞIM ÖNCE PARDUS U KURDOSYA SİSTEMİ DEĞİŞİR. .SONRA XP SP2 Yİ KUR HARDİSKİNDEKİ TÜM BÖLÜMLERİ NTFS OLARAK BİÇİMLENDİR .KURARKEN HARDİSKİN C VE D BOYUTLARINI DEĞİŞTİR.(C-10GB İSE 15 GB YAP AZALT VEYA ÇOGALT.

AYRICA HIZLI BİÇİMLENDİRME YAPMA.BİÇİMLENDİRME SEÇENEKLERİNDEN ÜSTTEN 3. SIRADAKİNİ SEÇ(NTFS).YAVAŞ YAVAŞ YAPINCA XP BAD SEKTOR OLAN BİR YER VARSA ORAYA SİSTEM DOSYASI KURMADAN ATLAR.SON OLARAK MÜMKÜNSE FARKLI BİR HARDİSKE XP YÜKLEMEYE ÇALIŞ.SIRAYLA HER DONANIMINI TEK TEK DENE BAKALIM.HATA NEREDE OLABİLECEĞİNİ SAPTA.

tavsiyen için teşekkürler

ilk olarak pardus kurmadım ama low level format attım bu zaten sıfırlama format gibi birşeydir

yani hdd deki hiç birşey recovery yapılamaz herşey silinmiştir.

ama şu donanımları tek tek yükle sonra dene demişsin bu ilgimi çekti bunu deniyecem

sonucu buraya yazarım

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...