Jump to content

Maxtor [MaxBlast 5] - Son Sürüm

muselmansuffe
 Share

Recommended Posts

• Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

selam maxblast5 isoyu buldum indirdim.şu anda deniyorum.bir sitede ayrıntılı tarifi vardı.yazsam reklam olur sanırım yasak.deneyip size bildiririm.

Reklama girmemesi için bana özel mesaj ile atabilirmisin site adını.. yada bi metin dosyasına yazıp ek olarak yayınlarsan reklam olmaz sanırım..

MaxBlast 5

maxblast5_01.jpg

Segate Maxtor Hardisk Tamir Programı Son Sürüm MaxBlast 5 ATA, SATA ve IDE harddiskleri mükemmel birşekilde tamir ediyor.

Maxtor firmasının üretmiş olduğu MaxBlast 5 programı, hardisk içerisindeki tüm verileri siliyor. Tüm ayarları sıfırlıyor. Hardiski fabrikadan çıkış ayarlarına geri gönderiyor. Progamı kullandıktan sonra bilgisayarınızdaki performans artışını farkedeceksiniz.Progamın en son sürümüdür. İndirmenizi şiddetle tavsiye ederim Çok yararlı bir program.

Bu programı binlerce bilgisayarcı kullanarak sizlerin bozuk herddisklerinizi tamir etti ve iyide para kazandılar

İNDİR:Orjinal global site

http://www.seagate.com/support/maxblast/MaxBlastSetup.en.exe[/CODE]

[CODE]http://www.4shared.com/file/72821447/1f8ed456/MaxBlst5.html
http://rapidshare.com/files/96255450/MaxBlast.rar.html[/CODE]

[center][color=#0000FF][b]KULLANIMI[/b][/color][/center]

[center]MaxBlast01.png[/center]

[b]Şimdi yukarıdaki karşımıza gelen Menü hakkında kısa bilgi vermek istiyorum ...[/b]

1 ile işaretli olan; Normal başlangıçtır. Biz burdan devam edeceğiz ...

2 ile işaretli olan; eğer diskimizi sisteme tanıtmadan bilgisayar görmüyor ise bunu seçeceksiniz. Lakin dedeğim gibi burda sadece Segeate ve Maxtor için sürücüler mevcuttur.

3 ile işaretli olan ise bilgisayarımızı birinci sıradaki diskimizden başlatır....

[center]MaxBlast02.jpg[/center]

[b]Şimdi karşımıza gelen yukarıdaki menü hakında kısa bilgiler vermek istiyorum..[/b]

1 ile işaretli olan; diskimizi başka bir diske kopyalamak için kullanacağımız seçenektir. Bu seçenek aynı özelliklere sahip bilgisayara sahip kafelerde veya ofislerde işe yarayabilir.

2 ile işaretli olan; Diskimizi bölümleme gibi ilemler yapabileceğimiz seçenek.

3 ile işaretli olan; Sistemimizin bekabını almak için kullanacağımız seçenek.

4 ile işaretli olan daha önceden aldığımız bekabımızı geri yüklemek için kullanacağımız seçenek.

5 ile işaretli olan ise benim için en önemli seçene yani, diskimize Low Format atabileceğimiz gerekli tuş.

Burdaki tuşu eğer diskimizde bad sector var ise, yada herangi bir mantıksal sorun var ise kullanacağız. Unutmayın burdan diskimize format attığımızda diskteki tüm bilgiler gider...

Yukarda Arkadaşımız resimli olarak çok güzel açıklama yapmış linkten indirdiğimiz dosyayı cd'ye yazıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz bios setup ayarlarından açılışı cd-room yapıyoruz.Bu program bootla çalışıyor ms-dos da aynı ghost gibi

Please register to see this content.

Yukarda Arkadaşımız resimli olarak çok güzel açıklama yapmış linkten indirdiğimiz dosyayı cd'ye yazıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz bios setup ayarlarından açılışı cd-room yapıyoruz.Bu program bootla çalışıyor ms-dos da aynı ghost gibi

Please register to see this content.

ben yanlış yaptım o zaman. bilgisayara kurdum indirdiğim dosyayı. 125 mb lık bir exe dosyası indirdik linkten. ben bu dosyayımı yazacağım direk cd ye?

arkadaşlar burada anlaşılmayan ne ben anlamadım yukarıda gayet güzel ve nizami bir şekilde acıklamalı anlatımı var. mucit41 isimli arkadaşımız anlatmış. ben bu programın bi önceki sürümünü kullanmıştım ama şu zaman dolayısıyla pek hoşuma gitmemişti ama gayet memnundum du sürümüise bi harika olmuş ve cok pratik olmuş.

kısaca bende özetleyeyim. öncelikle verilen linki indirin PC'nizde nero kurulu olması yeterli. indirilen programı nero ile acın ve CD'ye yakın ve sıfırlamak istediniz HHD PC'ye takın tabi icinde önemli verileriniz olmasın cünkü hepsi gider isterseniz sadece sıfırlamak istediniz HHD takabilirsiniz. ve billgisayarı kapatıp yeniden başlatın, tıpkı format atarken oldu gibi BOOT ayarlarından CD'den başlatacık şekilde ayarlayın ve ayarları kaydedip cıkın.

