Jump to content

Sitemizi Açtık Görüşleriniz önerileriniz Fikirleriniz Güncellendi

Anarchosa
 Share

Recommended Posts

31 Ağustos

Esmaş Mühendislik Sitemizin Öneri Ve Görüşlerinizi Fikirlerinizi bizimle Paylaşırsanız Mutluluk Duyacağız Teşekkürler.
Daha önce logo sıkıntısı devam ederken logo çözüldü logo hakkında sitenin işleyişi hakkında fikir öneri ve görüşlerinizi paylaşın tartışalım sevgili arkadaşlar 

Alıntı

Edited by Anarchosa
resim

Site Gayet güzel lakin Logoyu daha sade daha canlı renklerden oluşan birşeyler yapmanızı öneririm sonuçta Logo bir firmanın imajıdır şuanki kullandığınız logo imajı zedeleceyektir çünkü logoda kullanılan şemalar güncel güzel gözüksede yazı hiç iç acıcı görünmüyor ve logo gri ağrlıklı olduğu için yazı okunmasını epey zorlaştırıyor.

• Like 1

2 dakika önce, Anarchosa yazdı:

Logo Konusunda çalışamalar devam ediyor PSD dosyası bizde düzenleme şansımız var üzerinde çalışıyoruz.

Sevindim dediğim gibi canlı renklerden oluşan sade logo daha iyi imaj sağlayacaktır.Kolay gelsin.İyi çalışmalar.

• Like 1

• Administrator

Çark filan döndürmeyin. Basit fakat vurucu bir logo şirketin her şeyidir. Bu işe profesyonel anlamda para harcamanın size geri dönüşü çok fazla olacaktır. Site güzel gözükmesine rağmen, logoyu gören kullanıcılar şirket hakkında ön yargılı olacaklardır.

• Like 2

Please register to see this content.

Tasarım belki halen devam ediyordur ama gözden kaçmasın diye göstermek istedim...

Logo ile ilgili diğer arkadaşların görüşlere katılıyorum... Benim gözüme ters gelen kısım, vektörel imaj mı denir artık neyse adı, çarklar vektörel iken başaklar gerçek resimden alınıp birleştirilmiş, uyum yok aralarında... ve başaklar düz kesilince artık "logo" tabiri devre dışı kalıyor... sanki google görsellerde sıradan bir resim oluyor... 

Bizim şirketin logosunu da patron ilkokuldaki bebesine çizdirmiş galiba... siteye girmeye utanıyorum... :facepalm:

Logoda İlla Başak kullanmamız istendi,yani Sitenin genel yetkilisi Başak olması gerekiyor tılsımıymış :D

Bununla ilgili Logo çalışması konusunda yardımcı olabilecek varmı arkadaşlar ;

Buda Bizim yaptığımız çalışmanın PSD'si. değiştirebilir düzeltilebilir.

Alıntı

Yok Başaksız bir öneriniz varsa logo olarak görüşlere açığım seçenek sunmuş oluruz.

Aga sen gel vazgeç bu logodan... sıfırdan başka bişey bul... Mühendis gözüyle bakınca çarkların dişliler bile uyumsuz... çok çabuk diş kırar bu :D

bende tasarım özürlüyümdür ama başak için sanki şöyle bir şeyler daha uyumlu gibi...

• Like 2

logodan pek anlamam. Ama logo gerçektn uyumsuz. Ve tutarsız. İki dişliye bağlı 3. dişlinin dişleri kalın ama her nasılsa diğer dişlilere bağlanabiliyor. Logo film afişi gibi detaylı. Sadelikten uzak. 3 dişli, 3 metal çubuk ve 2 başak. Başaklardan birinin ucu kesik. Dişlilerin merkezleri aynı değil. Şirket adında kullanılan yazı tipi uyumsuz. Ve yanılmıyorsam Türkçe karakter sorunu da var. (s ile ş harfleri aynı boyda değiller. Genel de aynı boyda olurlar) Ben olsam bu çok ama çok acemi halimle tek bir dişli koyardırm. Dişlinin etrafını çevreleyen bir başak koyardım. Renkleri uyumlu olurdu. Başak orjinal resmiyle değil daha sade görünümlü olurdu. Ve logoya şirket adını yazmazdım. Saygılarımla

• Like 1

Bir saat önce, YAGMURADAM yazdı:

logodan pek anlamam. Ama logo gerçektn uyumsuz. Ve tutarsız. İki dişliye bağlı 3. dişlinin dişleri kalın ama her nasılsa diğer dişlilere bağlanabiliyor. Logo film afişi gibi detaylı. Sadelikten uzak. 3 dişli, 3 metal çubuk ve 2 başak. Başaklardan birinin ucu kesik. Dişlilerin merkezleri aynı değil. Şirket adında kullanılan yazı tipi uyumsuz. Ve yanılmıyorsam Türkçe karakter sorunu da var. (s ile ş harfleri aynı boyda değiller. Genel de aynı boyda olurlar) Ben olsam bu çok ama çok acemi halimle tek bir dişli koyardırm. Dişlinin etrafını çevreleyen bir başak koyardım. Renkleri uyumlu olurdu. Başak orjinal resmiyle değil daha sade görünümlü olurdu. Ve logoya şirket adını yazmazdım. Saygılarımla

Ufak bir eklenti yüzünen yeni logo görünmü gerçekleşemememiştir şimdi tekrar bakabilirmisiniz

Bu logo eskisinden çok daha iyi. Ama üstteki top simetriyi bozuyor. Sanki biraz daha sol tarafa kaymış gibi duruyor. Üstteki top tam dikey olarak merkezde değil. Diğer toplar öyle değil. Onlar yatay olarak merkezde duruyorlar. Ne dediğimi anlamanız için sizin logonda gösterdim. Dik siyah çizgiye bakın. Topun merkezi logonun dik merkeziyle aynı hizada değil.

Belki bu daha güzel duruyordur. Ama ben simetriyi severim. Saygılarımla

1d1r3Md.png

• Like 1

10 dakika önce, YAGMURADAM yazdı:

Bu logo eskisinden çok daha iyi. Ama üstteki top simetriyi bozuyor. Sanki biraz daha sol tarafa kaymış gibi duruyor. Üstteki top tam dikey olarak merkezde değil. Diğer toplar öyle değil. Onlar yatay olarak merkezde duruyorlar. Ne dediğimi anlamanız için sizin logonda gösterdim. Dik siyah çizgiye bakın. Topun merkezi logonun dik merkeziyle aynı hizada değil.

Belki bu daha güzel duruyordur. Ama ben simetriyi severim. Saygılarımla

1d1r3Md.png

Kontrol Edebilirmisiniz?

Evet şekil olarak simetrik ama renk kodlaması olarak  hem simetrik değil ve hem de tutarsız. Resimle anlatayım.

1-6 arası yerler boylamasına renk geçişini anlatmada kullanacağım.

1-2 arasındaki renk geçişi 3-4 ve 5-6 arasındaki renk geçişine göre daha belirgin. Ve daha belirgin bir koyulaşma var.

A-B arasında tek bir hat üzerinde yanılmıyorsam renk aynı iken C-D ve E-F arasında ise renk geçişi var.

Toplara baktığımızda ise üstteki topta bombeleşme görünümü yokken sağdaki ve soldaki toplarda renk geçişi ile bir bombeleşme var. Üstelik sağ ve sol topta aynı yönde renk geçişi var. Bu da simetriyi bozuyor. Saygılarımla

YzOTC0I.png