Jump to content

Bina Altyapı Sorunu

MustiNavruz
 Share

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar 7 ay önce yeni binaya taşındık fakat internet altyapısının olmadığını öğrendik ve bunun için türk telekomla görüştük fakat 7 aydır halen ses seda yok türk telekomdan sizce ne yapmalıyım hattı çektirebilmek için ?

Benimde başıma gelmişti kavga dövüş 3 ayda yaptırdım. Haftada bir yanlarına gidiyordum kavga etmeye: Hatta en son şunu dedim. Mehmet Akif ersoy' un dediği gibi Allah bu millete istiklal marşı yazdırmasın Bende diyorum ki Allah bu millete Türk telekoma muhtaç ettirmesin. Operasyon müdürüne çıktım illahi bunu yapacaksınız dedim bazı mazeretler saydık. Oda diyor. Taşeron şirket var alt yapıyı yapan onlar ile konuşun hızlandırsınlar filan. Anlıyacağın tek müdür ile de bitmiyor. Taşeron şirket ile görüştüm. Tamam dediler sonra alt yapı planlama mı ne onlar gelip bakıyorlar şu şurdan geçsin bu şurdan... Sonra taşeron şirket geldi yaptı. Yani kardeş online oyun oynuyorsan yeni eve geçmek insan için işkence.

Hatta şuda var gelip bakıyorlar eğer telefon direği sana uzaksa yan bina da alt yapı varsa diğer binanın yöneticisi izin verirse ordan ek yapıyorlar izin vermezse kazı yapılacak. Oda baya maliyetli taşeron şirket buna yanaşmıyor, adamlar diyor kendin işçi tut kazdır daha erken olur tutmazsan baya uzun sürer 2 sene bekleyenler bile var.

Senin yapacağın şu direk gidip operasyon müdürü ile görüş 7 aydır beklediğinden bahset. Yani eğer çok hızlı olmasını istiyorsan dediğim gibi bazı şeyleri senin yapman lazım örneğin kazı, kablo, ankastre kutu...

Baktın olmuyor, evinde en iyi çeken mobil hat hangisi ise 8 gb 10 gb modem şeklinde satan mobil operatörler var. Onlardan alıp idare edecen yapılana kadar.
Donanımhaberde bununla ilgili konu var zaten çok geniş ordanda bakıp tecrübe edinebilirsin.

7 saat önce, PisiLinux yazdı:

ArapTelekom neden adını değiştirmeslerki.

Bir ülkenin en önemli alt yapısı hazır halde kablo hurda fiyatına sattılar :(

Hem satıyorlar para alıyorlar hemde her ay internet faturası ödüyoruz e biz internet faturası ödeyeceksek neden satıyorlar türk telekomu? ne farkı kaldı? kazanan gine devlet oluyor biz gene aynı soyulmaya devam internet faturası ödemeye giderken kafama enayi yazıp gidip öyle ödeyecem

Edited by Celest
  • Like 1

Uzun zaman oldu ınternetten okumuştum yeni kurulan sitelerede Telekomun altyapısı yoksa  ismini şuan hatırlamıyorum bu şirketle temas kurdugunuzda şirket Apartman yönetimi ile görüşüp binaya internet getirecekleri konusunda bir anlaşma yapıyorlar bu dogrultuda binaya bir anten dikiyorlar bu antenle şehir şebekesi üzerinden yani evlerde kullandıgımız elektirik üzerinden (hatlarından) internet görüşmelerini saglıyorlar,modem yerine direk 220 v pirizine takılan adaptöre benzeyen bir cihazla sizi internete baglıyorlar.

Şirketle ilgili döküman irtibat telefonu bulursam yazarım.

Please register to see this content.

Edited by cankusa

20 saat önce, suskun123 yazdı:

Benimde başıma gelmişti kavga dövüş 3 ayda yaptırdım. Haftada bir yanlarına gidiyordum kavga etmeye: Hatta en son şunu dedim. Mehmet Akif ersoy' un dediği gibi Allah bu millete istiklal marşı yazdırmasın Bende diyorum ki Allah bu millete Türk telekoma muhtaç ettirmesin. Operasyon müdürüne çıktım illahi bunu yapacaksınız dedim bazı mazeretler saydık. Oda diyor. Taşeron şirket var alt yapıyı yapan onlar ile konuşun hızlandırsınlar filan. Anlıyacağın tek müdür ile de bitmiyor. Taşeron şirket ile görüştüm. Tamam dediler sonra alt yapı planlama mı ne onlar gelip bakıyorlar şu şurdan geçsin bu şurdan... Sonra taşeron şirket geldi yaptı. Yani kardeş online oyun oynuyorsan yeni eve geçmek insan için işkence.

Hatta şuda var gelip bakıyorlar eğer telefon direği sana uzaksa yan bina da alt yapı varsa diğer binanın yöneticisi izin verirse ordan ek yapıyorlar izin vermezse kazı yapılacak. Oda baya maliyetli taşeron şirket buna yanaşmıyor, adamlar diyor kendin işçi tut kazdır daha erken olur tutmazsan baya uzun sürer 2 sene bekleyenler bile var.

Senin yapacağın şu direk gidip operasyon müdürü ile görüş 7 aydır beklediğinden bahset. Yani eğer çok hızlı olmasını istiyorsan dediğim gibi bazı şeyleri senin yapman lazım örneğin kazı, kablo, ankastre kutu...

Baktın olmuyor, evinde en iyi çeken mobil hat hangisi ise 8 gb 10 gb modem şeklinde satan mobil operatörler var. Onlardan alıp idare edecen yapılana kadar.
Donanımhaberde bununla ilgili konu var zaten çok geniş ordanda bakıp tecrübe edinebilirsin.

direk karşımızda var öyle uzak falan değil 200 m bilemedin 300 m birde operasyon müdürü derken onlara nasıl ulaşabilirim acaba