PC'yeniden başlayacıktır bu esnada CD sürücüsünde MaxBlast 5 cd'ci olsun ki ondan başlatabilelim

Karşımıza bu ekran gelene kadar bekliyoruz ve ardından sadece amacımız sıfırlama oldundan 1. seceneyi seciyoruz fare zaten aktif oluyor

MaxBlast01.png

secmiş oldumuz 1 nolu secenekten sonra karşımıza bu pencere geliyor bizim amacımız belli HHD sıfırlama oldundan direkt olarak 5. seceneye tılıyoruz ve birden fazla HHD varise biz hasarlı olanı yada sıfırlamak istedimizi seciyoruz ve next deyip ileri gidiyoruz burada bir pencere geliyor normal yada hızlı yapmanızı seciyorsunuz ve yine next deyip ileri gidiyoruz ve işlemi başlatıyoruz

MaxBlast02.jpg

işlem orada olurke zaten belrtiyor yaklaşık olarak nekadar zamanı var diye. işlem bittikten sonra PC HHD görmüyor nedeniyse HHD tamamen silinmiş olması onu göstermek icin herhangi bir format CD takıp (benim tavsiyem TNCSP3'tür) :) CD başlatıyoruz ve XP hangi bölüme kurmak istediniz ekrana gelince onu orada bilinmeyen alan olarak göreceksiniz oradan C tuşu yardımıyla yeni bölüm oluşturmanız gerek ve olayı tamamen bitiriyorsunuz ardından normal olarak acın PC yani kendi HHD ve yenilediniz HHD artık sizin

resimler mucit41 isimli arkadaşımıza ait bende elimden geldi kadarıyla anlatmaya calıştım umarım hala anlamayan kalmz inşalla. saygılarımla herkeze kolay gelsin

• 1 ay sonra...

Bios hdd i görmüyosa bilgisayar görmüyo demektir, maxblast nasıl görecek bilgisayarın görmediği harddiski? Ne gereksiz şeylerle uğraşıyorsunuz, kim iddia ediyor performansın arttığını? Öle saçmalık mı olur.

işlem bittikten sonra PC HHD görmüyor nedeniyse HHD tamamen silinmiş olması onu göstermek icin herhangi bir format CD takıp (benim tavsiyem TNCSP3'tür) :( CD başlatıyoruz ve XP hangi bölüme kurmak istediniz ekrana gelince onu orada bilinmeyen alan olarak göreceksiniz oradan C tuşu yardımıyla yeni bölüm oluşturmanız gerek ve olayı tamamen bitiriyorsunuz ardından normal olarak acın PC yani kendi HHD ve yenilediniz HHD artık sizin

arkadaşın sıfırlanmış hdd yi pc görmüyo diye bişey yok. kendi hdd den windowsu açınca bilgisayarımın üzerine sağ tıkla ve yönete gir. oradan disk yönetimini seç. orada bilinyen alan olarak görünüyor. üzerinde sağ tıkla ve biçimlendir de işlem tamam. gerek yok xp cd sine falan :(

ben anlamadm 5 sürümü iso deil mi ne yapcaz anlatın?

indirdigin maxblast setupı pc ne kur daha sonra programı çalıştır.bootable cd oluştur oluşturdugun bu cd ile pc yi cdden çalışacak şekilde yeniden başlat daha sonraki aşamalar zaten resimli olarak anlatılmış oradan takip ederek yapabilirsin kolay gelsin...

arkadaşlar 2 nci sayfada mucit41 isimli arkdadaş iso olarakta son sürümünü vermiş. ben oradan indirdim. işte arkadaşın verdiği link.

Dosya boyutu: 38 MB

Edited by HiBO

arkadaşlar 2 nci sayfada mucit41 isimli arkdadaş iso olarakta son sürümünü vermiş. ben oradan indirdim. işte arkadaşın verdiği link.

