Jump to content

MAC Laptoplar Hk.

monanzo

Recommended Posts

Arkadaşlar Mac Laptop almayı düşünüyorum Fakat hiç macintosh kullanmadım. Araştırmalarıma göre çok sağlam olduğunu öğrendim. Görüp deneyim kazanmak istiyorum. 800 eurodan 2700 euro ya kadar çeşitleri gördüm fakat Ben sadece 1500 euro ayırdım, hangisini almamı tavsiye edesiniz. Hem ekonomik hem performans.

Hıslısistem.com dan araştırdım fakat karar veremedim.

1. MAC işletim sistemlerinin kaya gibi sağlam oluşu,

2. Yarı yolda bırakmaması.

3. Çökmemesi.

4. Donmaması.

5. Hızlı olması.

6. Çevre birimlerin çoğunu tanıması.

7. Mac OS X her yeni bir aygıt bağladığınızda "Yeni donanım bulundu" diye çığlık atmaması.

Öğrendiklerim Bunlar. Bu bilgiler beni MAC e çekiyor.

Öncelikle slm,

Eski bir mac kulanıcısı olarak iyi bir seçim derim ama sistem bilgim eksik olduğundan ve ne amaçla kullanacağınızı bilmediğim için size şunu alın diyemeyeceğim. Yalnız son dönem intel tabanlı bilgisayarlarda hem mac hem de windows kurabiliyorsunuz ama biraz pahalı...Birde PC deki kadar kolay proğram bulamazsınız...

Bazı mac siteleri var, orada konu ile ilgili forum açarsanız size yardımcı olurlar.

Mac kullanmak zevkli ve basittir.

1. MAC işletim sistemlerinin kaya gibi sağlam oluşu,

2. Yarı yolda bırakmaması.

3. Çökmemesi.

4. Donmaması.

5. Hızlı olması.

6. Çevre birimlerin çoğunu tanıması.

7. Mac OS X her yeni bir aygıt bağladığınızda "Yeni donanım bulundu" diye çığlık atmaması.

Öğrendiklerim Bunlar. Bu bilgiler beni MAC e çekiyor.

Sadece bunları içinmi MAC'i alıyosun? Evet sağlam olmasına birşey diyemem lakin Sony VAIO veya Toshiba'dan şaşmamanı tercih ederim. Yazdıkların ufak-tefek şeyler. MAC'i genellik Professional kullanıcılar tercih eder, Movie , Grafik vs vs vs...İle uğraşanlar. Ama makinanın Karizma oldugunuda unutma :D birde MAC'in İşletim sistemini öğrenmek yerine bir Linux'a göz atsan? Red Hat, Fedora, Pardus...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...