Dosya boyutu: 38 MB

tamam arkadaşım sen denedinmi veya deneyen varmı HD ye zarar vermesin

tamam arkadaşım sen denedinmi veya deneyen varmı HD ye zarar vermesin

ben bu programı daha önce maxtor un sitesinden indirdiydim ama iso yapamamıştım halada yapamıyorum hata veriyo iso yu ölesine bi denedim çalışıyor ama hdd üzerinde kullanmadım. 3 gün önce elimde samsung hdd vardı. sorunu pc açılışta siyah ekranda kalıyodu hiren boot cd içerisinde samsungun programı vardı onunla yapıp düzeltmiştim. bozuk bir hdd daha bulursam bu programı deneyecem ;)

• 2 ay sonra...

untitled1ir0.jpg

Arkadaşlar bu program gerçekten süper biliyorsunuz ki ne kadar format atarsanız atın yine de izler silinmiyor.ve bu yıpranmalar bir mühdet sonra hdd de seslerin yükselmesine sebebiyet veriyor. Bu işlemden sonra seslerin dahi kesildiğini görür şaşırırsınız. 80 gb hdd için 7 saat gibi bir süre beklenebiliyor.

Ayrıca bu prog ile harddiskinizi fabrika çıkış haline getirebilirsiniz harddiskinde badsektör ve sektörel arızalar olan yani donanımsal değil yazılımsal bütün arızaları giderir,

Bu programı indirdikten sonra WİNRAR dosyası olarak geliyor.

WİNRARIN İCİNDE DOSYA İMAJLI HAZIR .ve bunu nero vasıtası ile İSO formatında CD ye YAZDIRIN

CD YAZDIRDIKTAN SONRA Şimdi

biostan boot ayarını PC nin açılşında CD ROM'u görecek şekilde değiştiriyoruz. ( bazı bilgisayarlarda DEL,F8,ESC.... gibi tuşlarla da seçilebiliyor.) eğer bilmiyen varsa genellike sol üst ikinci seçenekte bulunan yer. (cd-rom seçeneğinin harddiskten önce olması yeterli)

Starting Caldera Dr-Dos....

araya bir sürü yazı girecek ve sonunda yeni bir ekran açılacak

Run MaxBlast 4 from floppy or CD[F C]

burada cd den çalıştırdığımız için © yi seçiyoruz

sonra Strike a key to continue diyor herhangi bir tuşa basıyoruz ve programın beyaz renkli dil seçim ekranı karşımıza çıkana kadar bekliyoruz

burada en üstte bulunan ingilizce seçeneğini tıklayın (artık mouse aktif)

kısa bir süre sonra karşımıza ekranın sağ tarafında 5 tane seçenek olan bir ekran açılıyor

En üstteki Run MaxBlast 4 Installation Software seçeneğine girin

çıkan sözleşmeye i agree dedikten sonra ana sayfamıza ulaşıyoruz.

!!!!!! önemli !!!!!!

eğer hdd nizi sıfırlayacaksanız ve pcnizde aktif bir windows kurulu değilse yada geçerli bir disk alanı oluşturmadıysanız şimdi karşınıza çıkan seçeneğe hayır demenizi tavsiye ederim. daha hızlı yapıyor.

artık işimiz neredeyse bitti.

sol taraftaki 5 işlemden üstten 4. olan utilities seçeneğine girin

açılan ekrandan 3. sıradaki "zero fill drive (full)" seçeneğini tıklayın.

!!!! eğer harddiskinizde aktif bir bölüm varsa burada karşınıza bir ekran çıkıyor ve size bilgilerinizin kaybolacağını söylüyor. bu durumda ekranın aşağı tarafındaki kutucuğa tıklayıp ileri diyorsunuz.

alıntı.

ÖNEMLİ BİR UYARI: HARDDİSKİ SIFIRLARKEN PROGRAMI DURDURMAYIN.

http://rapidshare.com/files/30479872/HDD_SIFIRLAMA__mxblst4cd__By_NeRoN_64.zip[/CODE]

evet sayın arkadaşlar cevap bekliyoruz

bu program tüm harddisk markalarına uygulanabiliyor mu?

yoksa sadece maxtor ve seagate için mi?

Maxblast 4 her markada oluyor ama bildiğim kadarı ile maxblast 5 te sadece ve maxtor ve seagate

benim nootbook var açıldığında killdisk yazıyo ilk killdisk proğramını denedim ancak hdd yi görmedi sonra maxblastı gördüm onu deneyeyim dedim ancak sorun şuki bilgisayar açıldıkdan 25 - 30 saniye sonra donuyo sebebi nedir sizce

yoksa hdd yi çıkartıp başkaka bi bilgisayarla berabermi işleme koymalıyım